رتبه موضوع:
  • 2 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییر و تعویض مدارک
Rainbow 
81سلام به آبجی و داداشای گلم81
[عکس: 1xt_33480998_2180148292221571_4684148271399043072_n.jpg]
پاسخ }
سپاس شده توسط: Quiet ، Melody ، KING ، deldadeh ، nik ، Delsaa
  تعویض پاسپورت 

بعد از گرفتن کارت معافیت ، میرید پلیس +10 با کپی از کل شناسنامه جدید + کپی از کارت ملی و کارت معافیت +اصل پاسپورت و کپی از صفحه اول پاسپورت .+ اصل و کپی مجوز پزشک قانونی و اصل و کپی رای دادگاه برای تغییر شناسنامه + 2 تا عکس 6*4 بدون ریش پشت سفید
یه فرم و پوشه بهتون میدن ک نام قبلی رو هم جا داره باید بنویسین توش و دلیل تغییر پاسپورت
بعد از تحویل فرم و واریز پول ( حدود 120تومن) و تایید افسر و این مراحل براتون از اداره گذرنامه اس ام اس مغایرت میاد ک پلیس +10 هم بهتون میگه ک این اس ام اس میاد
که دراینصورت میرید اداره گذرنامه با پوشه ک دارین از پلیس +10 و اصل مجوز و رای دادگاه رو نشون میدید . برای من اصل رو هم نخواستن دوباره همون کپی هارو اسکن کردن فرستادن و تو سیستم نوشتن دلیل رو
3-4 روز بعد هم پاس میاد در خونتون
گذرنامه قبلیتون رو پلیس +10 پانچ و باطل میکنه
پاسخ }
سپاس شده توسط: niko ، Quiet ، KING ، deldadeh ، nik ، Delsaa ، dona.sue
 روند تعویض مدارک تحصیلی بعد از تغییرجنسیت([b]نوبسنده: کامیار )[/b]

من مدارکمو عوض کردم و هیچ ربطی هم به مدرسم نداشت یعنی فقط بابام رفت پرونده تحصیلیمو گرفت از مدرسه من این پرونده رو با یه درخواست دست نویس که توش نوشتم اختلال هویت جنسی داشتم و مورد عمل جراحی قرار گرفتم و مدارک شناساییم عوض شده و لطفا برای تغییر مدارک تحصیلی مرا یاری کنید و یک قطعه عکس پسرونه و کپی شناسنامه های قدیم و جدید بردم دادم آموزش پرورش ناحیه تحصیلیم

بعد اینا خودشون یه کمیسیون داخلی برگزار می کنن. بعد رای کمیسیون و پرونده رو فرستادن تهران ک اسم و مشخصات من کلا تو سیستم آموزش پرورش ایران تغییر کرد و شماره دانش آموزیم هم تغییر کرد. حدودا 1 ماه تهران بود پرونده تا با پیگیری های وحشتناک بالاخره اومده اهواز.(چون ساکن اهواز هستم).

دوباره دو هفته تو اهواز مدارک و اطلاعات رو تغییر دادن. بعد دو هفته رفتم گرفتم مدارکمو. اسم مدرسه من فرزانگان بود که تیزهوشان دخترونه هست ولی الان منو از سیستم تیزهوشان کلا بیرون اوردن حتی با اینکه می تونستن اسم مدرسمو بذارن شهید بهشتی که تیزهوشان پسرونه هست ولی اینکارو نکردن چون احتمالا اون مدرسه قبول نکرده. اومدن اسم یه مدرسه ی پسرونه تو ناحیه تحصیلی رو گذاشتن و درواقع دیپلم من از اون مدرسه صادر شده ک مدیر اون مدرسه هم درجریان هست و مهر و امضا کرده زیر دیپلم من رو. ریزنمرات هم همینطور.
موفق و مؤید باشید
پاسخ }
سپاس شده توسط: Quiet ، Melody ، KING ، deldadeh ، nik ، Delsaa ، dona.sue ، adrian 11
پیشنهاد معافیت موقت افراد مشكوك به T.S ازخدمت سربازی واصلاح نوع معافیت مبتلایان قطعی ارائه  شد

پیشنهاد اعطای دوره شش ماهه معافیت موقت از خدمت سربازی به افرادی كه به وسیله سازمان بهزیستی كشور به عنوان افراد مشكوك به T.S (اختلال هویت جـ.نـ.سـ.ی) به ستاد كل نیروهای مسلح معرفی می‌شوند،
برای پیگیری‌های لازم در پزشكی قانونی و اخذ مجوز از قوه قضاییه و تمدید آن برای یك دوره دیگر در صورت اثبات این بیماری در فرد و در نهایت معافیت دائم او از خدمت، از سوی سازمان بهزیستی كشور به ستاد كل نیروهای مسلح ارائه شد. 

سیدحسن موسوی چلك ـ مدیركل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی ، از برگزاری نشست مشترك نمایندگان ستاد كل نیروهای مسلح، نماینده دفتر امور بانوان و مدیركل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی كشور برای بررسی مسائل و مشكلات افراد مبتلا به اختلال هویت جـ.نـ.سـ.ی (T.S) در عرصه‌های مختلف زندگی از جمله سربازی آن‌ها خبر داد. 

وی افزود: نماینده افراد مبتلا به اختلال هویت جـ.نـ.سـ.ی در این جلسه بیان كرد كه كارت معافیت از خدمت سربازی آن‌ها برای زندگی آینده‌شان مشكلاتی را بوجود آورده است، برای این كه كد مخصوص بیماران اعصاب و روان در كارت معافیت از سربازی برای این افراد درج می‌شود كه این امر مشكلات زیادی در زمینه استخدام و اشتغال آنها بوجود آورده است. 

مدیركل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی بهزیستی اذعان كرد: افراد مبتلا به اختلال هویت جـ.نـ.سـ.ی دچار ناهمگونی جسم و روح هستند كه این حالت نیز پس از انجام مراحل جراحی و درمان برطرف می‌شود. پس این افراد شامل گروه بیماران روانی نمی‌شوند و درج كد ۳۳ آیین‌نامه معافیت از خدمت در كارت معافیت آنها مشكلات بسیاری در زندگی بویژه در حوزه استخدام و اشتغال آنها بوجود آورده است.

به گفته وی در این نشست اعلام شد كه جمعیت مبتلا به (TS) در ایران بر اساس آمار، چهار هزار نفر است. البته از آنجایی كه مسائل فرهنگی در اقوام مختلف ایرانی متفاوت است، بسیاری از افراد مبتلا به (TS) جرأت بیان مشكل خود را پیدا نمی‌كنند و عده‌ای دیگر هم از بیماری خود اطلاعی ندارند. 

نماینده ستاد كل نیروهای مسلح نیز در این جلسه اظهار كرده است: در آیین‌نامه فعلی، ستاد كل نیروهای مسلح كه مربوط به مشمولان نظام وظیفه و علل معافیت آنها از سربازی است، تا به حال نامی از این افراد برده نشده است. تنها در چند بخش به افرادی كه دچار بیماری‌های روانی، غدد هورمونی، جـ.نـ.سـ.یتـ.ی و خاص هستند، اشاره شده است كه افراد (T.S) هم با استفاده از یكی از بندهای ۳۳ یا ۴۶ از خدمت سربازی معاف می‌شوند. 

سرهنگ علی هروی ـ كارشناس مسئول نظام وظیفه ـ در ادامه افزود: با توجه به اینكه در حال بررسی و بازنگری این آیین نامه هستیم و با توجه به توضیحاتی كه از مشكلات افراد TS ارائه شده، تلاش می‌كنیم تغییرات مناسبی را در آیین نامه بعدی ایجاد كنیم تا از بروز مشكلات برای این قشر جلوگیری شود و بدین ترتیب آنها را از بخش بیماران روانی می‌توان خارج كرد. 

وی درباره وضعیت مبتلایان به T.S كه در حال اعزام به خدمت یا اقدام به اخذ معافیت سربازی هستند نیز گفت: می‌توان با توجیه مسوولان، كارشناسان و پزشكان حوزه نظام وظیفه برای این افراد اقدامات مناسبی انجام داد تا در حین تسریع در دریافت معافیت از خدمت، آنها را به واسطه بندی دیگر مثل بیماری‌های غدد یا هورمونی معاف كنیم. 

وی اظهار كرد: سازمان بهزیستی ترتیبی دهد تا نام افرادی كه كارت معافیت از خدمت گرفته‌اند و بند ۳۳ در كارت آنها درج شده را به ستاد كل نیروهای مسلح ارجاع دهد تا در صورت امكان تدبیری برای این افراد اتخاذ شود.

سیدحسن موسوی چلك، مدیركل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی نیز در این باره به ایسنا گفت: در كارت معافیت از سربازی این گروه از ماده ۳۳ و ۴۶ به عنوان ماده‌ای كه برای معافیت افراد دارای بیماران خاص یا روانی و هورمونی است استفاده می‌شود، در حالیكه افراد دارای اختلال هویت جـ.نـ.سـ.ی (T.S) نه بیمار روانی هستند و نه جزو بیماران خاص محسوب می‌شوند و همین امر باعث مشكل اشتغال آنها می‌شود. 

موسوی چلك با بیان اینكه ستاد كل نیروهای مسلح در حال حاضر در حال بازنگری این موضوع در آیین‌نامه معاینه و معافیت پزشكی مشمولان نظام وظیفه است، افزود: ستاد با نظر خوشبینانه و رفع مشكل این قشر نماینده خود را به جلسه فرستاده بود و حضور نماینده ستاد علاقه‌مندی ستاد برای رفع مشكلات افراد دارای اختلال هویت جـ.نـ.سـ.ی را نشان می‌دهد كه این قابل تقدیر و تشكر است. 

سردار كمالی ـ مدیرمشمولان ستاد كل نیروهای مسلح ـ نیز در گفت‌و‌گو با ایسنا نظر این ستاد در خصوص اعطای معافیت موقت به افراد مشكوك به بیماری (T.S) و نیز اصلاح آیین‌نامه معاینه و معافیت پزشكی مشمولان نظام وظیفه در راستای تغییر نوع بند مندرج در كارت معافیت دائم بیماران مبتلا به اختلال هویت جـ.نـ.سـ.ی از «اعصاب و روان» به «غدد» را مثبت و در حال بررسی اعلام كرد.
پاسخ }
سپاس شده توسط: Quiet ، Melody ، KING ، deldadeh ، nik ، Delsaa ، dona.sue ، adrian 11
پرسش و  پاسخ  -  در زمینه تغییر مدارک شناسایی ( شناسنامه )

سوال شما : سلام محمدجان. من برای تغییر شناسنامه رفتم دادسرا, گفتند دیگه بقیش به ما ربطی نداره.باید برید دادگاه حقوقی و خانواده , بعد رفتم دادگاه حقوقی ولی اونا گفتند باید وکیل بگیرید. وکیل هم گفت من یک میلیون تومان میگیرم.
پاسخ : محمد آسمانی 92  
سلام دوست عزیز, در گذشته نیازی به گرفتن وکیل نبود ولی حالا حدود یک سال است که در بعضی از شهرستان ها باید برای روند تغییر مدارک شناسایی وکیل بگیرید. ولی سعی کن یک وکیل دیگر بگیری به خاطر اینکه خیلی قیمت را بالا گفته است و با 300 یا 500 هزار تومان و یا حتی کمتر هم میشود این مراحل را طی کرد.

سوال شما : ببخش محمدجان. یوهو یادم اومد. درباره قسمت توضیحات شناسنامه؟ آیا درسته که مینویسن مثلأ = (ایشون قبلأزهرا بوده ولی الآن محسن شده) خیلی بدجوره که اگه اینطوری باشه! میشه لطفأ توضیح بدی.ممنون میشم.

پاسخ : 
سلام عزیزم, این گفته صحت ندارد. و در شناسنامه چنین چیزی نوشته نمیشود. در برگ اخر شناسنامه قسمت توضیحات فقط نوشته میشود. که اسم بر اساس رای دادگاه تغییر کرد. همین و اسمی از نام قبلی و فعلی برده نمیشود. پس خودت را نگران نکن.

سوال شما : راستی.این کلمه: (المثنی) روی شناسنامه جدید هست یا سفیدو مثل معمولی هاست و مشخص نیست که شناسنامه تجدیدی هست؟ (قول میدم سعی کنم آخرین سؤالم باشه.البته سعی میکنم)

پاسخ : 
عزیزم , شناسنامه مثل قبل است و المثنی نیست. دوست خوبم , این وبلاگ جهت اطلاع رسانی به شما عزیزان ایجاد شده است. و هدفی جز این ندارد پس همیشه احساس راحتی کن و هر سوال مرتبطی که داشتی به شرط نبودن جواب ان در مطالب وبلاگ بپرس , من با جان و دل و تا جایی که بدانم پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستم.

