رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
«قلب شکسته» واقعیت دارد
«قلب شکسته» واقعیت دارد

نوروسافاری| تحقیقات صورت گرفته توسط محققان انگلیسی نشان می‌دهد که اصطلاح «قلب شکسته» واقعیت داشته و در این شرایط تغییراتی درون ساختار قلب ایجاد می‌شود.

به گزارش نوروسافاری به نقل از ایسنا، سندرم قلب شکسته از جمله نام‌هایی است که برای «کاردیومیوپاتی تاکوتسوبو» انتخاب شده است؛ در این شرایط بخشی از قلب فرد بطور ناگهانی تضعیف شده و عملکرد بخش‌های دیگر دشوار می‌شود.
در این زمان بطن چپ قلب تغییر شکل داده و یک حالت گردن باریک و ته گرد ایجاد می‌شود.

حدود سه چهارم افراد مبتلا به کاردیومیوپاتی تاکوتسوبو تحت استرس شدید عاطفی یا جسمانی ناشی از شکست در عشق یا سوگواری قرار می‌گیرند؛ در طی دوره‌های تجربه استرس، انتشار ناگهانی و بیش از اندازه هومورن‌ها – معمولا آدرنالین – باعث ایجاد تغییر در بخش‌هایی از عضله قلب می‌شود.

پروفسور «شیان هاردینگ» سرپرست تیم تحقیقاتی کالج سلطنتی لندن تأکید کرد: افراد دچار کاردیومیوپاتی تاکوتسوبو با دردهای قفسه سینه و تنگی نفس مشابه حمله قلبی مواجه می‌شوند، اما شانس نجات این افراد تقریبا ۱۰۰ درصد است، چراکه این مشکل با عوارض دائمی مانند حمله قلبی همراه نیست.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، بین یک تا دو درصد از افرادی که دچار حمله قلبی تشخیص داده می‌شوند، درحقیقت به سندرم قلب شکسته مبتلا شده‌اند.

تحقیقات صورت گرفته توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز نیز نشان می‌دهد، زنان بیش از مردان به سندرم قلب شکسته دچار می‌شوند.
[عکس: gender-symbols.jpg?1370280854]
پاسخ }
سپاس شده توسط: Mahsa-B ، AmirAliA2 ، wolf_7 ، aynaz. ، hezha ، THE MAN ، رها ، BanooAlisaa
Heart 
فدات بشم آبجی جانم،خیلی عالی بود دورت بگردم 81:1ed8e5:81

من هم چند وقتی هست که دیگه اون آبجی مهسا سابق نیستم و خیلی خیلی قلبم شکسته فدات شم،نمیدونم که تا چه زمانی بتونم طاقت بیارم و در سایت بمونم ولی حالا که دارم سعی می کنم تا بمونم و شانه خالی نکنم 81:1ed8e5:81
[عکس: 1xt_33480998_2180148292221571_4684148271399043072_n.jpg]
پاسخ }
سپاس شده توسط: Delsaa ، Aramesh ، AmirAliA2 ، رها
(05-31-2015، 08:23 PM)Mahsa-B نوشته: ﻓﺪﺍﺕ ﺑﺸﻢ ﺁﺑﺠﯽ ﺟﺎﻧﻢ،ﺧﯿﻠﯽ ﻋﺎﻟﯽ ﺑﻮﺩ ﺩﻭﺭﺕ ﺑﮕﺮﺩﻡ 81:1ed8e5:81

ﻣﻦ ﻫﻢ ﭼﻨﺪ ﻭﻗﺘﯽ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﺩﯾﮕﻪ ﺍﻭﻥ ﺁﺑﺠﯽ ﻣﻬﺴﺎ ﺳﺎﺑﻖ ﻧﯿﺴﺘﻢ ﻭ ﺧﯿﻠﯽ ﺧﯿﻠﯽ ﻗﻠﺒﻢ ﺷﮑﺴﺘﻪ ﻓﺪﺍﺕ ﺷﻢ،ﻧﻤﯿﺪﻭﻧﻢ ﮐﻪ ﺗﺎ ﭼﻪ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﺑﺘﻮﻧﻢ ﻃﺎﻗﺖ ﺑﯿﺎﺭﻡ ﻭ ﺩﺭ ﺳﺎﯾﺖ ﺑﻤﻮﻧﻢ ﻭﻟﯽ ﺣﺎﻟﺎ ﮐﻪ ﺩﺍﺭﻡ ﺳﻌﯽ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ ﺗﺎ ﺑﻤﻮﻧﻢ ﻭ ﺷﺎﻧﻪ ﺧﺎﻟﯽ ﻧﮑﻨﻢ 81:1ed8e5:81

خدانکنه اجی مهسای من قلبش بشکنه قلب دشمنات بشکنه نفس.نشنوم بگی معلوم نیت تاکی توسایت باشم شما همیشه همیشه کنارما میمونی اجی بزرگه من سنگ صبورم بمیرم ولی ناراحتیتو نبینم.
بیزارم از مساله ای که تنها راه حلش گذر زمان است.....
پاسخ }
سپاس شده توسط: Aramesh ، AmirAliA2 ، رها
[عکس: www.roozgozar.com-2242.gif]
خیلی عالی بود مرسی عزیزم Heart 81
قلب منم شکسته از خیلی ها بدرینش از خانوادم بوده
بعضی ها خیلی بی رحم هستن چون میدونند من مشکلات قلبی دارم از عمد اذیتم میکنند
اره دقیقا منم اینجوری میشم
نقل قول:پروفسور «شیان هاردینگ» سرپرست تیم تحقیقاتی کالج سلطنتی لندن تأکید کرد: افراد دچار کاردیومیوپاتی تاکوتسوبو با دردهای قفسه سینه و تنگی نفس مشابه حمله قلبی مواجه می‌شوند، اما شانس نجات این افراد تقریبا ۱۰۰ درصد است، چراکه این مشکل با عوارض دائمی مانند حمله قلبی همراه نیست.
بذار مردم
فکر کنند من دردی نه دلی دارم Sleepy
پاسخ }
سپاس شده توسط: