رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حرام بودن تغییرجنسیت بنظرامام خمینی آیت الله خامنه ای ومراجع تقلید
#1
پاسخ رسمی سایت مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
با استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم


(((با عرض سلام خدمت کاربر محترم

آنچه تاکنون در مورد تغییر جنسیت وجود داشته است واقعا تغییر جنسیت نبوده و خود پزشکان نیز معتقد به آن نبودند
اما اگر روزی تغییر جنسیت واقعی اتفاق بیفتد یعنی مردی واقعا به زن و یا زنی واقعا به مرد تبدیل شود به صورتی که عرف مردم معتقد به تغییر جنسیت او گردند و با او به عنوان جنس جدیدش برخورد کنند.
شرعا نیز باید احکام جنس جدید را رعایت کند ، در غیر این صورت رعایت احکام جنسیت اولش لازم است . (1)

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم)))


منبع:
سایت رسمی مرکز ملی پاسخگوئی به سؤالات دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

http://askdin.com/comment/185924#comment-185924
پاسخ }
سپاس شده توسط:
#2
پاسخ رسمی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
با عرض سلام و احترام
باید مرجع مکلف هم این عمل را جایز بداند تا آنجا که ما می دانیم تا به حال استفتای صریحی از آیت الله خامنه ای مبنی بر جواز تغییر جنسیت در ترنس ها (کسانی تمام مشخصات ظاهری شان متعلق به یک جنس است ولی تمایل روحی به جنس مخالف دارند و خود را متعلق به آن می دانند ) نداشته ایم .

همیشه موفق باشید
منبع سایت رسمی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
http://askdin.com/comment/186300#comment-186300
پاسخ }
سپاس شده توسط:
#3

ممنوعیت انتساب مطالبی که مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) آنرا کذب و جعل می داند
به گزارش
https://www.bultannews.com/fa/print/169750
مطابق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران ، انتساب هر مطلبی به امام خمینی(ره) در صورتی مجاز می باشد که صحّت انتساب آن مطلب به امام خمینی (ره) توسط مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) تأیید شده باشد.

 ولی در صورتی که مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) انتساب مطلبی را به امام خمینی (ره) کذب و جعل بداند، انتشار و نسبت دادن آن مطلب به امام خمینی (ره) ، جرم بوده و ممنوع می باشد. متأسفانه در سایت شما مطلبی به امام خمینی (ره) نسبت داده شده است که انتساب این مطلب به امام خمینی (ره) رسماً مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) تکذیب شده و خلاف واقع بودن انتساب آن به امام خمینی (ره) در کتب منتشر شده توسط مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) رسماً اعلام کرده است.

 در این لینک سایت بولتن نیوز http://www.bultannews.com/fa/news/168561 تصویری تحت عنوان «تصویری از فتوای امام خمینی درباره سوال مریم خاتون ملک آرا برای تغییر جنسیت» درج شده است در حالیکه در کتاب منتشر شده توسط مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) متن کامل این فتوا چاپ شده است و با مقایسه آن با متن فتوای منتشر شده در سایت شما معلوم شود که فتوای منتشر شده در سایت شما عمداً بخش اصلی آن تقطیع گردیده و نیمی از آن عامدانه حذف شده است و باعث شده است که معنای آن دقیقاً برعکس مقصود اصلی صادر کننده فتوا گردد یعنی در فتوای اصلی و کامل چاپ و منتشر شده توسط مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) این فتوا ادامه داشته و در بخش بعدی این فتوا این قسمت دوم نیز آمده است:

«و معلوم باشد که رفع اشکال در خنثي
به يکي از امور زير مي‌شود:

 1.اگر دائماً يا غالباً از مجراي مرد بول مي‌کند مرد است و اگر دائماً يا غالباً از مجراي زن بول مي‌کند زن است.
2.اگر از هر دو مجرا بول مي‌کند، چنان چه در وقت بول کردن از مجراي مرد زودتر بول خارج مي‌شود مرد است و اگر مجراي زن زودتر خارج مي‌شود زن است...دفتر امام خميني.بخش استفتاء»


اسکن متن کامل فتوا که در سایت رسمی گفتگوی دینی وابسته به مرکز پاسخگویی به سؤالات دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم منتشر شده است را در این لینک زیرا می توانید ملاحظه کنید:

http://askdin.com/comment/321556#comment-321556

معنای متن کامل فتوا این است که تغییر جنسیت فقط در افراد هرمافرودیت و دو جنسی که هم زمان دارای هر دو آلت زنانه و مردانه هستند جایز می باشد. در حالیکه در متن فتوای نقل شده در سایت شما این قسمت دوم فتوا عمداً حذف شده است در حالیکه این فتوا باید بطور کامل نقل شود تا معلوم شود مقصود دفتر امام خمینی (ره) از این پاسخ به مریم ملک آرا این بوده است که تغییر جنسیت در افراد سالم و ترنسکشوال مقصود نبوده و تغییر جنسیت در بیماران هرمافرودیت و دو جنسی که هم زمان هر دو آلت زنانه و مردانه را دارند اشکالی ندارد و این فتوا هیچ ربطی به افراد ترنسکشوال وسالمی که بیماری روانی دارند نداشته و ندارد. بدیهی است که این گونه دستکاری و حذف از فتاوای امام خمینی(ره) که معنا و مفهوم عبارت را بطور کامل تغییر داده و برعکس کرده است و وانمود کرده است امام خمینی(ره) حکم به جایز بودن تغییر جنسیت افراد سالم ترانسکشوال داده است ،
 طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی جرم بوده و پیگرد قضایی دارد زیرا منسوب کردن مطلبی به امام خمینی است که کذب بودن آن مطلب توسط مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی رسماً اعلام شده است. با تشکر موفق باشید

منبع سایت بولتن نیوز

اینجا را کلیک کنید

پاسخ }
سپاس شده توسط:
#4
من نمیدونم فتوای این دو چه اهمیتی داره اصلاً  . مگه روانشناس هستند که اصلا در اینمورد نظر بدند؟ هر انسانی هر جور دلش میخواد زندگی میکنه . تا زمانی که روشن زندگی ما به کسی صدمه نزنه هر کاری مجاز هست
ویدیوهای من را در کانال های اینستاگرام یا یوتوبم دنبال کنید . هر روز یک ویدیو با موضوعی متفاوت 
https://www.youtube.com/channel/UCHq5s1e...subscriber
https://www.instagram.com/emily.core.509/
https://www.instagram.com/transes_are_angles123/channel
پاسخ }
سپاس شده توسط: anisa
#5
کتاب مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) با عنوان: «تغییرجنسیت با تأکید بر دیدگاه امام خمینی(س)»
متن جواب امام خمینی(ره) در مورد تغییرجنسیت به استفتائی که متن آن توسط آقای فریدون(مریم خاتون) پورملک آرا ذکر شده، و در کتاب منتشر شده توسط مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) به چاپ رسیده است ، آدرس پاسخ امام خمینی(س) درباره تغییرجنسیت:
کتاب «تغییرجنسیت با تأکید بر دیدگاه امام خمینی(س)»، محمدمهدی کریمی نیا، تهران، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، مؤسسه چاپ و نشرعروج، 1391 شمسی، که در صفحه 78 این کتاب آمده است:
(((بسمه تعالي
تغييرجنسيت با تجويز طبيب مورد اعتماد اشکال شرعي ندارد. انشاء الله تعالي در امان بوده باشيد و کساني که شما ذکر کرده‌ايد اميد است مراعات حال شما را بکنند.
دفتر امام خميني
بخش استفتاء
در ادامه ی فتوای فوق، این چنین آمده است:
و معلوم باشد که رفع اشکال در خنثي به يکي از امور زير مي‌شود:
1.اگر دائماً يا غالباً از مجراي مرد بول مي‌کند مرد است و اگر دائماً يا غالباً از مجراي زن بول مي‌کند زن است.
2.اگر از هر دو مجرا بول مي‌کند، چنان چه در وقت بول کردن از مجراي مرد زودتر بول خارج مي‌شود مرد است و اگر مجراي زن زودتر خارج مي‌شود زن است.
3.چنان چه دنده‌هاي طرف راست بيش‌تر از دنده‌هاي طرف چپ باشد مرد است، و گرنه زن است، و در صورتي که با اين علائم نتواند تشخيص دهد، چنان چه از علائم ديگر مثل خون ديدن مانند زنان يا روئيدن ريش يا چيزهاي ديگر اطمينان پيدا کند که زن يا مرد است باز حل مشکل مي‌شود، و در غير اين صورت، خنثاي مشکل است که اگر تکاليفي در محل ابتلاي او است که يقين دارد يکي از آن‌ها را بايد عمل کند، لازم است احتياط را مراعات نمايد.
دفتر امام خميني.
بخش استفتاء
)))
اسکن متن این استفتاء مندرج در کتاب «تغییرجنسیت با تأکید بر دیدگاه امام خمینی(س)» منتشر شده توسط «مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)» را در لینک زیر ملاحظه می فرمایید:

http://askdin.com/comment/321556#comment-321556

http://askdin.com/sites/default/files/gallery/images//14132/2_hukm2.gif


در صورت تمایل به مشاهده عکس این صفحه از کتاب فوق (اسکن) که فتوای امام خمینی درباره «مریم ملک آرا» در آن درج شده است روی لینک بالا کلیک کنید


++++++++++++++++
+++++++++++++++++


استفتاء فوق در هیچکدام از مجموعه های «صحیفه نور در ۲۲ جلد» و «موسوعه امام خمینی(س)» وجود ندارد
منبع
http://askdin.com/comment/637620#comment-637620در حالی که کتاب «موسوعه امام خمینی (ره)» تنها منبع رسمی منتشر شده توسط «مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)» است که شامل تمامی استفتائاتی است که توسط شخص امام خمینی(ره) صادر شده یا به نظر شخص امام خمینی(ره) رسیده است، به عبارت دیگر طبق نظر رسمی «مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)»، هر استفتائی که در مجموعه «موسوعه امام خمینی(ره)» درج نشده باشد، توسط شخص امام خمینی(ره) صادر نشده و یا به نظر شخص امام خمینی(ره) نرسیده است.
 

برای مشاهده نظر رسمی «مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)» به لینک رسمی زیر توجه کنید:

«مجموعه استفتائات ده جلدی تدوین و برای اولین بار ضمن موسوعة الإمام الخمینی، جلدهای 32 تا 41، این موسوعة پنجاه جلدی را به خود اختصاص داده
جواب به پرسش‌های مقلدان، اکثراً توسط هیأت استفتاء امام نگارش یافته، ولی حضرت امام پس از بررسی و اصلاحات لازم، شخصاً تک تک آن‌ها را مهر می‌کردند و بعضی موارد نیز به امضاء ایشان می‌باشد. بنابراین مجموعه ده جلدی استفتائات تنها شامل اسنادی است که مستند به حضرت امام باشد و مستقیماً به نظر ایشان رسیده است و از استفتائاتی که با مهر دفتر استفتائات بوده استفاده نشده.»
منبع
http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_60473.aspx

یا اینجا
پاسخ }
سپاس شده توسط:


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کتاب «تغییر جنسیت با تکیه بر دیدگاه امام خمینی(س)» msadegh 0 806 02-12-2017، 02:18 PM
آخرین ارسال: msadegh
  فتوای تاریخی امام خمینی ره در مورد تغییر جنسیت msadegh 0 834 02-12-2017، 02:10 PM
آخرین ارسال: msadegh
  درک بالای حضرت امام خمینی( ره )از روح sami 17 6,982 11-21-2015، 07:01 PM
آخرین ارسال: M girl
  نظر آیت الله مکارم شیرازی در مورد چگونگی اعمال شرعی ترنس ها Sarah 55 32,761 08-06-2015، 08:31 AM
آخرین ارسال: ensan
  ارتباط با دفاتر مراجع عظام تقلید ѕвезда 4 4,701 08-01-2014، 04:42 PM
آخرین ارسال: ѕвезда

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان