رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات متداول حوزه تغییر جنسیت
با سلام 

تشخیص این که شخصی ترنس سکشوال است یا خیر فقط بر عهده ی روانپزشک یا روانشناس آشنا به ترنسکشوالیسم می باشد و هیچ شخص دیگری نمی تواند بر اساس یک سری ویژگی ها بگوید که شما ترنس سکشوال هستید یا خیر !!!
به همین خاطر توصیه میشود حتما به پزشکی مجرب مراجعه کنید و تشخیص را به عهده ی ایشان بگذارید .

در اینجا شما میتوانید لیست روانپزشک هایی که با ترنس سکشوالیسم آشنایی کامل دارند را بیابید یا اگر در شهری زندگی میکنید که درآنجا پزشکی معرفی نشده مطرح کنید تا در صورتی که کاربران اطلاعاتی داشته باشند در اختیار شما قرار بدهند .

در ضمن در صفحه اصلی سایتنیز اطلاعات پزشکان قرار داده شده است . 

برای خواندن سوالات متداول در مورد ترنسکشوالیسم این تاپیک را مطالعه بفرمایید 
پاسخ }
مصرف خودسرانه ی هورمون عواقب خطرناک و جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت .
لطفا برای مصرف هورمون حتما با متخصص غدد مشورت کرده و زیر نظر پزشک مربوطه هورمون درمانی را شروع کنید . 
از مصرف داروهایی که دیگران استفاده کرده اند جدآ خودداری کنید حتی به مقدار خیلی کم و دوز بسیار پایین زیرا پزشک بر اساس وضعیت بدنی هر شخص و فقط برای همان فرد هورمون تجویز میکند .
پس لطفا قبل از شروع استفاده از هر گونه دارویی با پزشک مربوطه مشورت نمایید .
پاسخ }
مصرف خودسرانه ی دارو صرفا به هورمونهای تزریقی محدود نمیشود.
ممنوعیت مصرف خودسرانه ی دارو مربوط به تمام اشکال دارویی از جمله قرص، کپسول و پماد میشود.
در بسیاری از وبلاگها و سایتهای مربوط به تراجنسی ها توصیه هایی مربوط به مصرف مکملهایی مثل روی، کلسیم، فسفر و ویتامین D، E و انواع داروهای نیروزا، پودرهای پروتئینی برای عضله سازی و کرم های هورمونی ناحیه ی تناسلی دست ساز و وارداتی توصیه میشود.
نکات مهمی که یک تراجنسی به هنگام مصرف دارو باید به آن توجه کند:
هیچ دارویی چه گیاهی چه شیمیایی بدون عوارض نیست.
تحت هیچ شرایطی با جستجو در اینترنت و پرس و جو از دوستان دارویی برای خود تجویز نکنید.
درمان هر چیزی را به متخصص همان حوزه واگذار کنید، دوستان شما پزشک نیستند!
به هیچ عنوان از نسخه ایی که دکتر برای دوست شما، در رابطه با هر مساله ایی پیچیده است، استفاده نکنید.
پزشکان داروها را براساس یک سری شاخصها تجویز میکنند. شاید آنتی بیوتیکی که دوست شما برای رهایی از عفونت بعد از عمل از پزشکش دریافت کرده است، برای بدن شما مناسب نباشد.
از داروهای دست ساز و بدون کاتالوگ و بدون سری ساخت جدا خوداری کنید. این داروها فاقد تاییدیه از وزارت بهداشت ایران و سازمان بهداشت جهانی هستند (چون در واقع سازمان بهداشت جهانی اصلا از وجود آنها باخبر نیست!). به علت مشخص نبودن ترکیباتشان در صورت بروز عوارض ممکن است حتی قابل پیگیری هم نباشد. این داروها معمولا مواد پایدارکننده درستی ندارند و ممکن است زودتر از حد انتظار شما ترکیباتشان تجزیه شده و شما را دچار مشکل کنند.
یک قرص کوچک و بی ارزش هم میتواند در دراز مدت شما را با مشکل رو به رو کند، حتی اگر مکمل باشد. (مثلا: بروز سنگ کلیه در اثر مصرف خودسرانه قرص کلسیم)
برای تجویز مکملهای پروتئینی به مربی و متخصص تغذیه خود مراجعه کنید. این مکملها روی سیستم قلبی-عروقی شما تاثیرات بدی میگذارند و باید با احتیاط مصرف شوند.
در مورد داروهایی که برای ناحیه تناسلی استفاده میکنید نهایت دقت را به خرج بدهید، این ناحیه بسیار حساس است و به سرعت درگیر عفونتها میشود. حتی اگر در آینده قرار است از شرش خلاص شوید باید بدانید که عفونت منتشره از خون میتواند به کل بدن شما منتقل شود.
پاسخ }
سلام من یه سوالی داشتم از کسایی که تونی مشهد جراحی کردن

میشه کمکم کنید

الان حداقل و حداکثر قیمت جراحی توی بیمارستان( مشهد امام رضا ) چقدر هستش ؟

میشه با خود دکتر هم تلفنی صحبت کرد ؟

چقدر طول میکشه جای جراحی خوب بشه و چند ماه بعد از جراحی میشه رابطه داشت ؟؟

لطفا کسایی که مشهد جراحی کردن راهنمایی کنن22

[عکس: Silvermist_sm01.jpg]

تنها برخی از مردم باران را حس میکنند
بقیه فقط خیس میشوند
پاسخ }
سپاس شده توسط: KING ، hesam ، nik ، Sarah ، رها ، Delsaa ، deldadeh ، Farhad ، Afrozz ، محمدمیلـاد
سلام دوستان

من ftm هستم چند روز پیش نتایج رفتاردرمانی مو از دکتر مهرابی گرفتم که برم پزشکی قانونی.توش نوشته که من دارای علايمی از اختلال هویت جنسی هستم. به نظرتون با توجه به اینکه خانواده ام در جریان نیستن می تونم مجوز بگیرم؟؟؟
dash ali
پاسخ }
سپاس شده توسط: ahoo ، nik ، hesam ، Delsaa ، deldadeh ، Farhad ، Afrozz ، محمدمیلـاد ، R£ZÂ
سلام اقا علیرضا .
برای من هم بعد از رفتن بیش از20 جلسه رفتاردرمانی پیش مهرابی و خانم نیک بنیان همینو نوشتن ...نگران نباش من هم همیشه نگران این بودم که نکنه روند گرفتنه مجوزم سخت تر بشه ولی من با تلاشم نذاشتم که منو بیشتر بپیچونن ولی باز من اختلال جبری وسواس دارم و فعلا مجوزم نیومده . 
ولی برای شما اینطور نخواهد بود نامه رو ببرید ...قوه قضاییه (الکترونیکش) و بعد درخواست تغییر جنسیت بدید بعد هم که اخرش رفتید پزشک قانونی خیابون بهشت اونجا توضیح بدید که چرا میخواید عمل کنید ...همه چی بستگی به خودت داره 
البته برای من نوشتن علایمی از اختلال هویت جنسی چون خانوادم مخالفن و هر کاری کردن تا من مجوز نگیرم حتی دعوا با دکتر مهرابی. 
[عکس: x200-q90.jpg]
پاسخ }
lمرسی از راهنماییت آهو جون.پیش دکتر اوحدی وقت گرفته بودم که در مورد همین قضیه باهاشون مشورت کنم که با این تفاسیر که شما فرمودین رفتن پیششون بی فایده س، نه ؟؟
dash ali
پاسخ }
سپاس شده توسط: Quiet ، Farhad ، maryam ، ahoo ، Afrozz ، hesam ، محمدمیلـاد ، nik ، Delsaa
نمیتونم بگم بی فایدهس ولی اگر خودت موقع صحبت کردن با دکترای روز کمیسیونت و یا پزشک قانونیت, متقاعدشون کنی ...کارت خوب پیش میره .
پاسخ }
سپاس شده توسط: Afrozz ، hesam ، محمدمیلـاد ، nik ، Delsaa
ممنون رفیق
dash ali
پاسخ }
سپاس شده توسط: Delsaa
من یه سوال داشتم 
من میخوام از شنبه برم هورمون تراپی پیش دکتر کاویانی ولی 3 تا مسئله ذهنمو درگیر کرده 
1 : این که چون قیمتش زیاده اگه بخوام بعد ها برم پیش دکتر قدوسی ...ممکنه مشکل ایجاد کنه ؟ 
2 : هورمون درمانی ما به قدرت باروری ما اسیب میزنه ...البته میدونم که خوده جراحی هم این کارو میکنه ولی میخوام بدونم نیازه که قبله هورمون تراپی بریم سلول های جنسیمونو ذخیره کنیم ؟؟ 
3 : سوال سومم اینه که فکر میکنید قبله هورمون تراپی چی نوع امادگی ای باید داشته باشیم از لحاظ روانی ؟ ؟؟؟
ممنون میشم کمک کنید 
پاسخ }
سپاس شده توسط: Delsaa ، باران