رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام تو اف، ترنس زن
#1
ترنس زن (به انگلیسی: trans woman) یا ام تو اف (به انگلیسی: MTF) به تراجنسی‌ها و تراجنسیتی‌هایی گفته میشود که در زمان تولد با اندام جنسی مردانه متولد شده‌اند ولی در جامعه به عنوان یک زن شناخته میشوند.(+) اصطلاح دگرجنسگونه مرد به زن را نمیتوان به جای تراجنسی مرد به زن استفاده کرد البته این اشتباه رایج است و معمولا اکثر افراد این دو را به جای هم استفاده میکنند. این تفاوت از آنجا است که تراجنسی‌های مرد به زن در هنگام تولد با اندام جنسی مردانه متولد شده‌اند ولی بر اساس تشخیص جامعه و رفتارهای اجتماعی به عنوان یک زن شناخته میشوند و این افراد معمولا مراحلی را برای تغییر جنسیت انجام میدهند که به آن مراحل تغییر گفته میشود اما دگرجنسگونه مرد به زن یک اصطلاح گسترده است که به تمام افرادی گفته میشود که در هنگام تولد به عنوان مرد شناخته شده‌اند اما در جامعه به عنوان زن شناخته میشوند ( که میتواند تراجنسی‌ها را نیز در بر بگیرد) لزوما جراحی تغییر جنسیت و مراحل تغییر را انجام نمیدهند. دگرجنسگونه مرد به زن میتواند شامل درگ کوئین‌ها، مبدل‌پوش‌ها، جنسیت عجیب و یا دوجنسی‌ها باشد.(+)

واژه شناسی
اصطلاح تشخیص جنس اشاره به مشخص کردن جنسیت فرد بر اساس ظاهر اندام‌های جنسی میباشد(+)
اصطلاح تشخیص جنسیت اشاره به مشخص کردن زن یا مرد بودن فرد بر اساس رفتارهای اجتماعی و حالات ذهنی خود فرد است. ممکن است جنسیت افراد با جنس افراد متفاوت باشد(+)
اصطلاح مراحل تغییر به مراحلی اشاره دارد که فرد انجام میدهد تا جامعه وی را به عنوان جنسیت مورد تصورش قبول کند. این مراحل شامل موارد زیر است:
  • درمان های پزشکی مانند جراحی تغییر جنسیت و هورمون درمانی
  • تغییر مدارک شناسایی مانند اسم، شناسنامه، گذرنامه و غیره
  • تغییرات ظاهری مانند تغییر در پوشش، وسایل، صدا، حالات بدن و غیره
لزوما تمام مراحل بالا انجام نمیشود و ممکن است فردی بعضی از اقدامات را انجام ندهد.(+) تمام تراجنسی‌ها و دگرجنسگونه‌ها مراحل تغییر را انجام میدهند اما معمولا تنها تراجنسی‌ها اقدامات پزشکی را انجام میدهند. یکی از مراحل اصلی درمان پزشکی در تراجنسی‌های مرد به زن هورمون درمانی به وسیله استروژن است تا به وسیله آن صفات ثانویه زنانگی را (مانند سینه، تجمع چربی در قسمت ران و باسن، نسبت دور کمر به باسن و غیره) را به دست اورند این اقدامات ممکن است همراه با جراحی تغییر جنسیت نیز باشد تا فرد را از آشفتگی جنسیتی رها سازد(+)
ترنس زن‌هایی که احساس مراحل تغییر را به صورت کامل انجام داده‌اند تنها زن خطاب میشوند و اصطلاحات ترنس زن، ام تو اف و یا مرد به زن تنها به افرادی گفته میشود که هنوز مراحل تغییر را به اتمام نرسانده‌اند(+)


نوشته‌های وابسته
ترنس زن‌‌های موفق جهان
پاسخ }
#2
سلام. آیا یک ترنس تمایلی به ازدواج دارد؟ یا بهتر است بگویم یه فرد که ظاهری مردانه ولی روحیه ای زنانه دارد و خود را ترنس می داند مایل به ازدواج است؟
پاسخ }
سپاس شده توسط: فاطمه بانو ، Sarah ، Delsaa ، جلال
#3
سوالتون مبهمه. دو جور میشه برداشت کرد.
اول اینکه یک ترنس زن تمایل به ازدواج با یک زن رو داشته باشه. که هم بله و هم خیر. هر انسانی با دیگری متفاوت هست و نمیشه همه رو در یک چارچوب گذاشت. ممکنه یک ترنس زن میل به همجنس داشته باشه و با یک زن ازدواج کنه، ممکنه یک ترنس زن مجبور بشه با یک زن ازدواج کنه یا ممکنه یک ترنس زن ندونه ترنس چی هست . بر اساس کلیشه های جامعه با یک زن ازدواج کنه
.
اما حالت دوم شاید منظور شما این هست که ایا یک ترنس زن میل به ازدواج با یک مرد رو داره یا نه. باز هم پاسخ هم بله هست و هم خیر! شاید یک ترنس زن مایل باشه با مرد ازدواج کنه، شاید یک ترنس زن از ازدواج بدش بیاد و مایل نباشه ازدواج بکنه و ...
در واقع میشه از این دو بخش نتیجه گرفت نیاز به ازدواج و میل به ازدواج ارتباطی با ترنس بودن یا نبودن نداره
محتا (مرکز حمایت از تراجنسی‌های ایرانی)
پاسخ }
#4
در مورد اول ، واژه ی transbian برای اینجور افراد به کار برده میشه*
[عکس: ochz_xl9gpkxf9j63lk8uyqnx.gif]
پاسخ }
سپاس شده توسط: فاطمه بانو ، Delsaa ، جلال


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اف تو ام، ترنس مرد Mahtaa 10 7,088 02-24-2017، 06:17 PM
آخرین ارسال: Mahtaa

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان