رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییر جنسیت در 50 سالگی...
[عکس: 1956378b6pnwj7ug5.gif]
ترنسی که در 50 سالگی پروانه شد...
22 اردیبهشت - هفته نامه تپش، در همین شهر، بیخ گوشمن و شما اتفاق عجیب و غریبی افتاده است كه راستش خود ما هم اول نتوانستیم باور كنیم اما وقتی دیدیم مجبور شدیم باور كنیم!

[عکس: 93702661134162823727.jpg]

جلال مرد چهل ساله‌ای كه زن و سه فرزند دختر وپسر داشت و بیش از سی‌سال با كامیون اسكانیای قرمز رنگش جاده‌های ایران و اروپا را می‌پیمود، چهارسال پیش پس از چند عمل جراحی در تركیه وقتی به ایران برگشت تبدیل به آذرخانم شده بود! آذرخانمی كه نه تنها ریش و سبیل ندارد بلكه موهای سرش را «شینیوم» و رنگ می‌كند. به ناخن‌هایش لاك می‌زند و كفش پاشنه بلند می‌پوشد و با تیپ و چهره‌ای كاملاً زنانه بیرون می‌آید.

اولین بار «جلال یا آذر» را در جایی دیدم كهاكثر دوجـ.نـ.سـ.ی‌ها به آنجا مراجعه كنند، چون از گفت‌وگو با این افراد در ملاءعام خاطره خوبی در ذهن نداشتم «جلال یا آذر» را به دفتر نشریه «تپش» دعوت كردم تا از سابقه زندگی و انگیزه‌های این آدم باخبر شویم.

«جلال یا آذر» برای پیدا كردن آدرس، تلفنی با یكیاز همكاران حرف زد،‌ آقای ... گفت فلانی بیایید یك آقایی با شما كار دارند، وقتی گوشی را گرفتم صدای آن سوی سیم گفت: «بگو آقا خودشه من خانمم!»
[عکس: 25124102234162016705.jpg]
آذر با ناز و ادای زنانه وارد دفتر شد. ابتداسیگاری آتش زد و از شلوغی شهر و ترافیك گله كرد و گفت: «فقط در صورتی حاضر بههمكاری با ما خواهد بود كه هیچ رازی از اسرار سر به مهرش آشكار نشود.» ما هم همهسعی خود را كردیم كه راز او برای هیچ‌كس، به خصوص دوستان كامیوندارش فاش نشود.

آذرخانم شما در این دنیا هم مرد بودن را تجربهكرده‌اید و هم زن بودن را، حالا به نظر شما كدام بهتر است؟
انگار آستین مانتوی خوش برش آذرخانم پر از حرفاست، یكی از آن حرف‌ها را بیرون می‌آورد و می‌گوید: «این كه آدم زن باشد یا مردفرقی ندارد مهم این است كه هركس سرجای خودش باشد

از چه زمانی درخودتان متوجه تغییر شدید؟
 [عکس: 81511776628559910097.jpg]

از همون نوجوانی یك دوستی داشتم كه در واقع زنبود اما با ظاهری مردانه. اما خانواده فهمیده‌ای داشت و همون موقع رفت انگلیس عمل كرد و بعد ازدواج كرد و به عنوان یك زن بچه‌دار شد.

چطور شد شما به شكل یك مرد ازدواج كردید؟

به اصرار پدر و مادرم ( و با لبخند می‌گوید آخهپسر حاجی بودم و پولدار) گفتم دختررو می‌گیرم و یه مدتی باهاش زندگی می‌كنم وقتی می‌بینه من اخلاق مردونه ندارم، طلاق می‌گیره می‌ره. دیگه خبر نداشتم سه تا بچه هم به دنیا می‌یاریم!

اگر شما واقعا مشكل داشتید چطور بچه‌دار شدید؟

خوب، اون موقع من به هزار و یك دلیل برای حفظمردانگی مجبور بودم داروهای هورمونی استفاده كنم. حتی وقتی به پزشك مراجعه كردم گفت اگر تو هورمون مصرف نمی‌كردی باردار نمی‌شدی. دكتر حتی به من گفت اگر زن می‌شدی احتمال داشت زن نازایی باشی.

همسر و بچه‌هایتان نسبت به تغییر جنسیت شما چهواكنشی نشان دادند؟
 [عکس: 14690130462233466329.jpg]
باید بگم از همون اول من تو خونه لباس‌های زنونهمی‌پوشیدم. در ضمن حالا من یه خانمم، لطفاً نگید همسرتون، بگید مادربچه‌ها! مادربچه‌ها از همون اول می‌دونست، اما خودش جدانشد. خوب برای بچه‌ها خیلی سخت بود اما بالاخره قبول كردند.

حالا بچه‌ها و مادربچه‌ها! كجا هستند؟

مادر بچه‌ها طلاق گرفت و الان اونا جدا از منزندگی می‌كنن.

بچه‌ها حالا شما رو بابا صدا می‌زنند یا مامان؟

آذرخانم لبخندی می‌زند و به عكس بچه‌ها خیره می‌شود.با اشاره به عكس دخترش می‌گوید: «این طفلكی‌ براش از همه سخت‌تر بود، یه وقتایی می‌رمخونشون و اون به پسرم می‌گه بیا بیا بابایی اومد، اما بعد خجالت می‌كشه و اسم جدیدمو صدا می‌كنه می‌گه آذرخانم.

آیا با جنس مونث شناسنامه گرفته‌اید؟

بله.

مداركش را نشان می‌دهد. شناسنامه، گذرنامه واجازه رانندگی در جاده! اما این بار به جای اسم مردانه اسم آذر در شناسنامه ثبت شده است.

اكنون برخورد مادر بچه‌ها (زن دیروز آقا جلال)با شما چطور است؟

خیلی با هم صمیمی هستیم، درست مثل دو تا خواهریم!

از برخورد دوستان و آشنایان‌تان برایمان بگویید؟

همه فكر می‌كنند جلال مرده. همكارها هم تصور می‌كننداز ایران رفته‌ام. خیال می‌كنند جایی در ... هستم.

وقتی مرد بودید به كدام كشورها رفتید؟

با ترانزیت تقریباً به همه كشورهای اروپا رفتم.

بعد از تغییر جنسیت چطور، آیا باز هم با كامیونبه جاده رفتید؟

بله.

تنها؟

تنهای تنها.

با شكل و شمایل زنانه از این كار ترس و وحشتینداشتید؟

ابدا.

دوست دارید باز هم سر شغل سابق خود برگردید؟

اتفاقاً یكی از دلایلم برای حرف زدن با شماهمینه، می‌خوام به گوش همه برسونید كه من به هر قیمتی شده بازم می‌رم سركار سابقم. چون من خواسته یا ناخواسته سه تا بچه دارم و باید خرجشون رو بدم و با این كار به همه ثابت می‌كنم یه زن می‌تونه راننده ترانزیت باشد.

وقتی با این چهره دوباره به جاده زدید هیچ كداماز رفقای سابق خود را ندیدید؟

آذرخانم می‌خندد و می‌گوید: «چرا اتفاقاً دیدم،اون روز موها مو تازه «مش» كرده بودم و یك كم از زیر روسریم زده بود بیرون،‌ یكی از رفیقای سی‌سالم به نام... اومد تو قهوه‌خونه كنار جاده. خاك برسر یه تیكه بهم انداخت. منو نشناخت منم بهش اخم كردم اما تو دلم گفتم خاك براون سرت تو این جوری بودی و من نمی‌دونستم!

اتفاق دیگری نیفتاد؟

نه وقتی دید محلش نمی‌ذارم رفت ولی دو تا دیگهاز این راننده جدیدا با دیدن من به هم اشاره كردن و گفتن این زنه چه جوری جرات كرده با این سر و وضع و آرایش بیاد این‌جا. یكی‌شون گفت به این هیچی نگو من گواهینامه پایه یك‌شو دیدم مال سی سال پیش.

گواهینامه زنانه یا مردانه؟

گواهینامه زنانه‌مو دید اما مشكل من سابقه‌كاره.می‌گن سابقه بیار اما نمی‌دونم با چه زبونی بگم بابا جون گذشته من مرده، با سابقه كارم كاری نداشته باشید.

(جلال یا آذر) از این حرف ناراحت می‌شود و پشت سرهم سیگار روشن می‌كند، دندان‌هایش را عوض نكرده و اگر كسی به زنانگی او شك نكند، با دیدن دندان‌های خراب و البته دست‌های مردانه‌اش، تعجب خواهد كرد.
منبع: وبلاگ محمد آسمانی

اینم برای دوستان متاهلی که تو انجمن هستن...البته بچه ها من مستند ایشون رو دیدم و دارم ولی تو اون مستند اسمشو "ماریا" صدا میزدن...!
امیدوارم مفید باشه براتون...
پروانگی تو آرزوی من است ای هم قبیله
پاسخ }

پیام‌های این موضوع
تغییر جنسیت در 50 سالگی... - توسط فاطمه بانو - 08-08-2013، 01:06 PM
RE: تغییر جنسیت در 50 سالگی... - توسط kamisat - 08-09-2013، 05:11 AM
RE: تغییر جنسیت در 50 سالگی... - توسط sam - 08-21-2013، 01:41 PM
RE: تغییر جنسیت در 50 سالگی... - توسط الی - 09-27-2013، 12:20 AM
RE: تغییر جنسیت در 50 سالگی... - توسط Nil00 - 10-03-2013، 02:15 AM
RE: تغییر جنسیت در 50 سالگی... - توسط Delaram - 01-04-2014، 11:43 PM
RE: تغییر جنسیت در 50 سالگی... - توسط saraa - 01-05-2014، 01:27 AM