سوال شما :  سلام اقا محمد ممنون از توضیحاتت فقط یک سوال ایا نام خانوادگی هم میشه تغییر داد یا اینکه خیر؟

پاسخ : 
برای ترانس ها فقط نام تغییر میکند. و اگر کسی مایل به تغییر نام خانوادگی خود باشد ربطی یه ترانس بودن شما ندارد و باید مثل مردم عادی که به هر دلیلی برای تغییر نام خوانوادگی خود اقدام میکنند پروسه را طی نمایید

پاسخ }
سپاس شده توسط: Quiet ، Melody ، KING ، deldadeh ، nik ، Delsaa ، dona.sue
تغيير نام و نام خانوادگي برابر ماده 20 قانون ثبت احوال کشور :

به دلیل زیادی مطالب لینکش را گذاشتم:
https://www.sabteahval.ir/default.aspx?tabid=81
پاسخ }
http://s1.freeupload.ir/i/00060/i5j2bde3y460.jpg

تصویر نمونه برگ دادخواست دادگاه عمومی

http://s1.freeupload.ir/i/00060/6p7elauogass.jpg

تصویر نمونه برگ دادخواست تنظیم شده برای دادگاه عمومی جهت تغییر شناسنامه

http://s1.freeupload.ir/i/00060/z1fp655sk0ro.jpg
پاسخ }
 لیست جامع آدرس، وب سایت، ایمیل، تلفن و فکس ادارات ثبت احوال کل کشور

https://www.sabteahval.ir/default.aspx?tabid=42&init

https://www.sabteahval.ir/default.aspx?tabid=112&init
پاسخ }
سپاس شده توسط: Quiet ، KING ، deldadeh ، nik ، Delsaa ، dona.sue ، adrian 11
پاسخ }
حذف کد ' بیماری روانی ' از کارت معافیت سربازی تراجنس‌ها در ایران

پسران در ایران در سن ۱۸ سالگی مشمول انجام نظام وظیفه اجباری شناخته می شوند. مدیرکل دفتر آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی از حذف کدهای مربوط به "اختلال روانی" در کارت معافیت سربازی کسانی خبر داده است که از نظر جـ.نـ.سـ.ی خود را تراجنس می دانند.
حسن موسوی چلک روز چهارشنبه ۱۶ دی (۶ ژانویه) در گفتگو با خبرگزاری فارس گفته است که تا کنون این افراد به خاطر تعریف شدن وضعیت آنها در طبقه اختلالات روانی، با کد های مربوط به این اختلالات معاف می شدند. او علت اتخاذ تصمیم جدید را مشکلاتی عنوان کرده است که درج این کد ها در کارت پایان خدمت افراد تراجنس برایشان به وجود می آورد.

تراجنس ها افرادی هستند که از نظر هویت جـ.نـ.سـ.ی خود را متعلق به جنس مخالف آنچه اندام های جـ.نـ.سـ.ی شان نشان می دهد می دانند، مثلا کسانی که ظاهر بدنشان نزدیک به مردان است اما از نظر هویت خود را نزدیک به زنان می دانند و بالعکس.

این افراد می توانند با انجام عمل جراحی و هورمون درمانی "تغییر جنسیت" دهند و در ایران بر اساس اجازه ای که آیت الله روح الله خمینی در مورد آنها صادر کرده، به رسمیت شناخته می شوند.

به گفته آقای موسوی چلک، طی دو سال گذشته بررسی هایی به عمل آمده و رایزنی هایی با سازمان نظام وظیفه ایران صورت گرفته است و در نتیجه از این پس ممکن است این افراد با کدهای مربوط به اختلال غدد و یا دیابت معاف شوند.

همچنین روزنامه قدس روز چهارشنبه ۱۶ دی (۶ ژانویه) از برگزاری جلسه ای خبر داده است در آن نماینده تراجنس ها با مسئولان نیروهای مسلح و سازمان بهزیستی در مورد مشکلات ناشی از درج کدهای اختلالات روانی در کارت پایان خدمت این افراد صحبت کرده اند.

بنابراین گزارش، نمایندگان سازمان های بهزیستی و نظام وظیفه ایران و نماینده نیروهای مسلح این کشور از تصمیمات جدیدی در جهت حل مشکلات این افراد در آینده نزدیک خبر داده اند.

مدیرکل دفتر آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی گفته است که مردم ایران اطلاعات زیادی از افرادی که او آنها را "دچار اختلال هویت جـ.نـ.سـ.ی" خوانده است، ندارند.

آقای موسوی چلک گفته است که "این افراد در جامعه به عنوان یک شهروند محسوب می شوند و دولت نگاه دیگری بر اینگونه افراد دارد."بنابر اظهارات آقای موسوی چلک، هم اکنون ۴ هزار فرد تراجنس در ایران زندگی می کنند.
پاسخ }
سپاس شده توسط: Quiet ، deldadeh ، nik ، Delsaa ، dona.sue ، adrian 11