رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قابل توجه دوستان عزیز
با توجه به اتفاقات و بنظرم سوتفاهماتی که در این چند وقت بصورت متوالی در تالار بوقوع پیوسته ذکر چند نکته را حائز اهمیت دانستم . از دوستان عزیز خواهشمندم که بصورت جدی مسائل ذکر شده در ذیل را رعایت نمایند.

1. خواهشا اسپم نکنید .
دوستان عزیز در زیر هر ارسالی گزینه ای بنام سپاس وجود دارد که شما میتوانید در صورت احساس رضایت از کامنت مذبور با کلیک بر روی آن موافقت خود را بدین وسیله اعلام کنید . خواهشا از ارسال پاسخ سپاس و تشکر جداگانه پرهیز کنید . مگر اینکه نیاز به توضیحات و ذکر مطالبی تکمیلی باشد . 

2. هر ارسالی را با قسمت تفریحات اشتباه نگیرید .
دوستان عزیزم در تالار محتا هیچ محدودیتی جهت فعالیت و ارسال پاسخ برای شما وجود ندارد . ولی با اینکه به دفعات از دوستان محترم خواهش کردیم که هر تایپیکی جای شوخی و تفریحات نیست ولی باز هم بعضی از دوستان بهیچ وجه رعایت نمیکنند و به اولین ارسالی که میرسند پاسخ های متفاوت از موضوع اصلی که این قسمت بصورت جدی هست یا تفریحی بدان میدهند .

3. نارضایتی خود را از سایرین بصورت علنی بیان نکنید .
 اگر از مطالب و عملکرد هر شخصی ناراضی هستید بصورت مستقیم و در تایپیکهای عمومی بیان نکنید . هر شخصی برای خود دارای شخصیت و اخلاق و رفتار خاص خود هست که قطعا دارای عملکردی متفاوت‌تر نیزخواهد بود که این اعتراضات صریح حتی اگر در جهت راهنمایی هم باشد به احتمال زیاد باعث سوتفاهم میگردد . برای انتقاد از دیگران تایپیک ها و راهکارهای خاص وجود دارد . 

4.برای مطالب و کامنت های دیگران احترام قائل باشید.
گاها شاهد ارسالهایی هستیم که کاربری در مورد موضوع خاصی درخواست راهنمایی کرده یا قسمتی را برای بیان مطالبی خاص قرار داده ولی تعدادی از دوستان بدون توجه به درخواست و نوع مطالب قرار گرفته بگونه ای موضوع را از بحث اصلی منحرف کردن که پاسخ های سایرین به درخواست کاربر در میان سیل ارسالها و پاسخ  های نامربوط گم شده است.

5.بخش های تخصصی را با بخش تفریحات و تشکر اشتباه نگیرید .
دلیل تکرار بخاطر حساسیت موضوع هست . دوستان عزیز هدف از قرار دادن بخش های تخصصی دسترسی سریعتر و راحت تر و همینطور آشنایی افرادی است که قادر به ثبت نام و استفاده از قسمتهای مشاوره و راهنمایی نیستند . خواهشا رعایت کنید . اگر کسی تجربه ای از خود را جهت راهنمایی سایرین در این قسمت قرار میدهد نیازی به همدردی شما با ایشان نیست . 

دوستان عزیز خواهشا رعایت کنید .
virtual_lifeee@
پاسخ }
نقل قول: 3. نارضایتی خود را از سایرین بصورت علنی بیان نکنید .
 اگر از مطالب و عملکرد هر شخصی ناراضی هستید بصورت مستقیم و در تایپیکهای عمومی بیان نکنید . هر شخصی برای خود دارای شخصیت و اخلاق و رفتار خاص خود هست که قطعا دارای عملکردی متفاوت‌تر نیزخواهد بود که این اعتراضات صریح حتی اگر در جهت راهنمایی هم باشد به احتمال زیاد باعث سوتفاهم میگردد . برای انتقاد از دیگران تایپیک ها و راهکارهای خاص وجود دارد .
سارا جان اگه منظورت اینه که تو ما و محتا نظرات رو نسبت به همدیگه دادیم خوب اون تاپیک گفته شده بود احساسات رو به هم دیگه بگید و فکر نمیکنم به غیر از احساسات که به همدیگه گفتیم موضوع از بحث خارج شده باشه.
پاسخ }
نه عزیزم منظور من تایپیک مورد نظر شما نبود .
 تایپیک ما و محتا که تایپیک تفریحی هست . 
 این یه بحث و انتقاد کلی هست .
virtual_lifeee@
پاسخ }
این مساله ای هست که باید کمی بیشتر بهش بپردازیم. البته نمیشه بهش گفت مشکل، ولی چون تا امروز بهش نپرداختیم شاید در اینده مشکل بشه. 
دوستان من خودتون رو بزارید جای فردی که جدید میاد و مثلا میخواد موضوع ایکس رو بخونه. موضوع ایکس درباره جراحی هست ولی ناگهان بین این موضوع دو صفحه ارسال های بی ربط میبیند و شاید بین او دو صفحه ارسال بی ربط جواب سوالی که داره نهفته باشه و نتونه بهش برسه. خب این یه جور ظلم در حق این دوست جدید هست. 
پس سعی کنیم توی هر ارسالی درباره خودش حرف بزنیم و اگر قراره حرف خارج از موضوعی بزنیم خب جا برای گفتنش زیاده که. فکر نکنم هیچ تالار گفتگویی این همه جا برای صحبت های عادی داشته باشه. صحبت های عادی روزانه، تابلو اعلانات، همینطوری یا اصلا کل قسمت حرف مفت و گفتگوی ازاد که برای همین چيزاست نه؟ 
فقط دوستان عزیزم کسی ناراحت نشه چون همه ما بدون استثنا حداقل یک بار این اشتباه رو انجام دادیم و بی ربط به موضوع صحبت کردیم. پس بهتره از این به بغد دیگه اشتباه نکنیم و اصلاح کنیم اشتباهاتمون رو
محتا (مرکز حمایت از تراجنسی‌های ایرانی)
پاسخ }
دوستان به سرعت ناراحت میشن و هر چیزی رو بخودشون نسیت میدهند و اگر یکی بیاد اعتراض کنه که بحث و به انحراف نکشید این موضوع جدیه پس شوخی نکنید سریع جبهه میگیرند و ناراحت میشن!!خوب واقعا هرجای نباید شوخی کرد و بحث منحرف!!!من خودم چنوقت پیش تو تایپکی دنبال یه مطلب میگشتم ک بهش نیاز فوری داشتم متاسفانه انقدر مطالب قربونت برم و فداتشم دیدم که به کل بیخیال شدم و همین به من یه ضرر بزرگ زد!
محتا خانه ی دوم همه ی ماست جاب ک میتوانیم دردودل کنیم شوخی کنیم از غم دور شیم هویت اصلیمونو اینجا داشته باشیم راهنمایی بگیریم و راهنمایی بدیم بی شک محتا همچین جایست برای همه ی ترانس ها!!!اما هر خونه ی نیاز به نظم داره و استحکام !!مطمن باشید خونه ی ک اعضاش قوانی رون رعایت نکن خیلی زود از هم میپاشه و میشه جبهه جنگ!!!
ﻋﺎﺩﺕ ﻧﺪﺍﺭﻡ ﺩﺭﺩ ﺩﻟﻢ ﺭﺍ ،
ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﮐﺲ ﺑﮕﻮﯾﻢ !....
ﺑﮕﺬﺍﺭ ﻫﻤﻪ ﻓﮑﺮ ﮐﻨﻨﺪ ﻧﻪ ﺩﺭﺩﯼ ﺩﺍﺭﻡ ﻧﻪ ﺩﻟﯽ ....
پاسخ }
محتا و سارای عزیز پیشنهاد میکنم از این به بعد برای کسایی که موضوع رو از بحث اصلی خارج میکنن یجور هشدار و یا کسر امتیازی چیزی در نظر بگیرید تا دیگه تکرار نشه فکر کنم چاره ای دیگه ای نباشه
پاسخ }
قابل توجه دوستان تازه وارد و بعضا قدیمی تالار 

عزیزان من در هنگام ارسال مطالب در تالار لطف کنید و چند نکته را رعایت کنید :

1. حداالامکان از بکاربردن کلمات و عبارات حساسیت زا مانند ( S..e.X ، ه.م.ج.ن.س.گ.ر.ا و ...) بدلیل مسائل فیلتر.ینگ و نوع قوانین اینترنتی کشور   خودداری کنید و در صورت لزوم استفاده از کلمات یاد شده بصورت اختصار و یا با استفاده از نقطه و یا علایم خاص از حالت عادی کلمه را خارج کنید تا برای مدیریت سایت از بابت مشکلی پیش نیاید .

2. در مطالب ارسالیتان حتی اگر از پزشک یا شخص و مکان خاصی تنفر هم داشته باشید و یا مشکلی را در نحوه برخورد این افراد یا مکانها نسبت به ترنس ها مشاهده نمودید خواهشا از الفاظ مناسب استفاده کنید و توهین نکنید . این گونه کارها خارج از شان و منزلت ما هست چه بسا که با انجام این گونه رفتار مشابه این افراد ما هم با آنها هیچ تفاوتی نخواهیم داشت .

3. از بکار بردن مسائل سیاسی و نام اشخاص  خاص در مطالبتان خودداری کنید . اینجا یک تالار برای حمایت از تراجنسی هاست نه محل مداخلات سیاسی . 

4. اگر شخصی از کاربران نسبت به کاربر دیگری بی احترامی کرد یا شما نسبت به مطالب فردی احساس بدی داشتید شما نیز مقابله مثل نکنید . در اینگونه موارد با استفاده از گزینه گزارش در پایین هر ارسال انتقاد یا مشکلتان را گزارش دهید تا توسط مدیریت یا بنده رسیدگی گردد . 

عزیزان من باز هم عنوان میکنم که در این تالار هیچ محدودیتی در ارسال مطالب نیست حتی ما سعی میکنیم که اگر در مطالب و ارساهایتان مشکلی هم بود خودمان به رفع مشکل بپردازیم ولی در عین این آزادی عمل ،
لازم به ذکر هست که در صورت رعایت نکردن مطالب ذکر شده در بالا با کمال تاسف یا ارسال مورد نظر یا کلمه و عبارت بکار رفته حذف ویا ویرایش خواهد گردد .
virtual_lifeee@
پاسخ }
قابل توجه کاربران جدید 

عزیزان من دوست ندارم از لفظ تهدید استفاده کنم یا بگونه ای رفتار کنم که فضای تالار همانند تالارهای دیگر فضای امنیتی و ترس آور داشته باشد و کاربران به محض اشتباه با اخطار و توبیخ روبرو گردند . همچنین  برخورد مستقیم هم با فرد یا افراد خاطی نیز مناسب و دون شان کاربران فهیم ما نیست . ولی برای آخرین بار از شما خواهشمندم که مسائل ذکر شده در دو تایپیک بالا را رعایت کنید .
 ما نیز همدرد شما هستیم و خیلی خوب میدانیم که اینجا برای بسیاری از افراد تنها مکانی هست که حس خود بودن و آزاد بودن بدور از هرگونه توهین و تحقیر و ... را دارند و برای همین بهیچ وجه خواهان محدودیت برای شما نیستیم ولی با وجود این مشاهده میشود که تعدادی از دوستان بهیچ وجه رعایت مسائل را نمیکنند از شوخی با همدیگر در کلیه ارسالها گرفته تا مناظره تعدادی از عزیزان بر سر هر مساله ای در هر تایپیکی ...!
عزیزان من ما نه مخالف اظهار نظر و نه مخالف شوخی و خنده و سرگرمی هستیم بلکه هدف از راه اندازی انجمن محتا در کنار وبسایت اصلی نیز دادن آزادی عمل و هر چه بیشتر بخود واقعی رسیدن ترنسها بدور از مسائل زندگی در محیط بیرون هست .

با تشکر 
موفق و سربلند باشید ...
virtual_lifeee@
پاسخ }
کاملا با سارای عزیز موافقم
تاپیک ها خیلی به شوخی و سرگرمی کشیده شده و از بحث های اصلی تقریبا خارج شده
پاسخ }
انجمن محتا در بدو راه اندازی با هدف طرح مسائل جامعه تراجنسی و بحث و تبادل نظر و تجربه بین اعضا و آشنایی بیشتر ترنس های ایرانی راه اندازی شد و هدف از آن کمک به ترنس های زن و مردی بود که جایی برای بیان احساسات و خود بودن نداشتند . پس از چندی به پیشنهاد تعدادی از اعضا بخش سرگرمی و به طبع آن سایر بخشهایی همچون فرهنگی و ادبی نیز به آن افزاده گردید . ولی آنچه امروزه شاهد آن هستیم تعدادی از دوستان با وجود تایید های مکرر از طرف مدیریت همچنان محل تایپیک های سرگرمی را با موضوعات جدی اشتباه میگیرند هر چند تایپیک مورد نظر در بخش سرگرمی قرار داشته باشد . در این چند وقت شاهد آن هستیم که فردی جهت راهنمایی و مشاوره اقدام به ارسال مطلبی میکند ولی در بین پاسخ هایی که به درخواست فرد داده میشه آنچه بیشتر مشاهده میشه شوخی کاربرها با همدیگر است تا کمک و همفکری ...

[عکس: hazfiat.jpg]
virtual_lifeee@
پاسخ }