رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حقیقت تلخ تغییر جنسیت !!!
#1
مدیر بخش خبری : واقعا نمیدونم چی بگم! یکم مضحک بنظر میرسن این حرفا...امروز در ایران بیش از هر کشور دیگری در جهان عمل های جراحی تغییر جنسیت انجام می شود.
دولت حتی نیمی از هزینه کسانی را که به کمک مالی نیاز دارند تامین می کند و تغییر جنسیت در شناسنامه ثبت می شود. دکتر علیرضا کاهانی، کارشناس پزشکی قانونی، درباره درمان ناهنجاری های جنسیتی می گوید:" این ناهنجاری ها از طریق درمانهای غیر جراحی شامل روان درمانی، هورمون تراپی، گروه درمانی و همچنین جراحی درمان می شوند."
دکتر سجاد، مدیر سایت ایران سلامت، با اشاره به اینکه درمانهای غیر جراحی برای این گروه مؤثرتر است، می افزاید:" به دلیل آنکه منشأ بیماری این اشخاص روانی است، باید با روانکاوی و روان پزشکی معالجه شوند زیرا، جسم سالم بدون روان سالم میسر نیست."
دکتر سیدمهدی صابری، روان پزشک پزشکی قانونی، نیز معتقد است:" از لحاظ علمی، هر بیماری که قصد عمل تغییر جنسیت را دارد، باید یک تا دو سال هورمون درمانی کرده و به صورت آزمایشی در نقش جنسی مخالف زندگی کند تا در مورد تصمیم خود نسبت به عمل جراحی اطمینان یابد، زیرا پس از عمل هیچ راه بازگشتی وجود ندارد. طی این مدت هم می توان برای آنها کارت موقت هویت صادر کرد. حال آنکه در کشور ما عملاً چنین دوره ای وجود ندارد و بیمار بدون گذراندن دوره آزمایشی، اقدام به عمل می کند که این نگران کننده است."
وی همچنین اعتقاد دارد:" بسیاری از مبتلایان به اختلال هویت جنسی به اختلال های روانی از جمله افسردگیهای شدید مبتلا هستند که به مجوز عمل نیاز ندارند."
دکتر حمید سجاد، به نحوه انجام نادرست این عمل ها اشاره کرده و می گوید:" به دلیل حساسیت این عمل ها، باید توسط پزشکان مجرب ارولوژیست و جراح پلاستیک انجام شود. اما دیده شده که پزشکان عمومی نیز این گونه جراحی ها را هم انجام می دهند که عوارض بسیاری برای فرد مبتلا به همراه دارد.
پسرانی که با این اختلال مواجه می شوند، اغلب تحت مراقبت زنانه قرار دارند و پدر یا درخانه حضور ندارد یا حضور وی بسیار کمرنگ است.
دخترها موفق ترند
دکتر رحمان فارسی، پزشکی است که در چند عمل تغییر جنسیت حضور داشته است. به عقیده او در عمل تغییر جنسیت کسانی که دختر می شوند، موفق ترند. او معتقد است پسرها نمی توانند زندگی عادی داشته باشند و ازدواج موفق و زندگی خانوادگی مطلوب در آنها به ندرت به چشم می خورد.
فارسی می گوید:" اکثر کسانی که تغییر جنسیت می دهند پس از جراحی دچار پشیمانی می شوند."
او با اشاره به برخی عواقب منفی از تغییر جنسیت به دلیل شرایط اجتماعی می افزاید:" این افراد در نهایت در جامعه پذیرفته نمی شوند و به سمت افسردگی و خودکشی می روند."
نبود الگوی مردانه در خانواده
به اعتقاد روان پزشکان، مردان مبتلا به ناهنجاری های جنسیتی، در فرآیند یادگیری نقش جنسی در دوران طفولیت دچار اختلال بوده اند، زیرا اغلب آنان از مدل نقش مردانه در سالهای رشد کودکی در محیط خانواده محروم بوده اند. به طوری که پژوهش ها نشان می دهد، از 46 مبتلای به اختلال هویت جنسی، 37 نفر فاقد مدل نقش مردانه بوده اند.
در پژوهش دیگری که توسط روان پزشکان غربی انجام شده، مشخص شده 100 درصد پدرانی که فرزند پسرشان به درجه شدید این اختلال مبتلاست در کنارشان نبوده اند . نبود پدر به دلیل طلاق، مشکلات خانوادگی و یا مرگ پدر  و یا اشتغال طولانی مدت او در خارج از خانه اشاره کرده اند.
دکتر حمید سجاد، مدیر سایت ایران سلامت، معتقد است:" شرایط خانوادگی، میزان و کیفیت حضور والدین بویژه پدر، نحوه تعامل والدین با فرزند نیز در این مقوله مؤثر است؛ زیرا تجربه و پژوهشهای علمی نشان داده است پسرانی که با این اختلال مواجه می شوند، اغلب تحت مراقبت زنانه قرار دارند و پدر یا درخانه حضور ندارد یا حضور وی بسیار کمرنگ است. گاهی نیز به دلیل نبود پدر، مادر ناچار است شخصیتی مقتدر را ارائه کند. لذا، فرزند برای جلب رضایت و حفظ شرایط عاطفی و حمایتی، به انجام رفتارهای مادرانه تمایل نشان می دهد."
دکتر اسدالله پور می گوید: اگر چنین افرادی با همان بیولوژی دوگانه زنانه - مردانه در جامعه پذیرفته شود و برایش احترام قائل باشند دیگر نیازی به عمل نیست.
به دلیل آنکه منشأ بیماری این اشخاص روانی است، باید با روانکاوی و روان پزشکی معالجه شوند زیرا، جسم سالم بدون روان سالم میسر نیست
حکم تغییر جنسیت و طریقه استنباط احکام موضوعه
حجت الاسلام محمد مهدی کریمی نیا، در گفت و گو با خبرآنلاین می گوید:" اسلام برای کسانی که از این مشکل رنج می برند درمانی دارد. اما این بحث اساسا از بحث مربوط به همجنسگرایان جداست. در قوانین اسلامی ما آشکارا آمده است که چنین رفتاری مجاز نیست زیرا نظم اجتماعی را مختل می کند."
حجة الاسلام اصغری، دکترای حقوق جزا و جرم شناسی، نیز به تقسیم بندی فقهی در خصوص این افراد اشاره کرده و می گوید:" برای این افراد، از لحاظ فقهی سه حالت پیش بینی شده است.
 در حالتی که به اصطلاح فقهی" خنثی مشکله " است، هیچ ویژگی جنسی زنانه یا مردانه در فرد غلبه ندارد. این حالت دشوارتر از دو قسم دیگر است، اما بسیار نادر است. با وجود این، اسلام برای اینها نیز شرایط حقوقی و فقهی قائل شده است. در این گونه اشخاص، احتیاط آن است که جمع بین احکام زن و مرد را رعایت کنند؛ یعنی در معاشرت با زنان و مردان احتیاط بر رعایت شؤون است. در خصوص ارث هم اینها بین دو جنس ارث می برند؛ یعنی نه مثل مردان یک دوم و نه مثل زنان یک چهارم، بلکه بین این دو بقیه موارد نیز در احکام فقهی اشاره شده است. حال آنکه امروز در حقوق جهانی قوانین خاصی حتی در کنوانسیونهای بین المللی برای اینها به چشم نمی خورد.


منبع
پاسخ }
#2
مرسی مـریم بابت این پست قشنگت  [عکس: smailikai_com_4_68.gif]

حالا واقعا دولت نیمی از هزینه های جراحی رو میده ؟؟؟ این خیلی عالیه Greenstars

1- حالا این 50 درصد هزینه که برای جراحی ها پرداخت میشه چطوری پرداخت میشه ؟
2- این 50 درصد هزینه پرداختی فقط شامل جراحی اصلی میشه یا همه هزینه ها رو در پی میگیره ؟

3- بعد از همه مهمتر گفته که کسانی که افسرده هستن نیاز به چراحی ندارن  4f4fe6  حالا شما تی اسی میشناسی که افسرده نباشه از این اختلال هیجان زده و خوشحال باشه ؟؟؟؟ [عکس: smailikai_com_4_72.gif] بیشورا هرچی میخوان میگن

[عکس: Silvermist_sm01.jpg]


تنها برخی از مردم باران را حس میکنند
بقیه فقط خیس میشوند
پاسخ }
سپاس شده توسط: KING ، deldadeh ، nik ، Delaram ، amirali ، Delsaa ، Afrozz ، hesam ، Farhad ، paria kh ، maryam ، ROMAN
#3
دروغ که حناق نیست
بگین 
آدم نماها
اگر به خانه من آمدی،
برایم ای مهربان
چراغ بیاور و
یک دریچه که از آن
به ازدحام کوچه خوشبخت بنگرم... 
پاسخ }
#4
چیز عجیبی نیست، متاسفانه مدت هاست تمام مصاحبه ها و مقاله ها به همین صورت هستش ...
[عکس: ochz_xl9gpkxf9j63lk8uyqnx.gif]
پاسخ }
#5
نقل قول:به دلیل آنکه منشأ بیماری این اشخاص روانی است، باید با روانکاوی و روان پزشکی معالجه شوند زیرا، جسم سالم بدون روان سالم میسر نیست
یکی نیست به این دکتره بگه بابا تو خودت روانی هستی  فکر میکنی ما هم مثل خودت روانی هستیم !
نه دکتر عزیز روانی تو هستی نه ما !
پاسخ }
#6
آره تغییر جنسیت برای یه آدم عادی که هیچ اختلالی از هویت جنسی نداره یه حقیقت و تلخ و وحشناکه و مرگ از انجام اینکار بهتره و یه کار کاملا احمقانه هستش  Cc4ca6

ولی تغییر جنسیت برای یه بدبختی مثل من که هیچ خیری از جسمش بهش نمیرسه و اختلال در هویت جنسی داره یه نعمته و رهایی از این وضعیت هست

برای من زندگی با این شرایط و تحمل این شرایط با یه جنسیت که مال خودم نیست از اول تولد بیچارم کرده تلخه

حقیقت تلخ برای من ادامه زندگی با این شرایط و تحمل جسمی هست که مال من نیست و فقط به من تحمیل شده

[عکس: Silvermist_sm01.jpg]


تنها برخی از مردم باران را حس میکنند
بقیه فقط خیس میشوند
پاسخ }
سپاس شده توسط: پانی ، پانی ، KING ، deldadeh ، nik ، hesam ، Farhad ، elaheh ، amir100 ، paria kh ، ROMAN ، shahin_1
#7
وای مریم خیلی عصبانی شدم با خوندن این ها ...
من نمیدونم چرا این ها زوم کردن که بگن " یا مرد باش یا زن""
بعدش هم اختلال هویت جنسیتی ؟؟؟؟؟؟؟؟ یا اشفتگی جنسیتی ؟؟؟؟
به قول فریماه: دروغ دروغ غ غ غ غ غ
[عکس: x200-q90.jpg]
پاسخ }
سپاس شده توسط: nik ، Mehdi ، Farhad ، KING ، amirali ، deldadeh ، elaheh ، amir100 ، paria kh ، hesam ، maryam ، ROMAN ، Melody ، حنانه
#8
(09-20-2014، 06:54 PM)Maryam Banoo نوشته:
نقل قول:به دلیل آنکه منشأ بیماری این اشخاص روانی است، باید با روانکاوی و روان پزشکی معالجه شوند زیرا، جسم سالم بدون روان سالم میسر نیست
یکی نیست به این دکتره بگه بابا تو خودت روانی هستی  فکر میکنی ما هم مثل خودت روانی هستیم !
نه دکتر عزیز روانی تو هستی نه ما !

مریمی حرص نخور عزیزم .ما که میدونیم اینا دکتر نیستن اساسا"
من یک باور کهنه ام
پاسخ }
سپاس شده توسط: deldadeh ، nik ، Quiet ، elaheh ، amir100 ، hesam ، maryam ، ROMAN
#9
اوووووف.همش میخوام این چیزارو نخونم ولی باز نمیدونم چرا تا تهشو می خونم و اعصاب خودمو خورد می کنم.دکتر عزییییییزم علت و معلولو برعکس گفتی جاهاشونو!!!!اشفتگی جنسی باعث میشه ما افسردگی بگیرم!!!!! نه اینکه افسردگی باعث میشه ما از جنسیتمون متنفر بشیم!!!!!!! دکتر عزیزم توام اگه یه عمر مجبور بشی لباس پسرانه بپوشی در حالی که دختر هستی افسردگی میگیری!!!!! درک این مسیله انقد سخته ینی؟؟؟؟؟؟
[عکس: IMG_20150208_165509_0_.jpg]
پاسخ }
سپاس شده توسط: amir100 ، paria kh ، hesam ، maryam ، ROMAN
#10
در ضمن اقای دکتر من به شخصه اصلا هم دوس ندارم با بیولوژی دوگانه پذیرفته بشم تو جامعه و یه چیز غیر قابل قبول هست برام!!! اگه قرار بود اینجوری اروم بشم همین الانشم دارم به عنوان یه پسر با روح دخترانه یا یه دختر با جسم پسرانه که خیلیا هم اینو میبینن و باهاش کنار اومدن زندگی می کنم و با خوندن این حرفا دیگه حرص و جوش نمی خوردم.من جسمم مشکل داره.به همین سادگی.از نظر روحی سالمم و مشکلی ندارم به جز افسردگی که اونم باعث بانیش همین جسم اشتباهمه!!!!
راستی مشکل نداشتن الگوی مرد هم نداشتم هیچوقت.بابام هم به اندازه مامانم کنارم بود و بهم محبت میکرد و رفتارای مردانه رو سعی می کرد یادم بده!!!!.ربطی به نوع تربیت و اینا نداره!!! ذات من زن بوده از اول که ناخوداگاه همونجوری تکامل پیدا کرده مغزم.هیشکی اکتسابی و اگاهانه زن یا مرد نمیشهههههههههه
[عکس: IMG_20150208_165509_0_.jpg]
پاسخ }
سپاس شده توسط: amir100 ، paria kh ، hesam ، maryam ، ROMAN ، یاسین ، shahin_1


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  علت عمل تغییر جنسیت، فشار اجتماعی است deldadeh 89 22,192 07-26-2018، 01:00 PM
آخرین ارسال: Irantour
  مصائب تغییر جنیست؛ تغییری برای رهایی deldadeh 2 1,010 05-25-2018، 07:39 PM
آخرین ارسال: سعید30
  فقدان آموزش در جراحی تغییر جنسیت مارال 3 1,392 09-15-2016، 12:07 AM
آخرین ارسال: دختر زمستان
  دختری پس از تغییر جنسیت در تهران کشته شد آنیتا 37 17,920 03-13-2016، 05:24 AM
آخرین ارسال: Barnman
  نشست تخصصی تغییر جنسیت از دیدگاه حقوقی، فقهی و روانشناسی Aramesh 0 971 02-29-2016، 01:26 AM
آخرین ارسال: Aramesh
  پرونده تغییر جنسیت مجله سرنخ شماره 273 Mahroo 14 4,899 02-17-2016، 11:10 PM
آخرین ارسال: Mahsa-B
  درک باطل اهل سنت از تغییر جنسیت deldadeh 8 3,465 11-26-2014، 12:58 PM
آخرین ارسال: ѕвезда
  آشنايي با جانورانی که تغییر جنسیت می‌دهند deldadeh 5 2,492 11-13-2014، 01:59 PM
آخرین ارسال: امید
  برزخ جنسیت ، من زنم یا مرد؟ deldadeh 2 1,524 11-12-2014، 02:39 AM
آخرین ارسال: amir100
  تلاش، انزوا و جنگ برای تغییر جنسیت deldadeh 1 1,273 10-06-2014، 08:05 PM
آخرین ارسال: MaryMoon.TS

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان