رتبه موضوع:
  • 2 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اعمال جراحی در تغییر جنسیت یا ترانس س.ک.سوالیسم زن به مرد
جهت تغییر جنسیت مجوزهای قانونی لازم است و تشخیص اینکه چه کسانی نیازمند تغییر جنسیت هستند با افراد کارشناس می باشد. فرایند کلی تغییر جنسیت شامل سه مرحله می باشد:
·    مشاوره
·    هورمون درمانی
·    اعمال جراحی
پس از اینکه فرد ترانس س.ک.سوال جلسات مشاوره را پشت سر گذاشت و حداقل یک سال از هورمون درمانی وی گذشت و هنوز در تصمیم خود راسخ است، می توان اعمال جراحی لازم را به ترتیب انجام داد. باید به بیمار خاطر نشان کرد که اعمال جراحی غیر قابل برگشت هستند و بیمار دیگر نمی تواند از نظر فیزیکی به جنس واقعی برگردد. اعمال جراحی برای ترانس س.ک.سوالیسم باید از استانداردها پیروی کنند. یک سازمان بین المللی بنام Professional Association for Transgender Health (PATH) وجود دارد که قوانین و مراقبتهای مورد نیاز افراد ترانس س.ک.سوال را مدون کرده است.

در زنانیکه خواهان تغییر جنسیت به جنس مرد هستند، معمولا توالی اعمال جراحی به شرح زیر می باشند، ولی بسته به تجربه جراح و نیاز بیمار، می توان در این توالی تغییراتی را داد:
·    اولین مرحله در تغییر جنسیت زن به مرد برداشتن سینه ها است. برداشتن سینه ها به دو روش انجام می شود: روش اول عبارت از برداشتن دو طرفه سینه ها همراه با ترمیم مجدد نوک سینه و هاله اطراف آن. در روش دوم سینه ها از زیر پوست برداشته می شوند که در اصطلاح به آن برداشتن زیر جلدی سینه گفته می شود. روش دوم مناسب افرادی است که دارای سینه های کوچک هستند.
·    مرحله دوم برداشتن رحم، دهانه رحم، لوله های رحمی و تخمدانها می باشد.
·    مرحله سوم برداشتن واژن است. در خانمهائیکه می خواهند تغییر جنسیت بدهند، می توان به دو روش آلت تناسلی مردانه ایجاد کرد. در روش اول با استفاده از یک پیوند از عضلات و استخوانهای ساعد، آلت تناسلی درست می شود و در روش دوم خود کلیتوریس خانم تبدیل به آلت تناسلی مردانه می شود. اگر از روش اول برای ایجاد آلت تناسلی استفاده خواهد شد، باید کل واژن و در روش دوم مقداری از واژن برداشته می شود. از بافت واژن برداشته شده جهت ایجاد مجرای ادرار استفاده می شود.
·    در مرحله چهارم آلت تناسلی مردانه ایجاد می شود. معمولا روش مرسوم استفاده از کلیتوریس خود خانم می باشد چون کلیتوریس دارای حس و خاصیت نعوظ است. ابتدا کلیتوریس آزاد می شود و سپس با استفاده از لبهای کوچک آلت تناسلی خانم، یک آلت تناسلی کوچک ایجاد می شود. این عمل کم عارضه بوده و مزیت آن داشتن حس و خاصیت نعوظ در کلیتوریس است ولی ممکن است نتوان با آن عمل نزدیکی را انجام داد. اندازه آلت تناسلی که با این روش ایجاد می شود 10-4 سانتیمتر خواهد بود.
·    مرحله پنجم طولانی کردن مجرای ادرار و آوردن آن به نوک آلت تناسلی ایجاد شده است که بیمار بتواند حالت ادرار کردن مردانه داشته باشد. ولی باید توجه داشت که علی رغم این عمل طولانی کردن مجرای ادرار، بیمار ممکن است باز نتواند در حالت ایستاده ادرار کند. در این مرحله از روی شکم یک سوند در داخل مثانه گذاشته می شود تا ادرار را خالی کند و مجرای ادرار طبیعی فرصت ترمیم داشته باشد. پس از ایجاد و ترمیم مجرای ادرار طبیعی سوند مثانه خارج می شود.
·    در مرحله ششم کیسه بیضه ایجاد می شود. برای اینکار داخل لبهای بزرگ خالی و در داخل آنها پروتز بیضه گذاشته می شود.

باید بخاطر داشته باشید که هر کدام از مراحل فوق دارای عوارض مخصوص به خود هستند و ممکن است نیاز باشد که بیمار بارها بستری و تحت عمل جراحی قرار گیرد. کلا اعمال جراحی تغییر جنسیت بسیار پیچیده و بالقوه پر عارضه هستند و نباید آنها را ساده انگاشت. اعمال جراحی فوق در تغییر جنسیت زن به مرد اجباری بوده و باید انجام شوند ولی یک عده اعمال جراحی اضافی نیز وجود دارند که انتخابی یا Optional بوده و بیشتر ظاهر مردانه به زن می دهد، این اعمال جراحی Optional عبارتند از:
·    عمل جراحی پلاستیک بینی برای ایجاد بینی با ظاهر مردانه
·    کاشتن گونه و فک برای ایجاد صورت مردانه
·    عمل جراحی کاشت عضلات سینه ای مخصوص مردان
·    در خانمها لگن پهن است برای ایجاد لگن مردانه می توان از لیپوساکشن لگن و رانها استفاده کرد.
دکتر محمد رضا صفری نژاد
متخصص: اورولوژی

پاسخ }
مطلبت فوق العاده بود امید (+1)
خصوصا بخش اعمال جراخی انتخابی که من به شخصه اطلاعی در موردش نداشتم
و فکر نمیکردم که یک چنین دسته بندی مدون و منظمی براش وجود داشته باشه

بخش جراحی کاشت عضلات سینه یه مقداری کنجکاوی منو قلقلک داد که بخوام بیشتر در موردش بدونم
هرچند که هزینه جراحی زیبایی در این اوضاع و احوال سر به فلک زده!
پاسخ }
خیلی ممنون از مطالبی که گذاشتین و کلی استفاده کردم و ای کاش بخش آقایون که برای ترنس های زن غیرمجاز هستش ،مطالب مربوط به جراحی هاش رو هم در بخش عمومی میذاشتن

من توی شهرمون چنتا ترنس  اف و آقا میشناسم که یا با توجه به شرایطشون به اینترنت دسترسی ندارن یا اصلا از کامپیوتر ندارن یا سردر نمیارن ولی دنبال کار مجوز و جراحی هستن و منم مطالبی که به نظرم ممکنه به درد بخور باشه رو از سایت جمع آوری و اگه بشه دراختیارشون میذارم 

فعلا که زیاد نتونستم کاری کنم ولی به قول آقایون کاچی بهتر از هیچی9f5f8d

آخه بدبختی اینجاست من خودم هم همیشه به نت دسترسی ندارم ولی نمیدونم با این شرایط چطور همیشه اینجام !4f4fe6

یه مسئله خیلی جالب برای خودم اینکه : تا به حال نتونستم یک مرد رو درک کنم و اصلا درک درستی از مفهوم احساس مردانگی ندارم ! شما آقایون دنیای عجیبی دارین

مرسی
.

در میان من و تو فاصله هاست

گاه می اندیشم

.                                            می توانی تو به لبخندی این فاصله را برداری

[عکس: unnamed-e6302f3548-1920x1080.jpg]
پاسخ }
این قسمت ترنس های ام تو اف کجاست؟
پاسخ }
.

اینجا کلیک کن : کلیک   127833

.
.

گاه می اندیشم

.                                            می توانی تو به لبخندی این فاصله را برداری

پاسخ }
من فعلا نمیتونم تو این گروه عضو شم!

نوشته اسکن مجوز باید داشته باشی!
اسکن مجوز اسم و فامیل داره توش...پس فردا اسکن مجوزمونو میدیم محتا..محتا همسایمون از آب درمیاد!...د بیا!
پاسخ }
داداش سینا جونم !  اگه محتا همسایه شما باشه ، حتما با این عکسی که گذاشتی اسم و فامیلت رو راحت میفهمه گلم !4f4fe6

حالا چه اسکن مدارکت باشه و چه نباشه داداشم !

به نظرم بهتره مطالب خیلی مهم و ضروری در مورد جراحی ها و دارو ها و عوارض و اثرات مطلوب و نامطلوب و مطالب مهمی که توی بخش خصوصی گذاشته میشه ، همین مطالب هم گلچین و چکیدش رو توی قسمت های عمومی هم بذارن تا همه بتونن از این اطلاعات استفاده کنن 81
.

گاه می اندیشم

پاسخ }
فکر خوبیه تنها موافقم منم
مطلب نوشتاری که دیگه سانسور نداره!
عکساشو بزارن تو اون قسمت secret-بازار! نوشته هاشو عمومی منتشر کنن

(مجوزمو خونه ی مامان بابام جا گذاشتم چون وضعیت جام مشخص نبود نیاوردم باخودم، حالا باید صبر کنم تا دوباره گذرم اونور بیفته...)
پاسخ }
من یه سوالی دارم!
خیلی از اف تو ام ها هستن که سینه هاشون خیلی کوچیکه ! آیا میشه به جای عمل با بدنسازی و هورمون این سینه ها رو به شکل سینه مردونه درآورد و نیازی به تخلیه نباشه؟

بجنگ تا بجنگیم زندگی...!!

[عکس: 53405854593555859127.png]
پاسخ }
بله داداش فرهان امکان داره و میشه 127833
به شرط اینکه 
1- ورزش ها با برنامه منظم و اصولی و علمی باشه 
2- برنامه تغذیه مناسبی داشتی باشی به گونه ای که جربی کمتری جذب و بتونی عضلات بیشتری بسازی !
3- هورمون های استروژن ( زنانه ) رو در بدن کاهش داده و آندرژن ( مردانه ) رو بیشتر کنی ! یعنی جراحی تخلیه تخم دان انجام شده باشه و تحد نظر پزشک غدد داروهای هورمونی استفاده کنی و خودسرانه نباشه .

.
.

گاه می اندیشم

پاسخ }