رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییر جنسیت در 50 سالگی...
[عکس: 1956378b6pnwj7ug5.gif]
ترنسی که در 50 سالگی پروانه شد...
22 اردیبهشت - هفته نامه تپش، در همین شهر، بیخ گوشمن و شما اتفاق عجیب و غریبی افتاده است كه راستش خود ما هم اول نتوانستیم باور كنیم اما وقتی دیدیم مجبور شدیم باور كنیم!

[عکس: 93702661134162823727.jpg]

جلال مرد چهل ساله‌ای كه زن و سه فرزند دختر وپسر داشت و بیش از سی‌سال با كامیون اسكانیای قرمز رنگش جاده‌های ایران و اروپا را می‌پیمود، چهارسال پیش پس از چند عمل جراحی در تركیه وقتی به ایران برگشت تبدیل به آذرخانم شده بود! آذرخانمی كه نه تنها ریش و سبیل ندارد بلكه موهای سرش را «شینیوم» و رنگ می‌كند. به ناخن‌هایش لاك می‌زند و كفش پاشنه بلند می‌پوشد و با تیپ و چهره‌ای كاملاً زنانه بیرون می‌آید.

اولین بار «جلال یا آذر» را در جایی دیدم كهاكثر دوجـ.نـ.سـ.ی‌ها به آنجا مراجعه كنند، چون از گفت‌وگو با این افراد در ملاءعام خاطره خوبی در ذهن نداشتم «جلال یا آذر» را به دفتر نشریه «تپش» دعوت كردم تا از سابقه زندگی و انگیزه‌های این آدم باخبر شویم.

«جلال یا آذر» برای پیدا كردن آدرس، تلفنی با یكیاز همكاران حرف زد،‌ آقای ... گفت فلانی بیایید یك آقایی با شما كار دارند، وقتی گوشی را گرفتم صدای آن سوی سیم گفت: «بگو آقا خودشه من خانمم!»
[عکس: 25124102234162016705.jpg]
آذر با ناز و ادای زنانه وارد دفتر شد. ابتداسیگاری آتش زد و از شلوغی شهر و ترافیك گله كرد و گفت: «فقط در صورتی حاضر بههمكاری با ما خواهد بود كه هیچ رازی از اسرار سر به مهرش آشكار نشود.» ما هم همهسعی خود را كردیم كه راز او برای هیچ‌كس، به خصوص دوستان كامیوندارش فاش نشود.

آذرخانم شما در این دنیا هم مرد بودن را تجربهكرده‌اید و هم زن بودن را، حالا به نظر شما كدام بهتر است؟
انگار آستین مانتوی خوش برش آذرخانم پر از حرفاست، یكی از آن حرف‌ها را بیرون می‌آورد و می‌گوید: «این كه آدم زن باشد یا مردفرقی ندارد مهم این است كه هركس سرجای خودش باشد

از چه زمانی درخودتان متوجه تغییر شدید؟
 [عکس: 81511776628559910097.jpg]

از همون نوجوانی یك دوستی داشتم كه در واقع زنبود اما با ظاهری مردانه. اما خانواده فهمیده‌ای داشت و همون موقع رفت انگلیس عمل كرد و بعد ازدواج كرد و به عنوان یك زن بچه‌دار شد.

چطور شد شما به شكل یك مرد ازدواج كردید؟

به اصرار پدر و مادرم ( و با لبخند می‌گوید آخهپسر حاجی بودم و پولدار) گفتم دختررو می‌گیرم و یه مدتی باهاش زندگی می‌كنم وقتی می‌بینه من اخلاق مردونه ندارم، طلاق می‌گیره می‌ره. دیگه خبر نداشتم سه تا بچه هم به دنیا می‌یاریم!

اگر شما واقعا مشكل داشتید چطور بچه‌دار شدید؟

خوب، اون موقع من به هزار و یك دلیل برای حفظمردانگی مجبور بودم داروهای هورمونی استفاده كنم. حتی وقتی به پزشك مراجعه كردم گفت اگر تو هورمون مصرف نمی‌كردی باردار نمی‌شدی. دكتر حتی به من گفت اگر زن می‌شدی احتمال داشت زن نازایی باشی.

همسر و بچه‌هایتان نسبت به تغییر جنسیت شما چهواكنشی نشان دادند؟
 [عکس: 14690130462233466329.jpg]
باید بگم از همون اول من تو خونه لباس‌های زنونهمی‌پوشیدم. در ضمن حالا من یه خانمم، لطفاً نگید همسرتون، بگید مادربچه‌ها! مادربچه‌ها از همون اول می‌دونست، اما خودش جدانشد. خوب برای بچه‌ها خیلی سخت بود اما بالاخره قبول كردند.

حالا بچه‌ها و مادربچه‌ها! كجا هستند؟

مادر بچه‌ها طلاق گرفت و الان اونا جدا از منزندگی می‌كنن.

بچه‌ها حالا شما رو بابا صدا می‌زنند یا مامان؟

آذرخانم لبخندی می‌زند و به عكس بچه‌ها خیره می‌شود.با اشاره به عكس دخترش می‌گوید: «این طفلكی‌ براش از همه سخت‌تر بود، یه وقتایی می‌رمخونشون و اون به پسرم می‌گه بیا بیا بابایی اومد، اما بعد خجالت می‌كشه و اسم جدیدمو صدا می‌كنه می‌گه آذرخانم.

آیا با جنس مونث شناسنامه گرفته‌اید؟

بله.

مداركش را نشان می‌دهد. شناسنامه، گذرنامه واجازه رانندگی در جاده! اما این بار به جای اسم مردانه اسم آذر در شناسنامه ثبت شده است.

اكنون برخورد مادر بچه‌ها (زن دیروز آقا جلال)با شما چطور است؟

خیلی با هم صمیمی هستیم، درست مثل دو تا خواهریم!

از برخورد دوستان و آشنایان‌تان برایمان بگویید؟

همه فكر می‌كنند جلال مرده. همكارها هم تصور می‌كننداز ایران رفته‌ام. خیال می‌كنند جایی در ... هستم.

وقتی مرد بودید به كدام كشورها رفتید؟

با ترانزیت تقریباً به همه كشورهای اروپا رفتم.

بعد از تغییر جنسیت چطور، آیا باز هم با كامیونبه جاده رفتید؟

بله.

تنها؟

تنهای تنها.

با شكل و شمایل زنانه از این كار ترس و وحشتینداشتید؟

ابدا.

دوست دارید باز هم سر شغل سابق خود برگردید؟

اتفاقاً یكی از دلایلم برای حرف زدن با شماهمینه، می‌خوام به گوش همه برسونید كه من به هر قیمتی شده بازم می‌رم سركار سابقم. چون من خواسته یا ناخواسته سه تا بچه دارم و باید خرجشون رو بدم و با این كار به همه ثابت می‌كنم یه زن می‌تونه راننده ترانزیت باشد.

وقتی با این چهره دوباره به جاده زدید هیچ كداماز رفقای سابق خود را ندیدید؟

آذرخانم می‌خندد و می‌گوید: «چرا اتفاقاً دیدم،اون روز موها مو تازه «مش» كرده بودم و یك كم از زیر روسریم زده بود بیرون،‌ یكی از رفیقای سی‌سالم به نام... اومد تو قهوه‌خونه كنار جاده. خاك برسر یه تیكه بهم انداخت. منو نشناخت منم بهش اخم كردم اما تو دلم گفتم خاك براون سرت تو این جوری بودی و من نمی‌دونستم!

اتفاق دیگری نیفتاد؟

نه وقتی دید محلش نمی‌ذارم رفت ولی دو تا دیگهاز این راننده جدیدا با دیدن من به هم اشاره كردن و گفتن این زنه چه جوری جرات كرده با این سر و وضع و آرایش بیاد این‌جا. یكی‌شون گفت به این هیچی نگو من گواهینامه پایه یك‌شو دیدم مال سی سال پیش.

گواهینامه زنانه یا مردانه؟

گواهینامه زنانه‌مو دید اما مشكل من سابقه‌كاره.می‌گن سابقه بیار اما نمی‌دونم با چه زبونی بگم بابا جون گذشته من مرده، با سابقه كارم كاری نداشته باشید.

(جلال یا آذر) از این حرف ناراحت می‌شود و پشت سرهم سیگار روشن می‌كند، دندان‌هایش را عوض نكرده و اگر كسی به زنانگی او شك نكند، با دیدن دندان‌های خراب و البته دست‌های مردانه‌اش، تعجب خواهد كرد.
منبع: وبلاگ محمد آسمانی

اینم برای دوستان متاهلی که تو انجمن هستن...البته بچه ها من مستند ایشون رو دیدم و دارم ولی تو اون مستند اسمشو "ماریا" صدا میزدن...!
امیدوارم مفید باشه براتون...
پروانگی تو آرزوی من است ای هم قبیله
پاسخ }
بابا سانسور کن عکس ها رو 1402294310

منم مستندشو دیدم!!!
خیلی سال پیش!!!
فکرکر کنم الان دیگه سنشون خیلی بیشتر از 50باشه!!!
پسرش تو مستند بود!!!بیچاره نمیدونست بگه بابا یا مامان!!ولی خوب پذیرفتنش!!!
دوستای متاهل فکر نککنند دنیا به آخر رسیده و چون متاهلن نمیشه کاری کرد!!!
ایشون ترنس بود که باتموم مشکلاتش با تموم دردسراش بالاخره کار خودشو گرد!!!!
به هر قیمتی که بود انجام داد کارشو ترنس واقعی اینه!!!
ﻋﺎﺩﺕ ﻧﺪﺍﺭﻡ ﺩﺭﺩ ﺩﻟﻢ ﺭﺍ ،
ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﮐﺲ ﺑﮕﻮﯾﻢ !....
ﺑﮕﺬﺍﺭ ﻫﻤﻪ ﻓﮑﺮ ﮐﻨﻨﺪ ﻧﻪ ﺩﺭﺩﯼ ﺩﺍﺭﻡ ﻧﻪ ﺩﻟﯽ ....
پاسخ }
آخی
الهی بمیرم
ولی واقعا انسانی با شهامت هست
کاش میشد ببینمش و حسابی باش حرف بزنم و درد دل کنم
واقعا شیر زن هست
تحسین جانانه ای میخاد
این آدم واقعا متعهد هست
و همه باید اینو بفهمن
که زن یا مرد بودن، به متعهد بودن ارتباطی نداره. اون اگه نمیتونه برای بچه های عزیزش پدر باشه و واقعا خارج از ارادش هست اینکار ولی به تعهد سرپرستی خودش پایبنده و میگه میخام برای بچه هام کار کنم.... خیلی حرفیه ها
واقعا کسی نمیتونه این آدمو زیر سوال ببره. اون قربانی ی بدبختی فرهنگی هست اما شهامت داره
خوش بحالش
آرزو میکنم که بتونه سالها با سلامتی و شادی در قالب جدیدش زندگی کنه و خدا کمکش کنه
اگر به خانه من آمدی،
برایم ای مهربان
چراغ بیاور و
یک دریچه که از آن
به ازدحام کوچه خوشبخت بنگرم... 
پاسخ }
اینجاست
که باید به شما گفت
یاد بگیرید!!!!!!
با تموم بهونه های که واسه تغییر نکردن داشت و میشد گفت بهونه های خیلی منطقی و بزرگی هم داشت!!!
رفت دنبال خودش!!!!
رفت سرجای خودش!!!
حالا هی بشینید بهونه تراشی کنید!!!
فقط سالهای عمرتون میگذره بی هیچ سودی!!!
ﻋﺎﺩﺕ ﻧﺪﺍﺭﻡ ﺩﺭﺩ ﺩﻟﻢ ﺭﺍ ،
ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﮐﺲ ﺑﮕﻮﯾﻢ !....
پاسخ }
سینایی
درست میگی
من تصمیم جدی شد
و کسی نمیتونه جلومو بگیره
ایشالا برنامم هست که بتونم زمستون برم مشهد عمل کنم
فقط الان ی مشکل هست
شماره حساب پزشکی قانونی مرکز را گم کردم که 100 تومن بریزم بحساب و برم کمیسیون نهایی
یکشنبه را هم مرخصی گرفتم که برم تهران دنبال این کار
خدا کنه
کسی شماره را داشته باشه و برام بهم بده که یکشنبه صبح پولو بریزم و برم پزشکی قانونی
6 ماه پرکار و سختی را پیش رو دارم
اتفاقای مهمی برام میفته
دعام کنید
چون میخام زمستون (ایشالا بشه روز تولدم یعنی 29 بهمن ماه) عملمو انجام بدم
اگر به خانه من آمدی،
برایم ای مهربان
چراغ بیاور و
یک دریچه که از آن
پاسخ }
وااااااااااااای فریییییییییییییییییی
خععععععععلی خوشحالم کردی خواهرییییی
Greenstars4a5132Ed61c2
الهی بوس بوس بشی خیلی تا دونه نازدل من...
وای وای فری باید از فردا دنبال لباس باشم که تو جشن تولدت بپوشمو چشم این دختره ی ورپریده(منظورم ساره دماغو(به قول داداشم) هستش) رو دربیارم!48
راستی فری دیروز دوستم پرنیان زنگیده بودو می گفت بازم مراحل رو سختترش کردن نازم...
مثل اینکه اول ارجاع میدن دادگاه خانواده و شونصدتا مرحله دیگه...
اما کم نیاریا...
فاطی پشتته آجی...
پاسخ }
سپاس شده توسط: Sina.gh ، farhan ، Sarah ، kamisat ، Delsaa ، nik ، AmirAliA2 ، Mighty
ایشالا که موفق و تندرست باشی و هرچی که خیره برات پیش بیاد!!!!!
اما متاسفانه باید بگم که من طبق تماس تلفنی که با خانم حسینی مشاوره دکتر توکلی داشتم متوجه شدم که دکتر فقط تا مهرماه ایران هستند و در بیمارستان دولتی عمل میکنند!!بعد از سفرشون ایشون هم به جرگه ی دکتران پول پرست اضافه خواهند شد!!!!!
گفته های مشاورشون این بود حالا الله و اعلم!!!!
درضمن عزیزم واسه یه شماره حساب نرو تا تهران از طریق تلفن پیگیری و بدست بیار خیلی ساده و آسون اگر تنها کاری که واسش میخوای بری تهران یه شماره حسابه که میتوانی از همونجا پیگیری کنی!!!
ﻋﺎﺩﺕ ﻧﺪﺍﺭﻡ ﺩﺭﺩ ﺩﻟﻢ ﺭﺍ ،
ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﮐﺲ ﺑﮕﻮﯾﻢ !....
پاسخ }
سپاس شده توسط: فاطمه بانو ، Sarah ، Delsaa ، nik ، AmirAliA2 ، Mighty
عزیزم نگووووووووووووووووووو
وای خدا
اگه توکلی بره من بیچارم بخدا
وای این استرس کجا بود
میه شمارشو بدی باشون صحبت کنم؟ خاک توسرم شد
سینا انقدم که فکر کردی آی کیوم پایین نیس که فقط برای شماره حساب برم اون شهر خراب شده و بی سرو ته
باید پولو بحساب بریزم و فیش را بدم به اون عوضیا تا برام نوبت بزنن . انقد ازشون بی زارم که نگو. میرم پزشکی قانونی داغون میشم. کاش بندم ازشون ببره
فاطی جون عزیزم
من که قبلا گفتم باید دیگه رفت دادگاه خانواده
اما امیدوارم که چرونده من که مال 5   6 سال قبل هست را نخان بپیچونن.

وای خداااااااااااااااااااااااااااااااااا
کاش توکلی بمونه
اگر به خانه من آمدی،
برایم ای مهربان
چراغ بیاور و
یک دریچه که از آن
پاسخ }
سپاس شده توسط: فاطمه بانو ، Sarah ، Delsaa ، nik ، AmirAliA2 ، Mighty
فریماهی میه شماره دکتر رو من بدم بهت؟دارم شمارشو؟البته تو سایتشم هستا...
ضمنا ایشالا چرونده ت رو نمی پیچونن نازدلم...

وای فری هنوز خوشحالیم نتمومیده...
یعنی آجی فریماهم داره به دنیا میاد خدا؟الهی صدهزار مرتبه شکرت...
ولی جون من یه جشن تولد بگیریا، پوسیدم بس که کنج اتاقم موندم، هیچکسی جشن تولدش دعوت نمی کنه چرا؟9eb84f
پاسخ }
سپاس شده توسط: Sarah ، Delsaa ، nik ، AmirAliA2
(08-08-2013، 01:55 PM)سینا نوشته: اینجاست
که باید به شما گفت
یاد بگیرید!!!!!!
با تموم بهونه های که واسه تغییر نکردن داشت و میشد گفت بهونه های خیلی منطقی و بزرگی هم داشت!!!
رفت دنبال خودش!!!!
رفت سرجای خودش!!!
حالا هی بشینید بهونه تراشی کنید!!!
فقط سالهای عمرتون میگذره بی هیچ سودی!!!
شما از کجا می دانید که دیگران بهونه تراشی می کنند ؛مگر شما در خانواده آنها زندگی کردید که می گوید بهونه ؛ شما سود را در چی می  بینید؟ هر کسی هروفقط مصلحت بداند به قول شما میره سر جای خودش اون بنده خدا هم آن زمان خداوند براش مقدر کرد من فکر نمی کنم هیچ یک از این بچه بهونه تراشی کنند هر کس مشکلات خاص خودش را دارد که شما نمی توانید قضاوت کنید . یا علی

پاسخ }