رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دگرجنس‌پوشی
دگرجنس‌پوشی (به انگلیسی: transvestism) یک اصطلاح است و به افرادی (مخصوصا مردان) اطلاق می‌شد که در لباس جنسی مخالف زندگی می‌کنند و رفتار جنس مخالف را تقلید می‌کنند. دگرپوشی به عنوان یکی از حالت‌های دگرجنسگونه شناخته می شود(+) (+)
همچنین دگرجنس‌پوشی نوعی مبدل‌پوشی است

تاریخچه
در کتاب مقدس مسیحیان (تثنیه ۲۲: ۰۵) به افراد دگرپوش اشاره شده است و آن را مذموم شمرده است
Magnus Hirschfeld اولین بار اصطلاح transvestite را در سال 1910 برای توصیف افرادی که با پوشش جنس مخالف به ل.ذت جن.سی میرسند ابداع کرد. کلمه اصلی transvestite از زبان آلمانی و ترکیب دو کلمه trans به معنای فراتر، فرا و vestite به معنای پوشش و لباس است(+) . وی دگرجنس‌پوشی را اینگونه تعریف می‌کند: (+)

دگر جنس پوش یا مبدل پوش کسی است که معمولا و بنا به اختیار خود مبادرت به پوشیدن لباس جنس مخالف می کند. دگرجنس‌پوش ممکن است دگر.جنس.گرا، هم.جنس.گرا، دو.جنس.گرا یا فاقد جنسیت باشد
عمل دگرجنس پوشی غالبا با تحریک جنسی همراه است اما این امر ممکن است اتفاق نیفتد و دگرپوش به دلایل دیگر به این امر علاقه نشان دهد
.

تفاوت دگرپوشی و تراجنسی
هری بنجامین در کتاب خود به نام پدیده ترنسکشوالیسم و با مقیاسی به نام مقیاس هری بنجامین دست به جداسازی تراجنسی‌ها از دگرپوشان زد. هری بنجامین دگرپوشی را به سه گروه غیر واقعی ،علاقه مند و واقعی تقسیم میکند. هری بنجامین اصلی‌ترین تفاوت بین تراجنسی‌ها و دگرپوشان را در تصور ذهنی فرد از جنسیت خود میداند. وی معتقد است دگرپوشان جنسیت خود را همان جنسیت زمان تولد می‌پندارند اما تراجنسی‌ها جنسیت خود را اشتباه تصور کرده و مایل به تغییر آن هستند.
تفاوت دیگر از نگاه هری بنجامین علاقه به جراحی تغییر جنسیت است که دگرپوشان به آن نیاز ندارند اما تراجنسی‌ها برای تغییر جنسیت اقدام می‌کنند(+) (+)
پاسخ }
حال اگر فردی از دگرپوشی لذت برد و تمایل داشت جنسیبی مطابق همان پوشش داشته باشد اما به هر دلیل اقدامی در این رابطه نکرد جزو کدام شاخه محسوب میشود؟
" تو " تنها دو حرف است با یک دنیا معنی که هنوز به نیمی از آنها هم نرسیده ام
پاسخ }
سوالتان کمی مبهم است اما اگر درست متوجه شده باشم فکر کنم هری بنجامین پاسخ شما را داده باشد.
هری بنجامین این حالت را مبدل پوشی واقعی می‌داند
محتا (مرکز حمایت از تراجنسی‌های ایرانی)
پاسخ }
سلام و تشکر از بذل عنایت شما.سلام و تشکر از بذل عنایت شما.

اما بیشتر خود را جزو گروه چهارم میدانم که حتی به تغییر تمایل دارم اما بزرگنمایی منعیات مانع از اقدام میشود.
بطور مثال قد بلند خود را یک علت برای اینکه هیچگاه جامعه مرا به عنوان زن قبول نکند،قلمداد میکنم با اینحال که اندامم تقریبا مردانه خشن نیست اما بیشتر نیمه خالی لیوان را میبینم (قد بالای 190 و وزن حدود 850 تقریبا باعة شده هیکلی زمخت نداشته باشم )

لیکن در اکثر مواقع نداشتن اندام زنانه خاصه در نواحی برجسته باعث یاس برایم میگردد
پاسخ }
مشکل نداشتن اندام زنانه در رمان هورمون تراپی برطرف میشود
زنان قد بلند بسیاری در جامعه وجود دارند و این تنها شما نیستید که قد بلند دارید
محتا (مرکز حمایت از تراجنسی‌های ایرانی)
پاسخ }
سپاس شده توسط: فاطمه بانو ، Sarah ، deldadeh ، Delsaa ، KING ، AmirAliA2
سلام.
این قوت قلب برایم بسیار مسرت بخش است و حقیقتا اکنون بسیار خرسندم که در زمره زنان بلند قد مرا جای داده اید. من در صورت مراجعه به پزشک اصلا قادر به بیان مشکل به علت خجالت نخواهم بود و از طرفی در رفتارم هیچ نشانه ای دال بر عنوان زنانگی مشهود نیست
پاسخ }
خیلی از خانما دوست دارن قدبلند باشن؛ خوشحال باش خانمی...127833
پروانگی تو آرزوی من است ای هم قبیله
پاسخ }
سپاس شده توسط: Sarah ، deldadeh ، Delsaa ، KING ، AmirAliA2
دریغا از این همه تضاد
آهی می کشم که همه هستی را به آتش میکشد ولی باز من همانم که بودم
خدایا کاش خودت میتونستی یک روز با این همه حسرت زندگی کنی و بفهمی که این امتحان چقدر دشواره...
اگر به خانه من آمدی،
برایم ای مهربان
چراغ بیاور و
یک دریچه که از آن
به ازدحام کوچه خوشبخت بنگرم... 
پاسخ }
(04-18-2013، 02:17 AM)rohana نوشته: خیلی از خانما دوست دارن قدبلند باشن؛ خوشحال باش خانمی...127833

روحانا جان ممنونم از دلگرمیت خانمی بوس بوس
پاسخ }
من چی بگم که ظاهرم  فقط یه ذره خیلی کم زنانست و قده 190 با صدای کلفتم ولی با تمام وجودم امید دارم.اصلا برام مهم نیست این چیزا فقط من به پروانگیم برسم بعد خدا بزرگه
پاسخ }

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان