رتبه موضوع:
  • 1 رای - 1 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی جراحی لاپاراسکوپی
[عکس: 1956378b6pnwj7ug5.gif]
بررسی جراحی لاپاراسکوپی

تکنیک خارق العاده ای تحت عنوان لاپاروسکپی رفتن به زیر تیغ جراحی رابسیار ساده تر از قبل کرده است. لاپاروسکپی جراحان را قادر می سازد که با استفاده از یک ابزار کوچک فیبر نوری، داخل بدن بیمار را بررسی کنند،
این وسیله سپس تصاویر را به صفحه مانیتور اتاق جراحی منتقل می کند.

یکی از برتری های عمده این روش این است که پزشکان را از بریدن بدنبیمار بی نیاز می سازد. در لاپاروسکپی که تحت عنوان جراحی "سوراخ کلیدی" نیز شناخته می شود تنها به 2 تا 4 برش کوچک 8 تا 10 میلیمتری نیاز است. پزشکان سپس لاپاروسکوپ و سایر ابزار جراحی را وارد بدن بیمار می کنند و هم زمان که مراحل کار را بر روی مانیتور مشاهده می کنند، می توانند جراحی های ظریف متعددی انجام دهند و یا موضوع را بررسی کنند.

لاپاروسکپی یک ابزار تشخیصی مطمئن است که به پزشکان اجازه می دهد وجودهرگونه کیست، تومور، یا جراحتی را بررسی کنند. دامنه توانایی لاپاروسکپی در جراحی شامل همه چیز از ترمیم زانو گرفته تا رفع تنگی مجرای ادرار و برداشتن آپاندیس می شود.

این روش همچنین برای کسانی که تمایل به اهدای عضو دارند بی نظیراست. جاش سینگر یک تحلیلگر سیستم در واشنگتن دی سی که در سپتامبر 2000 یک کلیه اش را به پدرش اهدا کرد می گوید: "جراحی من توسط لاپاروسکپی انجام شد و می توانم به جرأت بگویم که بسیار آسان تر از روش قدیمی بود. من در عرض چند هفته به سرعت بهبود یافتم. اگر این جراحی به روش قدیمی انجام می شد، من مجبور بودم ماهها در بستر بمانم."

تجربه سینگر تنها مورد نیست. بسیاری از مردم به عنوان بیمار سرپاییتحت جراحی لاپاروسکپی قرار می گیرند و در عرض 24 ساعت به خانه برمی گردند.

مهم ترین عارضه صدمه به روده کوچک بوده و در بیماران دچار نارسائی قلبیو یا تنفسی , فتق های شکمی , و سرطان های بزرگ شکمی یا حاملگی های پیشرفته و در کسانی که احتمال سرطان منتشر شکمی وجود دارد ممنوع است سابقه جراحی شکمی , ممنوعیت مطلق برای آن نبوده و عمل را می توان در بیماران با اسکار جراحی شکمی بدون خطر انجام داد.... 

لاپاراسکوپی امکان معاینه این بیماران را با خطر کمتر آسیب به احشاءفراهم کند. میدان دید عمل های لاپاراسموپی به تدریج بزرگتر شده و شامل بسیاری از جراحی های لگنی که قبلا نیاز به جراحی باز داشت... می شود. لازمه انجام این عمل , دانش و تجربه بسیار می باشد.

منبع: helpts
پروانگی تو آرزوی من است ای هم قبیله
پاسخ }
سپاس شده توسط: Sina.gh ، zarrintaj ، Mahtaa ، Sarah ، Farhad ، Sina ، KOUROSH ، KING ، dona.sue ، nik ، Aydaa ، رها ، روژین