رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا هورمن درمانی نیاز به دادگاه داره؟
(09-03-2018، 12:20 PM)kealthas.sunstrider نوشته: کسی چرا جواب نمیده Sad

لطفا این صفحه رو مطالعه کنید(نظرات هم بخونید!):

مشکلات تجویز سرخود هورمون (تراجنسی زن)
[عکس: 199999999.gif]

پاسخ }
سپاس شده توسط:
(09-05-2018، 04:32 PM)simorgh نوشته: بعضیا هم که بدون مجوز هورمون میدن, رضایت نامه کتبی والدین میگیرن (برا من که اینجور شد). فکر مشکلات احتمالی هم نباش. اگر کاری خواستی انجام بده وگرنه پیر میشی حسرت میخوری.

یه راهش هم اینه که سر خود هورمون بخوری آزمایش خون بگیری ببری به دکتر نشون بدی. اینجوری تو عمل انجام شده قرار میگیرن

همش بستگی به خودت داره که چقدر تصمیم گرفته باشی

مگه نسخه نمیخواد؟ سر خود چجوری بگیرم؟ 
فعلا 100روز قرس دارم. دوز کم (2mg Estradiol Valerate) روزی یکی
نمیدونم کاری که کردم چند دفعه دوم جواب بده.
دکتری که سخت گیر نباشه مشهد میشناسین؟
روان پزشکم میگه کمیسین بگزار کرده و میگن نیاز به دادگاه نداره! ولی کسایی که رفتم پیششون میگن نه
پاسخ }
سپاس شده توسط:
بووپ!
پاسخ }
سپاس شده توسط:
این سوال من هم هست میخوام قرص بلاکر تهیه کنم ولی نمی دونم که نسخه لازم داره یا بدون نسخه هم دارو میدن؟
میشه اگر کسی اطلاع داره یه کمکی کنه؟
عمر ما را مهلت امروز و فردای تو نیست 
من که یک امروز مهمان توام فردا چرا...؟
شهریار
پاسخ }
سپاس شده توسط:
(09-09-2018، 12:48 PM)فاطمیا نوشته: این سوال من هم هست میخوام قرص بلاکر تهیه کنم ولی نمی دونم که نسخه لازم داره یا بدون نسخه هم دارو میدن؟
میشه اگر کسی اطلاع داره یه کمکی کنه؟

تا جایی که میدونم بلاکر نیاز به مجوز نداره فقط نامه روان پزشک.

اگه ام تو اف هستید 1mg finastride بد.ن نسخست ولی خیلی کم تاسیر داره بیشتر برای یزش مو هست
پاسخ }
سپاس شده توسط:
(09-06-2018، 04:27 PM)kealthas.sunstrider نوشته: مگه نسخه نمیخواد؟ سر خود چجوری بگیرم؟ 
روان پزشکم میگه کمیسین بگزار کرده و میگن نیاز به دادگاه نداره! ولی کسایی که رفتم پیششون میگن نه

ببین عزیزدلم شما هم مثل من ترنسجندر یا تراجنسیتی هستی و تمایلی به انجام عمل تطبیق جنس(از مرد به زن) نداری و فقط میخوای با HRT هورمون تراپی کمی چهره و فرم بدن زنونه ای داشته باشی... 
تو ایران پیدا کردن یک پزشک متخصص برای هورمون درمانی بدون مجوز خیلی سخته چون غیرقانونی هست حتی با رضایت نامه! اما ناامید نشو و بیشتر دنبال پزشک های متخصص آشنا به مسائل ترنس باش چون بهتر درک میکنن و برخورد بهتری دارن.
من توصیه میکنم اگر نمیخوای مجوزتغییرجنسیت بگیری به هیچ روانشناس یا روانکاوی مراجعه نکن چون وقت و پول زیادی را باید خرج کنی در صورتی که میتونی کارهای بهتری کنی مثل الکترولیزر و چندتا عمل مونث سازی چهره و زیبایی که نیاز به هیچ مجوزی هم ندارن.

اما اگر میخوای خودسرانه هورمون تراپی را شروع کنی من بهت پیشنهاد میکنم اول از بلاکرها با پایین ترین دز ممکن استفاده کن مثل قرص های فیناستراید 1 میلی گرم و اسپیرونولاکتون 25میلی گرم برای 3ماه استفاده کنی و بعد از سه ماه یک آزمایش خون و میزان هورمون های جنسی بده و ببر پیش دکتر اگر گفت همه چی خوبه و فقط هورمون های مردونه ات کمه یعنی اینکه بلاکرها تاثیرگذار بودن و عوارضی نداشتن! بعد به ندت سه ماه دز داروها رو ببر بالا و فیناستراید 5 میلی گرم و اسپیرونولاکتون 50میلی گرم (دوتا 25میلی گرم در روز) ادامه بده بعد از 6ماه میتونی اسپیرونولاکتون را به دز 100 افزایش بدی(4تا قرص 25میلی گرم در روز با فاصله) حتی میتونی برای کاهش بیشتر میل جنسی از قرص سیپروترون استات هم استفاده کنی اما یادت باشه این قرص یکی از قدرتمندترین آنتی اندوژن هست و باید با اختیاط مصرف کنی و مراقب باشی کبدت مسموم نشه برای جلوگیری از این مشکل هم من پیشنهاد میکنم آخرین هفته هرماه به بدنت استراحت بدی و از قرص لیورگل(فرآورده گیاهی خارمریم) روزی یک عدد استفاده کنی تا شروع ماه بعدی... 

برای پیشگیری از سرطان هم هرگز خودسرانه هورمون های زنونه مثل استروژن یا پروژسترون مصرف نکن بعد از یکسال که بلاکر مصرف کردی در صورت مناسب بودن شرایط میتونی تحت نظر پزشک هورمون های زنونه هم دریافت کنی البته به نظرم من بلاکرها اگر درست و به موقع مصرف بشن نیازی به هورمون های زنونه نیست چون بدن مردها هم مقدار کمی استروژن بصورت طبیعی تولبد میکنه. برای من که کافیه چون هیچوقت دوس نداشتم سینه های بزرگی داشته باشم Smile

اگر دوست داشتی میتونی از طریق تلگرام با شناسه @xmehrax با من در تماس باشی.
موفق باشی
پاسخ }
سپاس شده توسط: Kiyana
(08-29-2018، 10:55 PM)Matin11 نوشته: سلام دوست عزیز
شما اف تو امی یا ام تو اف؟تو کدوم پوشش باشی؟نمیتونی عمل کنی هورمون بزنی باز دردسر میشه 
یکم بیشتر توضیح بدید

(09-14-2018، 08:48 PM)mehra_ts نوشته:
(09-06-2018، 04:27 PM)kealthas.sunstrider نوشته: مگه نسخه نمیخواد؟ سر خود چجوری بگیرم؟ 

ببین عزیزدلم شما هم مثل من ترنسجندر یا تراجنسیتی هستی و تمایلی به انجام عمل تطبیق جنس(از مرد به زن) نداری و فقط میخوای با HRT هورمون تراپی کمی چهره و فرم بدن زنونه ای داشته باشی... 
تو ایران پیدا کردن یک پزشک متخصص برای هورمون درمانی بدون مجوز خیلی سخته چون غیرقانونی هست حتی با رضایت نامه! اما ناامید نشو و بیشتر دنبال پزشک های متخصص آشنا به مسائل ترنس باش چون بهتر درک میکنن و برخورد بهتری دارن.
من توصیه میکنم اگر نمیخوای مجوزتغییرجنسیت بگیری به هیچ روانشناس یا روانکاوی مراجعه نکن چون وقت و پول زیادی را باید خرج کنی در صورتی که میتونی کارهای بهتری کنی مثل الکترولیزر و چندتا عمل مونث سازی چهره و زیبایی که نیاز به هیچ مجوزی هم ندارن.

اما اگر میخوای خودسرانه هورمون تراپی را شروع کنی من بهت پیشنهاد میکنم اول از بلاکرها با پایین ترین دز ممکن استفاده کن مثل قرص های فیناستراید 1 میلی گرم و اسپیرونولاکتون 25میلی گرم برای 3ماه استفاده کنی و بعد از سه ماه یک آزمایش خون و میزان هورمون های جنسی بده و ببر پیش دکتر اگر گفت همه چی خوبه و فقط هورمون های مردونه ات کمه یعنی اینکه بلاکرها تاثیرگذار بودن و عوارضی نداشتن! بعد به ندت سه ماه دز داروها رو ببر بالا و فیناستراید 5 میلی گرم و اسپیرونولاکتون 50میلی گرم (دوتا 25میلی گرم در روز) ادامه بده بعد از 6ماه میتونی اسپیرونولاکتون را به دز 100 افزایش بدی(4تا قرص 25میلی گرم در روز با فاصله) حتی میتونی برای کاهش بیشتر میل جنسی از قرص سیپروترون استات هم استفاده کنی اما یادت باشه این قرص یکی از قدرتمندترین آنتی اندوژن هست و باید با اختیاط مصرف کنی و مراقب باشی کبدت مسموم نشه برای جلوگیری از این مشکل هم من پیشنهاد میکنم آخرین هفته هرماه به بدنت استراحت بدی و از قرص لیورگل(فرآورده گیاهی خارمریم) روزی یک عدد استفاده کنی تا شروع ماه بعدی... 

برای پیشگیری از سرطان هم هرگز خودسرانه هورمون های زنونه مثل استروژن یا پروژسترون مصرف نکن بعد از یکسال که بلاکر مصرف کردی در صورت مناسب بودن شرایط میتونی تحت نظر پزشک هورمون های زنونه هم دریافت کنی البته به نظرم من بلاکرها اگر درست و به موقع مصرف بشن نیازی به هورمون های زنونه نیست چون بدن مردها هم مقدار کمی استروژن بصورت طبیعی تولبد میکنه. برای من که کافیه چون هیچوقت دوس نداشتم سینه های بزرگی داشته باشم Smile

اگر دوست داشتی میتونی از طریق تلگرام با شناسه @xmehrax با من در تماس باشی.
موفق باشی

مرسی! من تراپیستم میگه کمسیون گزاشته میگن استروژن بدون عمل دادگاه نمیخواد! ولی کاراشو انجام میدم.
من روزی 2mg estradiol valerate و 50mg Cyprotorne میخورم! مدت زیادی قبل اسپیرو میخوردم!
اینو روی کاقذ نوشتم یک دارو خونه دادم بهم داد 0_0 ولی نمیدونم چند دفعه کار کنه. فعلا برای یک ماه قرص دارم

من راستشو بخواین عمل میخوام ولی از دکترای اینجا میترسم و هنوز فقط 19 سالمه!

البته خیلیا عمل نمیخوان و کاملا عادی و درسته!

راحه بهتر برای قرص گرفتن هست؟
اه و الان اد میکنم ^_^
پاسخ }
سپاس شده توسط: فاطمیا
دوستان عزیز خواهشا بدون مراجعه به دکتر متخصص غدد و بدون آزمایش هورمون تراپی نکنید 
بدون دکتر اسمش هورمون تراپی نیست بلکه خودکشیه
مخصوصا بدون مسدود کننده هورمون مصرف نکنید منجر به لخته شدن خون و درنهایت سکته مغزی و قلبی خواهد شد
تداخل هورمونی...
اگه دکتر بدون هماهنگی دادسرا هورمون تراپی نمیکنه بدتونو نمیخواد عزیزان به خدا به صلاحتونه  Exclamation
پاسخ }
سپاس شده توسط:
من فکر میکنم هرمون درمانی برای طولانی مدت برای سلامتی زیان داشته باشه
معمولا حتی دوز کم هم مصرف کنی، کبد و کلیه تحت تاثیر قرار میگیرن
متاسفانه تو ایران برای ترنسها عمل تطبیق جنس یه ضرورته چون وقتی مطابق جنس دلخواهت لباس بپوشی ولی فیزیکت فرق داشته باشه
در حتی کوتاه مدت مشکلات اجتماعی، خانوادگی و قانونی پیدا میکنی
در هر صورت اگه دوس نداری عمل کنی، عمل نکن، چون راه برگشتی در کار نیس. وقتی یک سری اندامت جراحی بشه
دیگه راه برگشت وجود نداره و عوارض روحی خیلی بالایی خواهی داشت
پاسخ }
سپاس شده توسط: