رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ترنس،بیماری یا...
.......
یکی از عقل می لافد،یکی طامات می بافد ،بیا اين داوری ها را به پیش داور اندازیم!
پاسخ }
سپاس شده توسط: HappyMay ، ahoo
محتا جان منظور از ترنس چیه ؟؟؟ transsexual ؟ transgender؟ و... چی ؟ 
من اول بگم که یک تصور ترویج شده و عمومی وجود داره راجع به ترنسکشوال که این تصور  مفهوم ترنسکشوال رو محدود میکنه به اینکه یک فرد میخواد با عمل srs جنس فیزیولوژیکیشو تغییر بده به جنس مخالف : به زبونه عامیانه دختره میخواد پسر شه /پسره میخواد دختر شه .
من خودم اکثر اوقات شنیدم که افراد دور و برم منو اینطور تعریف میکنن. و حتی داخل کامیونیتی ترنس ها هم خوده ترنسکشوال ها به ترنس هایی که  اگاهانه عمل جراحی srs نمیکنند شک میکنند (نه به خاطر نبودن شرایط ) .مشخصا این تعریف تعریف کاملی از  ترنسکشوال نیست . ترنسکشوال کلی یعنی فرد هویت جنسیتی اش رو متناقض با جنس فیزیولوژِکیش میبینه و اصلا 100% وابسته به عمل جراحی نیست.
و محتا جان منظور از بیماری رو من اختلال روانی mental disorder فرض میکنم ...مشکلی نداره که؟ 

داریم راجع به ترنسکشوال(با تعریف درست) صحبت میکنیم که ایا یک بیماری محسوب میشه مثلا یک اختلال  روانی یا نه ؟ 
من خودم فکر میکنم که حتی اگر به این حالت اختلال هویت جنسیتی نگیم و واژه ی اشفتگی جنسیتی به کار ببریم باز من نمیتونم بهش به چشم اختلال و بیماری روانی نگاه کنم حتی اگر برای من ناراحتی بوجود بیاره چون دیدگاه من بر میگرده به مقوله جنسیت که قبلا یادم نیست تو یکی از پست هام هم نظرمو گفتم که من فکر میکنم زن و مرد بودن مقوله اجتماعین و تعریف زن و مرد بودن در طول تاریخ فرق کرده و حتی در یک زمان ثابت هم در جامعه های مختلف تعریف زن و مرد فرق میکنه .
با نظر دوستان هم موافقم که میگن باید قضیه جنسیت حل شه . <من فکر نمیکنم هر کس که بین س.ک.س و جنسیتش صرفا ارتباط تایید شده ای از طرف جامعه وجود نداشته باشه بیماره .>

بر گردیم به موضوع ...همونطور که بقیه گفتن هنوز قطعا از طرف جامعه پزشکی و روانپزشکی مشخص نشده که ترنسکشوالیتی یک قضیه 100% ژنتیکیه یا عوامل پس از تولد هم توش دخیلند ؟ 
عوامل پس از تولد یعنی پس از زهدان مادر , مثلا محیط کودک و عوامل رفتاری و اجتماعی 
پس بنا براین نظر قطعی هم نمیشه داد که ایا 100% بیماریه یا نه یک حالت بودنه ؟
من فکر میکنم 50 درصد مشکلاتی که اشفتگی جنسیتی بوجود میاره به خاطره هماهنگ نبودن با محیطه (مثله مسئله انتخاب طبیعی داروین و قضیه هماهنگی گونه های مطابق با محیط طبیعت   D: ) مثلا اگر ما در داخل جامعه ای بودیم که برای جنسیت انتظار خاصی مد نظر نبود و هرگونه جنسیت با س.ک.س خاصی محترم  و محقوق شمرده میشد ممکن بود 50 % مشکلاتمون حل شه پس مشکلات از طرف جامعه و بیرونی یک ترنسکشوال نمیتونه زیاد کمکی کنه که ایا ترنسکشوالیتی یک بیماریه ای که برای فرد ناراحتی بوجود میاره یا نه 
باید ببنیم که خوده فرد ترنسکشوال مشکلات و اشفتگی درونیش ناشی از چیه که ناشی از GENDER DYSPHORIA ه 
و اون هم مشخص نشده که 100% علتش چیه پس به نظره من تا با امروز که دلیل و مدرک علمی قطعی در دست نیست نباید کسی ترنسکشوال بودنو بیماری بدونه به غیر از خوده فرد .به نظره من اگر کسی تعریف بیماریو در این بدونه که هر گونه مشکل و ناراحتی برای ذهن و بدن بوجود بیاره پس میتونه خودش هم بگه که ایا اشفتگی جنسیتی براش مثله بیماری میمونه یا نه 
باید شخصی شه از نظر من وگرنه بیماری ترنسکشوال  بار معنایی  توهین امیزی ممکنه داشته باشه برای بعضی ها .

اما ممکنه سوال شه اگر هنوز قطعی مشخص نشده که دلیلش 100% ژنتیکه یا عوامل پس از زهدان و تولد / پس چرا ما اجازه میدیم که ترنسکشوال ها هورمون تراپی کنند و عمل جراحی و ... انجام بدن مثله این میمونه که برای یک بیماری ای که دلیلش هنوز 100 % در دست نیست دارو برای سرما خوردگی تجویز کنیم . یا ممکنه سوال بشه که چرا وقتی دلیل ترنسکشوالیتی 100% مشخص نیست چرا اجازه عمل بهشون میدن ,ببرنشون بیمارستان روانی و یا پیش متخصص تا برگردن و با خودشون کنار بیان ؟ 

خب بخاطر اینه که عوض کردن بدن خیلی اسون تر و به صرفه تر از عوض کردن مغزه . 

من و خیلی از ترنس ها وقتی بچه بودیم برای اولین بار وقتی اشفتگی جنسیتیمونو  رو فهمیده بودیم پیش خودمون گفتیم خدایا توبه میکنم 
خدایا یه کاری کن این حالات بره ___من خودم به شخصه ارزو میکنم همیشه ((خدایا یا پسر میشدم یا دختر دیگه چرا اینطور اشفته ام )) اون طوری خیلی راحت تر بودم لازم نبود هی بجنگم برای حق و حقوقم 
 پس من ترنسکشوال هم خودم از خدامه که اشفته نباشم برای همین وقتی دیدم نمیتونم سیستم مغزمو تغییر بدم  بدنمو تغییر دادم 
چون قبلا هم مثل هم جن* گرایی ترنسکشوالیتی هم بیماری و انحراف محسوب میشد و روانشناسا و پزشک ها خودشونو کشتن تا مغز و ذهن این افرادو تغیییر بدن ولی نتونستن .
[عکس: x200-q90.jpg]
پاسخ }
سپاس شده توسط: HappyMay ، Foetus ، only_general ، arsalan2656 ، k1androgyny
(07-29-2016، 08:06 PM)ahoo نوشته: محتا جان منظور از ترنس چیه ؟؟؟ transsexual ؟ transgender؟ و... چی ؟ 
من اول بگم که یک تصور ترویج شده و عمومی وجود داره راجع به ترنسکشوال که این تصور  مفهوم ترنسکشوال رو محدود میکنه به اینکه یک فرد میخواد با عمل srs جنس فیزیولوژیکیشو تغییر بده به جنس مخالف : به زبونه عامیانه دختره میخواد پسر شه /پسره میخواد دختر شه .
من خودم اکثر اوقات شنیدم که افراد دور و برم منو اینطور تعریف میکنن. و حتی داخل کامیونیتی ترنس ها هم خوده ترنسکشوال ها به ترنس هایی که  اگاهانه عمل جراحی srs نمیکنند شک میکنند (نه به خاطر نبودن شرایط ) .مشخصا این تعریف تعریف کاملی از  ترنسکشوال نیست . ترنسکشوال کلی یعنی فرد هویت جنسیتی اش رو متناقض با جنس فیزیولوژِکیش میبینه و اصلا 100% وابسته به عمل جراحی نیست.
و محتا جان منظور از بیماری رو من اختلال روانی mental disorder فرض میکنم ...مشکلی نداره که؟ 

داریم راجع به ترنسکشوال(با تعریف درست) صحبت میکنیم که ایا یک بیماری محسوب میشه مثلا یک اختلال  روانی یا نه ؟ 
من خودم فکر میکنم که حتی اگر به این حالت اختلال هویت جنسیتی نگیم و واژه ی اشفتگی جنسیتی به کار ببریم باز من نمیتونم بهش به چشم اختلال و بیماری روانی نگاه کنم حتی اگر برای من ناراحتی بوجود بیاره چون دیدگاه من بر میگرده به مقوله جنسیت که قبلا یادم نیست تو یکی از پست هام هم نظرمو گفتم که من فکر میکنم زن و مرد بودن مقوله اجتماعین و تعریف زن و مرد بودن در طول تاریخ فرق کرده و حتی در یک زمان ثابت هم در جامعه های مختلف تعریف زن و مرد فرق میکنه .
با نظر دوستان هم موافقم که میگن باید قضیه جنسیت حل شه . <من فکر نمیکنم هر کس که بین س.ک.س و جنسیتش صرفا ارتباط تایید شده ای از طرف جامعه وجود نداشته باشه بیماره .>

بر گردیم به موضوع ...همونطور که بقیه گفتن هنوز قطعا از طرف جامعه پزشکی و روانپزشکی مشخص نشده که ترنسکشوالیتی یک قضیه 100% ژنتیکیه یا عوامل پس از تولد هم توش دخیلند ؟ 
عوامل پس از تولد یعنی پس از زهدان مادر , مثلا محیط کودک و عوامل رفتاری و اجتماعی 
پس بنا براین نظر قطعی هم نمیشه داد که ایا 100% بیماریه یا نه یک حالت بودنه ؟
من فکر میکنم 50 درصد مشکلاتی که اشفتگی جنسیتی بوجود میاره به خاطره هماهنگ نبودن با محیطه (مثله مسئله انتخاب طبیعی داروین و قضیه هماهنگی گونه های مطابق با محیط طبیعت   D: ) مثلا اگر ما در داخل جامعه ای بودیم که برای جنسیت انتظار خاصی مد نظر نبود و هرگونه جنسیت با س.ک.س خاصی محترم  و محقوق شمرده میشد ممکن بود 50 % مشکلاتمون حل شه پس مشکلات از طرف جامعه و بیرونی یک ترنسکشوال نمیتونه زیاد کمکی کنه که ایا ترنسکشوالیتی یک بیماریه ای که برای فرد ناراحتی بوجود میاره یا نه 
باید ببنیم که خوده فرد ترنسکشوال مشکلات و اشفتگی درونیش ناشی از چیه که ناشی از GENDER DYSPHORIA ه 
و اون هم مشخص نشده که 100% علتش چیه پس به نظره من تا با امروز که دلیل و مدرک علمی قطعی در دست نیست نباید کسی ترنسکشوال بودنو بیماری بدونه به غیر از خوده فرد .به نظره من اگر کسی تعریف بیماریو در این بدونه که هر گونه مشکل و ناراحتی برای ذهن و بدن بوجود بیاره پس میتونه خودش هم بگه که ایا اشفتگی جنسیتی براش مثله بیماری میمونه یا نه 
باید شخصی شه از نظر من وگرنه بیماری ترنسکشوال  بار معنایی  توهین امیزی ممکنه داشته باشه برای بعضی ها .

اما ممکنه سوال شه اگر هنوز قطعی مشخص نشده که دلیلش 100% ژنتیکه یا عوامل پس از زهدان و تولد / پس چرا ما اجازه میدیم که ترنسکشوال ها هورمون تراپی کنند و عمل جراحی و ... انجام بدن مثله این میمونه که برای یک بیماری ای که دلیلش هنوز 100 % در دست نیست دارو برای سرما خوردگی تجویز کنیم . یا ممکنه سوال بشه که چرا وقتی دلیل ترنسکشوالیتی 100% مشخص نیست چرا اجازه عمل بهشون میدن ,ببرنشون بیمارستان روانی و یا پیش متخصص تا برگردن و با خودشون کنار بیان ؟ 

خب بخاطر اینه که عوض کردن بدن خیلی اسون تر و به صرفه تر از عوض کردن مغزه . 

من و خیلی از ترنس ها وقتی بچه بودیم برای اولین بار وقتی اشفتگی جنسیتیمونو  رو فهمیده بودیم پیش خودمون گفتیم خدایا توبه میکنم 
خدایا یه کاری کن این حالات بره ___من خودم به شخصه ارزو میکنم همیشه ((خدایا یا پسر میشدم یا دختر دیگه چرا اینطور اشفته ام )) اون طوری خیلی راحت تر بودم لازم نبود هی بجنگم برای حق و حقوقم 
 پس من ترنسکشوال هم خودم از خدامه که اشفته نباشم برای همین وقتی دیدم نمیتونم سیستم مغزمو تغییر بدم  بدنمو تغییر دادم 
چون قبلا هم مثل هم جن* گرایی ترنسکشوالیتی هم بیماری و انحراف محسوب میشد و روانشناسا و پزشک ها خودشونو کشتن تا مغز و ذهن این افرادو تغیییر بدن ولی نتونستن .

خیلی عالی بود مرسی. واقعا خیلی چیزای خوبی یاد گرفتم.
موافقم که بیماری باید نمود شخصی داشته باشه و گرنه اساسا بیماری نیست. من می گم که ترنس بودن بایستی از این نظر بررسی بشه که  ما جنسیت رو یه طیف بدونیم. اگر جنسیت دودویی نباشه شاید همه تا حدی با این موضوع مواجهن که دقیقا جنسیت دلخواهشون رو ندارند منتها میزان این تفاوت فرق داره، برای پسری که 99 درصد می خواد مرد باشه این تفاوت 1 درصده و قابل تحمله برای من حداقل 99.999 درصده. برای اون قابل تحمله برای من نه برای من اون 0.01 درصد تفاوت قابل تحمله، در واقع رویامه.
از نظر قانونی وضع آدمها همه جای دنیا، تا جاییکه می دونم، باینریه. شاید بدن ما هنگام تولد 100 درصدیه و باینریه ولی فکر می کنم ذهنمون ولی طیفیه. شاید با هورمون بشه به یه ساختاری در بدن هم بین 0 و 1 رسید. البته بحث حقوقی و این ها هم هستش که شاید از نظر قانونی نشه و من نظری ندارم یعنی خوب قانون نوشتن سخته و واقعا نمی خوام نظری بدم. ولی می خوام بگم شاید این اختلال تا حدی در همه هست فقط برای یک عده غیر قابل تحمل تره. 
مثلا همه ما تا حدی نارسایی جسمی دارییم. بدن من از یه آدم در سن خودم که ایده آل باشه مثلا کوتاه تره. از یه آدم ایده آل ممکنه مثل از نظر روانی هم یه شبه اختلال داشته باشم مثلا مشکلات افسردگی. ولی هیچ کدوم حاد نبوده و برام مهم نبوده که درمانشون کنم. 
از نظر من اختلال برای ترنس ها، برای هم جنس گرا ها مساله محیطه ولی برای ترنس ها فقط محیط نیست من خودم اگر هیچ انسانی هم نبود دوست داشتم عمل کنم. اختلال هویت برای همه ی ما هست یک بخشیش با بدنمونه و یک بخش با اجتماع. من فکر می کنم  این اختلال در همه ی آدمها هست و فقط برای ترنس ها اینقدر شدیده که زندگیشون رو سخت کرده. بنابراین از نظر من چون من لغت بیماری ناراحتم نمی کنه، به نظرم ترنس بودن صرفا اختلال شدید در هویت و بدنه که در همه ی آدمها هست ولی در ترنس ها بیشتره. مثلا همه ممکنه فشار خونشون کمی از حد نرمال دور باشه ولی اگر مثلا فشار خون خیی زیاد بشه میشه بیماری.
پاسخ }
سپاس شده توسط: ahoo ، Foetus ، arsalan2656 ، k1androgyny
نظرت محترمه
[عکس: x200-q90.jpg]
پاسخ }
سپاس شده توسط: HappyMay ، Foetus
سلام 
من فکر میکنم قواعد و اصولی که در جامعه تهداب گذاری شده هم تعیین کنندس
فرض در جامعه ای نقش و مسئولیت های اجتماعی گروهی  به زعم  ما خاص(بین ۰و۱) تعریف شده
بدیهی  که بازخورد جامعه به این گروه عادیه(چرا که شخص ترنس در حال هورمون تراپی از لحاظ شمایل بین ۰ و ۱)
معذالک خود شخص ترنس حتی در این جامعه انطباقی بین جنس و جنسیت نمیبینه 
ناراحت،آشفتس،دگرگون،از کارهای روزمره خود وا مانده
برای وصول به عقیدش عمل تطبیق انجام میده که غایت کار رسیدن به آرامش
ایا این فرد که در حال طی کردن برای رسیدن به عقیدش است بیمار نیست حتی در جامعه ای که بین ۰و ۱ بودن بیماری نیست
به نظر من ترنسکشوال تا زمانی که به جنس مورد اقبال خود نرسیده بیماره چرا که بعد از تطبیق دیگه آشفتگی نداره
بیماری آشفتگی جنسیت به ترنسجندرها اطلاق میشه که در جامعه ما مسئولیتهای اجتماعی افراد یا ۰ یا ۱....  Sleepy
پاسخ }
سپاس شده توسط:
من واقعا خودمو یه بیمار میدونم. 
ما یه درس داریم تو دانشگاه بهش میگن اصول و خدمات سلامت در پزشکی. 
جالبه داشت شاخص های سلامت رو میگفت. 
کسی که حتی جسمی هم سالم باشه.  
حتی از نظر عقلی هم سالم باشه. 
اما آشفتگی دارع یا مثلا افسردس دو دله و یا اصلا عقایدی داره که خلاف عرف جامعس. 
این یعنی بیماره طرف. 
و کاملا هم حرف درستیه. 
من واقعا خودمو بیمار میدونم چون میبینم که عادی نیستم بقیه دخترا و پسرا دارن مث آدم زندگی میکنن.... اما من چی
پاسخ }
سپاس شده توسط: Q.u.e.e.n ، الناز2 ، margan ، Matin11

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان