رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاثیر معرفی کارهای ترنس ها
بنظرشما معرفی کارها و نتایج کار تی اس ها در افزایش آگاهی جامعه داره
مثلا یه نقاش تی اس کارهاشو توی یه گالری خوب تهران به نمایش بزاره و در تبلیغ نمایشگاه بگه که تی اس هست
یا یه نویسنده و شاعر کاراشو با عنوان نویسنده تی اس چاپ کنه
فیلمساز
پزشک

من فکرمیکنم اینجورکارا دوتا تاثیر خوب دارن
یکی اینکه شخصیت یک تی اس با چیزی فراتر از جنسیتش و با معیارهای انسانی تر معرفی میشه
دوم اینکه مخاطب این جور کارها نسل فرهیخه ترند. آشتایی اونها با این موضوع باعث موجی بزرگتر در جامعه می شود و جلب حمایت میگردد. جامعه بخود میاد که ای بابا سالها درحق اینو اجهاف شده و حمایت بیشتری جلب میشه.
فقط این وسط اون شخص باید از خود گدشته باشه که موضوع ترنس بودنش را در عموم مطرح کنه و از اعتبار خودش هزینه کنه بخاطر منافع ترنس ها
اگر به خانه من آمدی،
برایم ای مهربان
چراغ بیاور و
یک دریچه که از آن
به ازدحام کوچه خوشبخت بنگرم... 
پاسخ }
فریماه جان این که فرمودین خیلی خوبه اما توجه کنیم در کشوری زندگی میکنیم که عمده دید و بینش اهالیش به ترنس برمیگرده به دوجنسه هایی که نزدیکترین تجسمشون شیمیل و لیدی بوی های تایلند هستن و ه م ج ن س گرا هم یعنی کسی که هویت جنسی و لذت جنسی و فساد جنسیش یکیه. از دید اکثر هموطنای ما ترنس به کسی اتلاق میشه که چون لذت جنسی جنس مخالف را چشیده از جنسیت خودش متنفر شده

و از دید همین بعضی ها ،ترنس ام تو اف یعنی مرد مفعولی که به لذت جنسی یک زن رسیده و به علت همین تفکرات غلط هست که من و شمای نوعی جرأت نداریم خودمونو به عنوان یک ترنس معرفی کنیم که طبق تحقیقات پزشکی منتشره اکثرا در دوره جنینی ،روحی برخلاف جنس فیزیکیمون داشتیم.
حالا تجسم کن فلان کارگردانی هستی که تهیه کننده کلی قرار هست هزینه فیلمی کنه تا با استفاده از سابقه و اعتبارت فروش کنه

کمترین اثر درج کلمه ترنس در مقابل عنوان کارگردان،شکست کامل فیلم هست.متاسفانه بطور مثال در مقوله سینمااین تماشاگر نماهای کوچه بازاری هستن که اثر گذار میشن. بطور مثال در دهه هفتاد داود میرباقری فیلمی ساخت با عنوان آدم برفی که استاد اکبر عبدی نقش مردی رو بازی میکرد که بنا به دلایلی زنانه میشه و فیلم صرفا به همین دلیل بدون توجه به پیام فیلم توقیف شد.جالبه بدونی اون سال استاد عبدی فیلم دیگری داشتن بنام تحفه هند.یادم هست وقتی فیلم تو سینما قدس اکران شد عده ای به سینما حمله کردن که این همون دوجنسه هستش و شیشه ها رو شکستن

اینی که فرمودی خیلی قشنگه اما فقط روی کاغذ خوبه ولی در عمل نتایج وحشتناکی داره به حدی که کمتر کسی قادر به پرداخت هزینش هست
" تو " تنها دو حرف است با یک دنیا معنی که هنوز به نیمی از آنها هم نرسیده ام
پاسخ }
(03-19-2013، 05:17 AM)kamisat نوشته: فریماه جان این که فرمودین خیلی خوبه اما توجه کنیم در کشوری زندگی میکنیم که عمده دید و بینش اهالیش به ترنس برمیگرده به دوجنسه هایی که نزدیکترین تجسمشون شیمیل و لیدی بوی های تایلند هستن و ه م ج ن س گرا هم یعنی کسی که هویت جنسی و لذت جنسی و فساد جنسیش یکیه. از دید اکثر هموطنای ما ترنس به کسی اتلاق میشه که چون لذت جنسی جنس مخالف را چشیده از جنسیت خودش متنفر شده

و از دید همین بعضی ها ،ترنس ام تو اف یعنی مرد مفعولی که به لذت جنسی یک زن رسیده و به علت همین تفکرات غلط هست که من و شمای نوعی جرأت نداریم خودمونو به عنوان یک ترنس معرفی کنیم که طبق تحقیقات پزشکی منتشره اکثرا در دوره جنینی ،روحی برخلاف جنس فیزیکیمون داشتیم.
حالا تجسم کن فلان کارگردانی هستی که تهیه کننده کلی قرار هست هزینه فیلمی کنه تا با استفاده از سابقه و اعتبارت فروش کنه

کمترین اثر درج کلمه ترنس در مقابل عنوان کارگردان،شکست کامل فیلم هست.متاسفانه بطور مثال در مقوله سینمااین تماشاگر نماهای کوچه بازاری هستن که اثر گذار میشن. بطور مثال در دهه هفتاد داود میرباقری فیلمی ساخت با عنوان آدم برفی که استاد اکبر عبدی نقش مردی رو بازی میکرد که بنا به دلایلی زنانه میشه و فیلم صرفا به همین دلیل بدون توجه به پیام فیلم توقیف شد.جالبه بدونی اون سال استاد عبدی فیلم دیگری داشتن بنام تحفه هند.یادم هست وقتی فیلم تو سینما قدس اکران شد عده ای به سینما حمله کردن که این همون دوجنسه هستش و شیشه ها رو شکستن

اینی که فرمودی خیلی قشنگه اما فقط روی کاغذ خوبه ولی در عمل نتایج وحشتناکی داره به حدی که کمتر کسی قادر به پرداخت هزینش هست
مرسی که اینقدر مستند حرف زدی
من این موضوعو مطرح کردم و بیشترین مشارکت را از خودت اتظار داشتم چون میدونستم دستی در این جور کارا داری
ولی اینقدر که گفتی من موافق نیستم
نمونه خلافش هم هست. مثلا فرزانه ارسطو بازیگر تلویزیون و سینما اخیرا عمل کرده  و خودش کاملا موضوعو مطرح کرده و مصاحبات زدادی ازش بعد عمل منتشر شده
و من خودم عمدا موضوعشو پیش همه پیش میکشیدم و عکس العمل  حداقل اطرافیان خودم زودتر از آنچه فکر کردم منطقی شد
گفتن این از اول هم طاهرش مردونه بود مثه سریالی که ژانر زن قاجارو بازی کرد
بعدم که کمی توضیح دادم تقریبا پذیرفتن و نگاهشون حساس تر شد به اطرافشون و رفتارای ادم ها. منتظر فیلم بعدیش هم هستن
البته من راجع به ایشان شناختی ندارم ولی خودش تو مصاحبات گفته که خیلی عکس العملای نامناسب ندیده
من فکر میکنم این کار نوعی فرهنگسازی را نهادینه میکنه و حداقل جامعه ما (که شاید نود درصدشون هیچ اطلاعی از این اختلال ندارن) برای اولین بار با موضوع از یک کانال مناسب و اجتماعی آشنا میشن
آخه خیلی مهمه اولین بار موضوع ترنس از چه طریقی وو چجوری مطرح بشه. این روش در عکس العمل بعد مردم تاثیر داره
ضمنا این کار در همه گروه های اقلیت ، برای تثبیت جایگاه خودشون رایج هست . همیشه گروه های اقلیت خودشون را از کانال نوابغ و آدمهای موفق شون مطرح میکنن
مثلا شنیدیم نمایشگاهی از آثار فلان هنرمند ناشنوا، معلول و ... برپا شد .  یا فلان بازیگر ارمنی در این فیلم بازی کرده
یا فلان موزیسین یک ... است
من قبول دارم موضوع ما خیلی با معلولیت  فرق داره و مردم یک معلول را خیلی راحت و حتی با ترحم و مهر میپذیرن ولی ماها را نه که نمیپذیرن بلکه مورد قضاوت قرار میدن
ولی به هر حال باید درست بشه. جوامع پیشرفته تر دارن میپذیرن
به هر حال نظر شما چیست
اگر به خانه من آمدی،
برایم ای مهربان
چراغ بیاور و
یک دریچه که از آن
پاسخ }
سپاس شده توسط: deldadeh ، Delsaa ، Sina ، paria kh ، حنانه ، a_b_kh
ببین عزیزم،مثالی که زدی یک اف تو ام بوده و متاسفانه در جامعه ما مردبودن یامرد شدن یک آرمان هست که افراد،خواسته یاناخواسته دیگران رو به اون سمت سوق میدن. دراین اجتماعات برای اثباط قول و وعده بیان میکنن"از زن کمترم اگه این کارو نکنم"یا"سبیل هامو میتراشم جاش سرخاب سفیدآب می مالم
پاسخ }
خوب بله درست میفرمایین خواهر جون
ترنس های عزیز اف تو ام خیلی راحت تر پذیرفته میشن
ولی من باز هم معتقدم که باید اقلیت ترنس برای تثبیت جایگاهش و حقوق مساویش با بقیه انسانهایی که جنس و جنسیتشون بصورت طبیعی با هم تطبیق داره ، حرکت های اینچنین کنند
اگر به خانه من آمدی،
برایم ای مهربان
چراغ بیاور و
یک دریچه که از آن
پاسخ }
شکی درش نیست که برای تابو شکنی و تاثیر برافکار عمومی باید عملکردی وجود داشته باشه و فکر هم نمی کنم در بین دوستان ترنس ،کسی مخالف اصل موضوع نهفته در نظر خواهر مهربانم فریماه جان باشه اما این ایده لااقل در ایران امروز ما بیشتر شبیه شعار هست تا واقعیت.

بطور مثال آیا خود فریماه جان حاضر هستن این شعار را لباس واقعیت بپوشانند یا هزینه و طبعات این حرکت بحدی وسیع و غیر قابل جبران است که عطائش را به لقائش می بخشند!؟
توجه به این موضوع که در میان قشر روشنفکر هم هستند افراده که از دید آنها ام تو اف برابر است با مردانی اصطلاحأ اواخواهر! که دچار انحرافات شدید اخلاقی هستند

شاید مارا متوجه عمق فاجعه سازد.
قبل از پیروزی انقلاب در تلویزیون هنرمندی به نام فریدون فرخزاد به اجرای برنامه می پرداخت که بنابه برخی اظهارنظرها یک ترنس بوده و آثار زنانگی رفتار او مشهود بود اما هنوز هم در برخی محافل هنرمندان از او به عنوان یک منحرف یاد میشود و رفتار هنری او را به باد تمسخر می گیرند.
البته حل برخی مسائل نیاز به مرور زمان دارد

چرا که بطور مثال ایران جزو ممالکی بوده است که در قرون اخیر مردان سرپرست و رهبر بوده و زنان مطیع و رهرو.آسایش ورفاه خانواده بطور مستقیم به عملکرد مردانش مربوط بوده و خانواده ای که مردان بیشتری داشته از قدرت و ثروت بیشتری برخودار بوده است.
باتوجه به شرایط اقلیمی ایران و وابستگی اغلب ایرانیان این قرون به کشاورزی متوجه میشویم حضور مردان بیشتر در خانواده چقدر اهمیت داشته است و حتی این تکثر مردان یک قوم میتوانسته باعث انتقال حکومت به آن قوم شود

و دیگر اینکه خشکی زمین و بی آبی باعث شده تا خانواده ای که تعداد مردانش بیش از همسایه ها بوده اند از حق آبه بیشتری برخوردار شوند و حتی اگر مجبور شوند،آب را از طریق حفر قنات از زیر زمین سایرین به مزارع خود آورند شمن اینکه در جنگ ها تعداد مردان اثر مستقیمی در نتیجه داشته و اینگونه است که ضمن مسائل و منعیات دینی، شرایط اقلیمی و جغرافیایی نیز به این موضوع کمک کند تا جامعه به هر طریق ممکن مانع از ک

کم شدن تعداد مردان و افزوده شدنش به زنان گردد و برای نیل به این مقصود از هیچ کوششی دریغ نکرده و حتی در مثل ها برای مردان گاهی القابی همچون کمتر از زن و... استفاده نموده است ضمن اینکه برای زنان هم القابی همچون "ضعیفه" را در برخی برهه ها مرسوم میکند که همیشه این باور را ایجاد کند زنان هیچگاه کامل نیستند این ضعف حتی نوعی معلولیت است بحدی که زنان را موجوداتی مهجور میداند که همیشه باید دارای ولی و تصمیم گیرنده باشند.
پاسخ }
سپاس شده توسط: deldadeh ، Delsaa ، a_b_kh
(03-20-2013، 04:48 AM)kamisat نوشته: شکی درش نیست که برای تابو شکنی و تاثیر برافکار عمومی باید عملکردی وجود داشته باشه و فکر هم نمی کنم در بین دوستان ترنس ،کسی مخالف اصل موضوع نهفته در نظر خواهر مهربانم فریماه جان باشه اما این ایده لااقل در ایران امروز ما بیشتر شبیه شعار هست تا واقعیت.

بطور مثال آیا خود فریماه جان حاضر هستن این شعار را لباس واقعیت بپوشانند یا هزینه و طبعات این حرکت بحدی وسیع و غیر قابل جبران است که عطائش را به لقائش می بخشند!؟
توجه به این موضوع که در میان قشر روشنفکر هم هستند افراده که از دید آنها ام تو اف برابر است با مردانی اصطلاحأ اواخواهر! که دچار انحرافات شدید اخلاقی هستند

شاید مارا متوجه عمق فاجعه سازد.
قبل از پیروزی انقلاب در تلویزیون هنرمندی به نام فریدون فرخزاد به اجرای برنامه می پرداخت که بنابه برخی اظهارنظرها یک ترنس بوده و آثار زنانگی رفتار او مشهود بود اما هنوز هم در برخی محافل هنرمندان از او به عنوان یک منحرف یاد میشود و رفتار هنری او را به باد تمسخر می گیرند.
البته حل برخی مسائل نیاز به مرور زمان دارد

چرا که بطور مثال ایران جزو ممالکی بوده است که در قرون اخیر مردان سرپرست و رهبر بوده و زنان مطیع و رهرو.آسایش ورفاه خانواده بطور مستقیم به عملکرد مردانش مربوط بوده و خانواده ای که مردان بیشتری داشته از قدرت و ثروت بیشتری برخودار بوده است.
باتوجه به شرایط اقلیمی ایران و وابستگی اغلب ایرانیان این قرون به کشاورزی متوجه میشویم حضور مردان بیشتر در خانواده چقدر اهمیت داشته است و حتی این تکثر مردان یک قوم میتوانسته باعث انتقال حکومت به آن قوم شود

و دیگر اینکه خشکی زمین و بی آبی باعث شده تا خانواده ای که تعداد مردانش بیش از همسایه ها بوده اند از حق آبه بیشتری برخوردار شوند  و حتی اگر مجبور شوند،آب را از طریق حفر قنات از زیر زمین سایرین به مزارع خود آورند شمن اینکه در جنگ ها تعداد مردان اثر مستقیمی در نتیجه داشته و اینگونه است که ضمن مسائل و منعیات دینی، شرایط اقلیمی و جغرافیایی نیز به این موضوع کمک کند تا جامعه به هر طریق ممکن مانع از ک

کم شدن تعداد مردان و افزوده شدنش به زنان گردد و برای نیل به این مقصود از هیچ کوششی دریغ نکرده و حتی در مثل ها برای مردان گاهی القابی همچون کمتر از زن و... استفاده نموده است ضمن اینکه برای زنان هم القابی همچون "ضعیفه" را در برخی برهه ها مرسوم میکند که همیشه این باور را ایجاد کند زنان هیچگاه کامل نیستند این ضعف حتی نوعی معلولیت است بحدی که زنان را موجوداتی مهجور میداند که همیشه باید دارای ولی و تصمیم گیرنده باشند.
خوب من شاید اگه یه روزی عمل کنم و شرایط خصوصی زندگیم به نوعی حل گردد و در حرفه خودم مثلا در نقاشی اینقدر معتبر بشم که جامعه مخاطب بشناسنم ، چرا که نه. اینکارو انجام میدم.
فزیدون فرخزاد هنرمند و شومن بینظیری و بسیار نوعدوست و انسانی بود، ولی فکرنکنم ترنس بوده، بلکه اختلال دیگه ای داشته
اون آدم اینقدر صادق و بی پروا بود که حتی از جونش هم نمیترسید و اگه اختلال هویت داشت براحتی هویت واقعیش مطرح میکرد
درود بر روانش
اگر به خانه من آمدی،
برایم ای مهربان
چراغ بیاور و
یک دریچه که از آن
پاسخ }
عزیزم با ایهام جواب نفرمایید.اما و اگر و شاید... در حال حاضر با همین شغل و همین جنسیت فعلی آیا حاضر هستید در یک کمپین با پوشش رسانه ای گسترده به عنوان نماینده دگرباشان شرکت فرمایید؟.
توجه کنیم که قسمتی از هنرمندان یک ترنس هستند حتی اگر ندانند و این روح متضاد جنسیت باعث اندیشه ای خأص شده است وهر یک از ما ممکن است روزی این هنر نهفته را کشف کنیم
پاسخ }
توی ایران واسه هنرمندان معمولیش هم تره خرد نمی کنند...
چه برسه به این که بخوان پذیرش یه هنرمند پروانه ای رو داشته باشند...
خود ما چند تا گالری نقاشی رفتیم ؟ چندتا کنسرت رفتیم ؟ آثار چند تا هنرمند رو دنبال می کنیم ؟ و ....
اما کاری که می شه کرد اینه که هنرمندان توی آثارشون این موضوع را جای دهند.....
که نیازمند این هست که مطابق با سلایق مخاطب پیش رفت...
اما خیلی ها هستند که  ضد پروانه ها فعالیت می کنند...شاید واسه این که پذیرش ندارند....
نمونه دو کلیپ تبلیغاتی که توش از ام تو اف هایی استفاده کرده بودن که صدایی مردونه داشتن!!!....
طراح با بیشتر جلوه دادن صدا ها ، فاصله ی فرد رو با زن ها به تصویر می کشه...
خیلی از فیلم هایی که توشون  پروانه بودن رو به مسخره می گیرند و ....
پاسخ }
سپاس شده توسط: deldadeh ، Delsaa ، حنانه ، a_b_kh
(03-21-2013، 01:58 PM)kamisat نوشته: عزیزم با ایهام جواب نفرمایید.اما و اگر و شاید... در حال حاضر با همین شغل و همین جنسیت فعلی  آیا حاضر هستید در یک کمپین با پوشش رسانه ای گسترده به عنوان نماینده دگرباشان شرکت فرمایید؟.
توجه کنیم که قسمتی از هنرمندان یک ترنس هستند حتی اگر ندانند و این روح متضاد جنسیت باعث اندیشه ای خأص شده است وهر یک از ما ممکن است روزی این هنر نهفته را کشف کنیم
عزیزم شروع بحث من همین بود.
گفتم ترنس های موفق و با شرایط خوب بیان و این موضوعو مطرح کنن و به همین دلیل برای خودم اما و اگر آوردم
چون نه هنوز شرایط و ظاهر مناسبی پیدا کردم و نه اعتبار و شهرت آنچنانی در حرفه ام.
اگر به خانه من آمدی،
برایم ای مهربان
چراغ بیاور و
یک دریچه که از آن
پاسخ }
سپاس شده توسط: deldadeh ، Delsaa ، حنانه ، a_b_kh