رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خلاصه ای از نشست" ترنسکشوال ها و ابتلا به HIV/AIDS "
#1
[عکس: 1956378b6pnwj7ug5.gif]
خلاصه ای از نشست" ترنسکشوال ها و ابتلا به HIV/AIDS "
 " ترنسکشوال ها و ابتلا به HIV/AIDS در ایران"
 
ترنسکشوال ها همواره به دلیل تبعیض و انگهای موجود در جوامع، در معرض خشونت ها و همچنین رفتارهای پرخطر جنسی  قرار گرفته اند و به سبب آن در کشورهای مختلف جهان در گروه افراد در معرض  خطر ابتلا به HIV قرار دارند . شیوع 27.7% ابتلا به HIVدر میان این گروه در آمریکا و 10% تا 42% در پنج کشور آسیایی و همچنین شیوع بالای رفتارهای پر خطر در میان این افراد است ، همگی موکد این موضوع هستند.
در این میان  براساس تحقیقات موجود گروه ترنسکشوال های مرد به زن  نسبت به گروه زن به مرد در خطر بیشتری قرار گرفته اند. رفتارهای پر خطری همچون مفعول قرار گرفتن در انواع روابط جنسی، داشتن شرکای جنسی متعدد و در بعضی موارد کسب در آمد از طریق برقراری رابطه ی جنسی در میان این افراد در کشورهای دیگر مشاهده شده است.
 این موضوع در سال های گذشته مورد توجه مدیران  مرتبط با کنترل HIV/AIDS در ایران قرار گرفته است . با این وجود به نظر می رسد به طور دقیق شیوع  ابتلا به اچ ای وی در میان این افراد در ایران مشخص نشده است و همچنین به طور کلی اطلاعی از میزان رفتارهای پرخطر جنسی در میان این افراد وجود ندارد. در راستای پاسخگویی به  خلا دانسته ها،   طرح "بررسی شیوع ابتلا HIV  ورفتارهای پرخطر مرتبط" در مرکز تحقیقات ایدز ایران با همکاری دفتر کنترل بیماری های واگیردار - وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، سازمان بهزیستی استان تهران، انستیتو روانپزشکی ایران، کلینیک جراحی میرداماد و آقای دکتر مهرابی در حال اجرا است. همچنین مرکز تحقیقات ایدز ایران با برگزاری نشست هم اندیشی با موضوع " ترنسکشوال ها و ابتلا بهHIV/AIDS"درصدد جلب هر چه بیشتر مشارکت در این زمینه بوده است.
در این نشست هم اندیشی در ابتدا آقای دکتر مهدی گویا در سخنرانی خود بر ضرورت بررسی مشکلات این گروه تاکید کردند و مشکلات شایع ترنسکشوال ها را با همکاران در میان گذاشتند. در ادامه آقای دکتر فرداد درودی، هماهنگ کننده کشوری برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز در ایران، به شرح تعاریف مرتبط با اختلال هویت جنسی پرداخته و مشکلات افراد دارای این نوع از اختلالات را برشمردند.
در این نشست خلاصه ای از نتایج فاز یک طرح "بررسی شیوع ابتلا بهHIV  و رفتارهای پرخطر مرتبط" توسط مجری این طرح - سعیده مویدی نیا- ارائه شد. شیوع بالای رفتارهای پرخطری همچون تعدد شرکای جنسی در یک سال گذشته، روابط جنسی مفعول با افراد مختلف و درصد پایین مصرف کاندوم در آخرین رابطه ی جنسی با همه ی انواع شرکای جنسی از جمله مواردی بودند که مورد توجه بیشتری قرار گرفتند.
در انتهای این نشست خانم دکتر مینو محرز- ریاست محترم مرکز تحقیقات ایدز ایران-  و مدعوین بر ضرورت انجام مداخلات مناسب  با هدف کاهش خطر ابتلا به اچ ای وی در میان این افراد تاکید کرده و ادامه ی برگزاری چنین نشست هایی را ضروری دانستند.
 
 
سعیده مویدی نیا. 


منبع: مرکز تحقیقات ایدز ایران

پروانگی تو آرزوی من است ای هم قبیله
پاسخ }
#2
ناراحت کنندس
امیدوارم این آمار تو ایران درست نباشه و صدق نکنه
اگر به خانه من آمدی،
برایم ای مهربان
چراغ بیاور و
یک دریچه که از آن
به ازدحام کوچه خوشبخت بنگرم... 
پاسخ }
#3
امیدوارم بچه های ترنس کمی تو روابطشون با تامل بیشتری رفتار کنن. به اندازه کافی همینجوریشم دردسر داریم وای به روز که اینجور مشکلا رو هم داشته باشیم.
دوستای گلم با اینکه برطرف کردن نیازهامون از حقوق اولیه مونه اما سلامتی بالاتر از همه چیز قرار داره.مواظب سلامتیتون باشین.81
روزی پر خواهم گشود و پرواز را تا بیکرانه ها تجربه خواهم کرد ...... 81
پاسخ }
#4
متاسفانه تا جایی که من می دونم، آمارگیری مستقل مجوز نداره
آمار درست و اطلاع رسانی اون به نظرم خودش نصف راه حله
پاسخ }
سپاس شده توسط: AmirAliA2 ، Mahsa-B ، Sina


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Lightbulb راه انداری شعبه جدید انجمن حمایت از ترنسکشوال های ایرانی در کرج pary 3 790 07-05-2019، 05:09 AM
آخرین ارسال: کافر مقدس
  یک خبر در مورده ترنسکشوال ها! BanooAlisaa 4 1,304 07-03-2019، 12:49 AM
آخرین ارسال: sami ts
  دعوت به دومین نشست هم اندیشی انجمن GID Mahtaa 22 6,992 06-04-2017، 09:32 PM
آخرین ارسال: Mahtaa
  نشست تخصصی تغییر جنسیت از دیدگاه حقوقی، فقهی و روانشناسی Aramesh 0 971 02-29-2016، 01:26 AM
آخرین ارسال: Aramesh
  نشست آشنایی با هیات مدیره جدیده انجمن GID Mahtaa 20 3,998 05-26-2015، 06:25 PM
آخرین ارسال: elhamcute
  پروژه تحقیق بر روی میزان شیوع ابتلا به ایدز در ترنس‌های زن Mahtaa 11 4,223 08-23-2013، 02:52 AM
آخرین ارسال: فاطمه بانو

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان