رتبه موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سربازی افراد مشکو ک به TS
Lightbulb 
معافيت سربازي براي افراد TS

سيدحسن موسوي چلک مديرکل دفتر امور آسيب ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي، از برگزاري نشست مشترک نمايندگان ستاد کل نيروهاي مسلح، نماينده دفتر امور بانوان و مديرکل دفتر امور آسيب ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي کشور براي بررسي مسائل و مشکلات افراد مبتلا به اختلال هويت جنسي (TS) در عرصه هاي مختلف زندگي از جمله سربازي آنها خبر داد و گفت؛ پيشنهاد اعطاي دوره شش ماهه معافيت موقت از خدمت سربازي به افرادي که به وسيله سازمان بهزيستي کشور به عنوان افراد مشکوک به TS (اختلال هويت جنسي) به ستاد کل نيروهاي مسلح معرفي مي شوند، براي پيگيري هاي لازم در پزشکي قانوني و اخذ مجوز از قوه قضائيه و تمديد آن براي يک دوره ديگر در صورت اثبات اين بيماري در فرد و در نهايت معافيت دائم او از خدمت، از سوي سازمان بهزيستي کشور به ستاد کل نيروهاي مسلح ارائه شد.
نماينده افراد مبتلا به اختلال هويت جنسي در اين جلسه بيان کرد که کارت معافيت از خدمت سربازي آنها براي زندگي آينده شان مشکلاتي را به وجود آورده است، براي اينکه کد مخصوص بيماران اعصاب و روان در کارت معافيت از سربازي براي اين افراد درج مي شود که اين امر مشکلات زيادي در زمينه استخدام و اشتغال آنها به وجود آورده است.
مديرکل دفتر امور آسيب ديدگان اجتماعي بهزيستي نيز اذعان کرد؛ افراد مبتلا به اختلال هويت جنسي دچار ناهمگوني جسم و روح هستند که اين حالت نيز پس از انجام مراحل جراحي و درمان برطرف مي شود. پس اين افراد شامل گروه بيماران رواني نمي شوند و درج کد 33 آيين نامه معافيت از خدمت در کارت معافيت آنها مشکلات بسياري در زندگي به ويژه در حوزه استخدام و اشتغال آنها به وجود آورده است.
به گزارش ايسنا، در اين نشست اعلام شد که جمعيت مبتلا به TS در ايران بر اساس آمار، چهار هزار نفر است. البته از آنجايي که مسائل فرهنگي در اقوام مختلف ايراني متفاوت است، بسياري از افراد مبتلا به TS جرات بيان مشکل خود را پيدا نمي کنند و عده يي ديگر هم از بيماري خود اطلاعي ندارند. نماينده ستاد کل نيروهاي مسلح نيز با استناد به آيين نامه فعلي خدمت سربازي گفت؛ در آيين نامه فعلي، ستاد کل نيروهاي مسلح که مربوط به مشمولان نظام وظيفه و علل معافيت آنها از سربازي است، تا به حال نامي از اين افراد برده نشده است. تنها در چند بخش به افرادي که دچار بيماري هاي رواني، غدد هورموني، جنسيتي و خاص هستند، اشاره شده است که افراد TS هم با استفاده از يکي از بندهاي 33 يا 46 از خدمت سربازي معاف مي شوند. سرهنگ علي هروي کارشناس مسوول نظام وظيفه از بازنگري اين آيين نامه خبر داد؛ با توجه به اينکه در حال بررسي و بازنگري اين آيين نامه هستيم و با توجه به توضيحاتي که از مشکلات افراد TS ارائه شده، تلاش مي کنيم تغييرات مناسبي را در آيين نامه بعدي ايجاد کنيم تا از بروز مشکلات براي اين قشر جلوگيري شود و بدين ترتيب آنها را از بخش بيماران رواني مي توان خارج کرد.
وي درباره وضعيت مبتلايان به TS که در حال اعزام به خدمت يا اقدام به اخذ معافيت سربازي هستند نيز گفت؛ مي توان با توجيه مسوولان، کارشناسان و پزشکان حوزه نظام وظيفه براي اين افراد اقدامات مناسبي انجام داد تا در حين تسريع در دريافت معافيت از خدمت، آنها را به واسطه بندي ديگر مثل بيماري هاي غدد يا هورموني معاف کنيم.
وي اظهار کرد؛ سازمان بهزيستي ترتيبي دهد تا نام افرادي که کارت معافيت از خدمت گرفته اند و بند 33 در کارت آنها درج شده را به ستاد کل نيروهاي مسلح ارجاع دهد تا در صورت امکان تدبيري براي اين افراد اتخاذ شود.
سيدحسن موسوي چلک مديرکل دفتر امور آسيب ديدگان اجتماعي نيز گفت؛ در کارت معافيت از سربازي اين گروه از ماده 33 و 46 به عنوان ماده يي که براي معافيت افراد داراي بيماري خاص يا رواني و هورموني است استفاده مي شود، در حالي که افراد داراي اختلال هويت جنسي (TS) نه بيمار رواني هستند و نه جزء بيماران خاص محسوب مي شوند و همين امر باعث مشکل اشتغال آنها مي شود.
و اما خبر دوم اينکه وزير رفاه از اختصاص اعتبار براي شناسايي و درمان افراد مبتلا به TS (افراد داراي اختلالات هويت جنسي) گفت ؛ هنوز آمار دقيقي از نيازمندان واقعي به اعمال جراحي که مراحل قانوني را طي کرده باشند، نداريم. مصري افزود؛ بنابراين اختصاص اعتبار به افراد داراي اختلالات جنسيتي به صورت پايلوت آغاز شده و تا مرحله يي که اين افراد شناسايي شوند، اعتبار اختصاص يافته به آنها محدود نبوده و در صورت نياز آن را افزايش مي دهيم.

وي با بيان اينکه فعلاً مشکل اعتبارات نداريم، اظهار کرد؛ مشکل فعلي، شناسايي افراد مبتلا به TS است، يعني کساني که مراجع رسمي کشور براي آنها مجوز عمل جراحي صادر کنند. از طرف ديگر، نمي توان سرانه مشخصي از اعتبار را براي هر يک از اين افراد لحاظ کرد، چرا که ممکن است يک شخص TS با يک ميليون تومان اعتبار بهبود يابد، اما فرد ديگر با پنج ميليون تومان. همچنين در کشور هنوز تعرفه درماني مشخصي براي اين قشر تعريف نشده است و اين تعرفه بستگي به پزشک معالج دارد که چه ميزان دستمزد از بيمار خود دريافت کند.
مصري افزود؛ اعمال جراحي افراد داراي TS نيازمند کسب مجوزهاي قانوني از طرف مراجع قضايي و پزشکي قانوني است در اين زمينه براي اولين بار در کشور وزارت رفاه اعتباري براي درمان اين جامعه هدف در اختيار سازمان بهزيستي کشور قرار داده است.

پاسخ }
ام تو افها اگه عمل کند احتیاجی به کارت پایان خدمت ندارند
 ودر مورد  اف تو امها هم میتوانند فمکر کنم کارت معافت از توع دیگری صادر شود
پاسخ }
سپاس شده توسط: deldadeh ، Sarah ، KING ، محمد رضا
امید جان خیلی خبر خوبی بود پسر
واسه این خبر بهت یه امتیاز دادم73cf0f
من میدونم که سربازی مشکل خیلی از ترنسای زن هست و براشون دردسرسازه. منم برای معافی پوستم کنده شد. طوری که اگه میتونستم برم سربازی بخدا قید همشو میزدم. واقعا کادر عوضیی بودن از دکترش تا پاسبان و آبدارچی
کاش زودتر قانونش تصویب شه. اما درکل کسایی که زودتر هورمون تراپی را شروع کرده بودن راحتتر میگرفتن با کد بیماری هورمونی و معمولا ژنیکوماتسی

راستی بچه ها میدونین برای دریافت کمک مالی جهت لیزر صورت باید چکار کرد؟
شنیدم یه مرکز برای کسایی که مجوز دارن بصورت رایگان انجام میده
اطلاعات گرانبهای خود را با جزییات بنویسین
یه سوال کمی مسخره هم دارم. آیا راهی برای ایجاد عارضه در بیضه وجود داره که بعدش بریم تخلیش کنیم. (یعنی بدون اینکه بخایم بگیم تی اس هستیم و بخاطر بیماری دیگری ارکیدکتومی انجام شه) یا مثلا دکتری هست که باهماهنگیش بتونیم یه بهونه برای خانواده بتراشیم و بریم ارکیدکتومی کنیم. مثلا الکی بگه بیضه دچار فلان بیماریه و باید تخلیه شه؟ سوالم بی ربط و کمی پرت و پلا و ژولیده بود. خودم میدنم پس دیگه به روم نیارین.4f4fe6
اگر به خانه من آمدی،
برایم ای مهربان
چراغ بیاور و
یک دریچه که از آن
به ازدحام کوچه خوشبخت بنگرم... 
پاسخ }
نقل قول:آیا راهی برای ایجاد عارضه در بیضه وجود داره که بعدش بریم تخلیش کنیم. (یعنی بدون اینکه بخایم بگیم تی اس هستیم و بخاطر بیماری دیگری ارکیدکتومی انجام شه)
.
اتفاقا منم از این فکرا به سرم زده. مثلا خیلی دلم میخواسته سرطان سینه! بگیرم یا سرطان رحم یا...
کاچی به از هیچی!
پاسخ }
(05-26-2013، 02:41 PM)امیرعباس نوشته:
نقل قول:آیا راهی برای ایجاد عارضه در بیضه وجود داره که بعدش بریم تخلیش کنیم. (یعنی بدون اینکه بخایم بگیم تی اس هستیم و بخاطر بیماری دیگری ارکیدکتومی انجام شه)
.

اتفاقا منم از این فکرا به سرم زده. مثلا خیلی دلم میخواسته سرطان سینه! بگیرم یا سرطان رحم یا...
کاچی به از هیچی!

از دوره راهنمایی فکر های بچگونه این چنین تو ذهنم میومد. مثلا دلم میخاست با چاقو  آلتمو ضخمی کنم که مجبور شن ببرنش. اون زمان ها اصلا چیزی از ترنس نمی دونستم. یا میگفتم کاش اصلحه ای داشتم و شلیک می کردم...
حتی الان هم امیر جان مثه تو آرزو میکنم کاش سرطان بیضه بگیرم . ولی این آرزوی بدیه . خوبه خدا گوش نمیکنه. آخه بافت سرطانی به همه بدن آسیب میرسونه نه فقط... بافت های اطرافشم میکشه. آدمم میکشه. دیگه همه آرزوها به باد میره
روزی که رفت از یاد
روزی که داد بر باد
آن روز خوش باد....
اگر به خانه من آمدی،
برایم ای مهربان
چراغ بیاور و
یک دریچه که از آن
پاسخ }
سپاس شده توسط: Sarah ، امیرعباس ، deldadeh ، KING ، محمد رضا
آخه من شنیدم اونایی که سرطان سینه یا رحم داشتن با بریدن سینه یا رحم درمان شدن فقط از نظر روحی ضربه دیدن مخصوصا برش سینه

آدم گشنه سنگم گاز میزنه! 21
پاسخ }
خدا را شکر کنید که سالمین
پاسخ }
عزیزان ولی من بدون اینکه بدونم ترنسم به سربازی رفتم وحشتناک بود برام ولی اتفاق جالبی برام افتاد که اولین عشق زندگیم رو اونجا پیدا کردم با وجود اون تونستم به راحتی دوران سربازی رو سپری کنم Cancan
دلم برایت تنگ شده 
میدانم روزی توام دلت برایم تنگ خواهد شد 
ولی آن روز دیگر من نخواهم بود???
پاسخ }
پس اگه اف تو ام تغییر بده موضوع سربازیش چطو میشه معافه یا باید پسر معمولی بره سربازی؟؟؟؟؟آخه من خیلی دلم میخواد سربازی روتجربه کنم21.
[عکس: pe55_582628f806c0614788958642950.jpg]
پاسخ }
(06-09-2013، 06:59 PM)alisa نوشته: پس اگه اف تو ام تغییر بده موضوع سربازیش چطو میشه معافه یا باید پسر معمولی بره سربازی؟؟؟؟؟آخه من خیلی دلم میخواد سربازی روتجربه کنم21.
48
خدا خفت کنه علیسا
تو دیگه یه پسر غلیظ و شدیدی. آخه پسراشم از سربازی فرارین . مگه اینکه خیلی مرد باشن
نه شماهم معافین. بدلیل اختلال هورمونی یا اختلال در بیضه یا آلت تناسلی . چون همه اینها تو دفترچه کد دارن
ولی خوب اگه خودت نخای استفاده کنی و اصلا برگ معافیت پزشکی پر نکنی و دفترچه بفرستی میتونی سرباز شی. ولی اگه تو پادگان بفهمن خودشون معافت می کنن.

48
اگر به خانه من آمدی،
برایم ای مهربان
چراغ بیاور و
یک دریچه که از آن
پاسخ }
سپاس شده توسط: Sarah ، amirali ، deldadeh ، KOUROSH ، KING ، محمد رضا ، adrian 11