رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بی جنسیت!
سلام بچه ها
بالاخره بعد از ماه ها کلنجار رفتن با خودم و چند تا روانپزشک، یه روانپزشک کانادایی بهم کمک کرد تا هویت واقعیمو بفهمم...بذارید از اول شروع کنم.
یادتونه یه پست گذاشته بودم در مورد اینکه هویت جنسیتی م رو نمیفهمم؟ با کمک شما ها چند تا روانپزشک پیدا کردم و رفتم پیششون. اول رفتم پیش دکتر محرابی و ایشون بعد از کلی صحبت گفتن که گرا.. جنس.. من اسکشوال یا بی جنس گرایی هست اما در مورد هویت جنسیت یم کمکی از دستشون برنمیاد! بعد هم رفتم چند تا روانپزشک دیگه که همین حرفو زدن و یکیشون لطف کرد و بعد از گفتن "تو اومدی من و مسخره کنی؟" از منشی ش خواست که منو از مطب بندازه بیرون...
تمام این ها گیج ترم کرد تا اینکه یواشکی با پسر داییم توی کانادا صحبت کردم و اونم از یکی از روانپزشک های مرکز کمک به ترنسجندر ها خواست که چند جلسه از طریق اسکایپ با من داشته باشه. بعد از حدود هفت هشت جلسه و تست و ... بهم گفت هویت جنسیتی من اجندر یا همون بی جنسیت هست. وقتی برام توضیح میداد چیه انگار داشت تمام سال های سردرگمی م رو بازگو می کرد. حتی علت تنفرم از سینه هام رو گفت اونم این بود که به خاطر اینکه بخش نر و ماده مغز من در حد خیلی پایین تری نسبت به یه آدم سیس فعال هستن ناخودآگاه از نظر روانی تمایل به این دارم که اندام هایی که نشون دهنده جنسیت خاصی هستن رو از بدنم حذف کنم. و اما خانواده و جامعه...مادرم ترجیح میده منو به عنوان یه تام بوی (یه دختر با رفتار و سلیقه پسرونه) بشناسه. برادرم کلا این قضیه رو نادیده میگیره و اصلا به روی خودش نمیاره. به پدرم هم نگفتم چون کلا براش مهم نیست من دخترونه رفتار کنم یا پسرونه.یکی از رفقام هم بهم گفت تو بیماری و باهام قطع رابطه کرد...هیچ روانپزشکی هم راضی نشد بهم مجوز جراحی تخلیه سینه و کمی هورمون درمانی بده تا یه مقدار حالت دخترونم کم بشه.حالا نمیدونم با این هویت هنوز جام اینجا پیش شما ها هست یا نه؟ من ترنسجندر به حساب میام نه ترنسکشوال اما احساس می کنم شما ها خیلی بهتر از آدما اون بیرون منو درک می کنید و می فهمید.
پاسخ }
سپاس شده توسط:
سلام دوست عزیز. دکتر روانشناسیتون باید بگه که قدم بعدی شما چی میتونه باشه .روانشناس کانادایتون گفت چکار کنید؟ فکر کنم شما را None Binary تشخیص دادند(از پسر دایتون بپرسید که اسم تحصصی اونی که روانشناس کانادایی در مورد شما تشخیص داده چیه. اینجوری میتونید در موردش بیشتر تحقیق کنیم و اطلاعات بیشتری بدست بیارید) . شاید تخلیه سینه و کلا عمل کردن برای شما گزینه مناسبی نباشه(میتونید از دکترتون سوال کنید ) . چون حتی این عمل برای همه ترنس های مرد لازم نیست همانطور که جراحی برای ترنس های زن الزاامی نیست . ترنس ها در ایران به اولین چیزی که فکر میکنن جراحیه . در صورتی در بقیه چاهای دنیا بر عکسه . جراحی آخرین گزینه ای هست که کسی بهش فکر میکنه .به نظر من موضوع شما خیلی  تحصصیه و شاید نیاز باشه جلسات بیشتری را با روانشناستون برید(شاید بتونن با هورمون شما را به رضایت از بدنتون برسونند. روانشناستون میتونه در صورت نیاز به یه دکتر متخصص تو این زمینه معرفیتون کنه ) . شاید بتونید یه روانشناس آشنا به این موضوع هم در ایران هم پیدا کنید . من و دوستان دیگه احتمالا کمک تخصصی نتونیم به شما بکنیم ولی شما هم عضوی از خانواده LGBT هستید و دوستتون داریم .  81
ویدیوهای من را در کانال های اینستاگرام یا یوتوبم دنبال کنید . هر روز یک ویدیو با موضوعی متفاوت 
https://www.youtube.com/channel/UCHq5s1e...subscriber
https://www.instagram.com/emily.core.509/
https://www.instagram.com/transes_are_angles123/channel
پاسخ }
سپاس شده توسط:
(08-15-2018، 06:35 AM)امیلی نوشته: سلام دوست عزیز. دکتر روانشناسیتون باید بگه که قدم بعدی شما چی میتونه باشه .روانشناس کانادایتون گفت چکار کنید؟ فکر کنم شما را None Binary تشخیص دادند(از پسر دایتون بپرسید که اسم تحصصی اونی که روانشناس کانادایی در مورد شما تشخیص داده چیه. اینجوری میتونید در موردش بیشتر تحقیق کنیم و اطلاعات بیشتری بدست بیارید) . شاید تخلیه سینه و کلا عمل کردن برای شما گزینه مناسبی نباشه(میتونید از دکترتون سوال کنید ) . چون حتی این عمل برای همه ترنس های مرد لازم نیست همانطور که جراحی برای ترنس های زن الزاامی نیست . ترنس ها در ایران به اولین چیزی که فکر میکنن جراحیه . در صورتی در بقیه چاهای دنیا بر عکسه . جراحی آخرین گزینه ای هست که کسی بهش فکر میکنه .به نظر من موضوع شما خیلی  تحصصیه و شاید نیاز باشه جلسات بیشتری را با روانشناستون برید(شاید بتونن با هورمون شما را به رضایت از بدنتون برسونند. روانشناستون میتونه در صورت نیاز به یه دکتر متخصص تو این زمینه معرفیتون کنه ) . شاید بتونید یه روانشناس آشنا به این موضوع هم در ایران هم پیدا کنید . من و دوستان دیگه احتمالا کمک تخصصی نتونیم به شما بکنیم ولی شما هم عضوی از خانواده LGBT هستید و دوستتون داریم .  81
ممنون ?
بله اون روانپزشک اصطلاح نان-باینری (خارج از دوگانه زن و مرد) رو به کار برد و توضیح داد که اون خودش شامل جنسیت های جندرفلوید، اجندر (بی جنسیت) ، بایجندر (دو جنسیتی) و کوییر (جنسیت سوم) میشه که من بین اون ها اجندر به حساب میام. همینطور گفت که بعضی ها هورمون تراپی می کنن بعضی ها هم نه اما بهترین گزینه برای من با توجه به قوانین ایران خلاص شدن از دست سینه هام با ورزش ه نه جراحی. هورمون رو هم گفت توی کانادا برای کسایی مثل من به مقدار خیلی خیلی کم تجویز می کنن اما خب توی ایران...خودتون میدونید دیگه!
پاسخ }
سپاس شده توسط: امیلی
سلام دوست عزیز
منم مشکلم تا حدی مشابه شماست. اول فکر می‌کردم که ترنسکچوالم (به خاطر همین آی‌دی‌م دخترونه‌س، در حالی که بدنم پسرونه‌س). اما پیش یه روانپزشک تو تهران رفتم که خیلی کمکم کردن، هم از دید گرا.. جنس..، هم از دید هویت جنسی. مسئله‌ای که من داشتم، این بود که می‌دونستم پسر نیستم، اما از طرف دیگه فکر نمی‌کردم این که عمل کنم و فیزیک دخترانه‌ای پیدا کنم، حالم رو بهتر کنه. یعنی نه با  پسربودن کنار می‌اومدم، نه با دختربودن Big Grin در نهایت فهمیدم که کوییر هستم؛ یعنی خصوصیات هم زن و هم مرد رو تا حدی دارم. در حال حاضر هم تحت هورمون‌درمانی با دز پایینم، در حدی که باعث بروز خصوصیات زنانه نمی‌شه، ولی خصوصیات مردانه رو سرکوب می‌کنه. تازه یه ماهیه که پیش س.ک.سولوژیست رفتم و تحت درمان هورمونی قرار گرفتم؛ ولی همین الآنم حس خیلی بهتری نسبت به خودم دارم.
خلاصه یک این که تنها نیستی رفیق  Rolleyes
دو این که اگه خواستین، خصوصی پیام بدین تا تلفن ایشونو بدم.
البته نمی‌دونم با توجه به زمانی که از آخرین ارسال این thread گذشته، این پست اصلا دیده می‌شه یا نه   1402294310
پاسخ }
سپاس شده توسط:

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان