رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
علت عمل تغییر جنسیت، فشار اجتماعی است
(10-12-2014، 02:09 AM)deldadeh نوشته:
ایلنا: یک آسیب‌شناس گفت: اگر افرادی که دچار اختلالات هویت جنسی هستند از سوی اجتماع پذیرفته شوند؛ دیگر حاضر به تغییر جنسیت نیستند.
"مصطفی اقلیما" در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در مورد افرادی که در جامعه به اختلال هویت جنسی مبتلا هستند، گفت: این افراد بیمار نیستند و هیچ مشکل روحی و روانی ندارند.
اقلیما، بزرگ‌ترین مشکل این افراد را عدم پذیرفتنشان از سوی خانواده و اطرافیان و همین طور جامعه دانست و افزود: این افراد زمانی که می‌خواهند تغییر لباس بدهند برایشان دردسر ایجاد می‌شود به طوری که وقتی با پلیس برخورد می‌کنند به آن‌ها می‌گویند زن هستیم اما وقتی نگاه می‌کنند می‌بیند که این طور نیست و مشکلاتی برای آنها ایجاد می‌شود.
وی تصریح کرد: افراد دچار اختلال هویت جنسی تازه زمانی که از دست پلیس راحت می‌شوند بزرگ‌ترین مشکلشان خانواده و جامعه است.
اقلیما با تاکید براینکه والدین این افراد خجالت می‌کشند بگویند چنین فرزندی با اختلالات جنسی دارند، افزود: بزرگ‌ترین چالشی که در برخورد با چنین افرادی با آن مواجهیم این است که چگونه می‌شود این افراد بپذیرتد در این حالت بمانند و تغییر جنسیت ندهند و چالش بعدی فرهنگ و خصوصیات برخورد جامعه با آنهاست.
وی با اشاره به اینکه با اینگونه افراد برخورد پلیسی می‌شود، افزود: به دلیل عدم شناخت درست پلیس از مشکلات این افراد، این اشخاص که ظاهری مردانه اما خصوصیات و حالت زنانه دارند با پلیس دچار مشکل می‌شوند.
اقلیما اضافه کرد: کسی که زن هست اما لباس مردانه می‌پوشد بعداز آنکه افراد در برخورد با آنها می‌بینند که او، زن است خیلی مشکل پیدا خواهد کرد زیرا آن‌ها را برای معاینه به پزشک قانونی می‌فرستند و یک پروسه دو سه روزه در کلانتری را می‌گذرانند و فشارهای مختلفی به آن‌ها وارد می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برخی به این افراد حرفهای ناجور می‌زنند و آن‌ها را اذیت می‌کنند، افزود: هنوز در جامعه مردم قبول نکرده‌اند که فردی ممکن است نمایی مردانه ولی خصوصیات و حالت زنانه داشته باشد.
این آسیب‌شناس تصریح کرد: این موضوع را خانواده و جامعه نمی‌پذیرد چه برسد به اینکه پلیس بپذیرد و وقتی که اینگونه افراد وارد بازار کار می‌شوند هیچکس به آن‌ها اجازه فعالیت نمی‌دهد.
اقلیما همچنین درمورد تغییرجنسیت افرادی که دچار اختلالات هویت جنسی هستند، گفت: ‌ افرادی که مذکر هستند و با تغییر جنسیت به مونث تبدیل می‌شوند هیچ کدام در هیچ کجای دنیا از این عمل راضی نیستند و احساس رضایت نمی‌کنند.
این آسیب‌شناس ادامه داد: وقتی که با افراد تغییر جنسیت‌ داده صحبت می‌کنیم می‌گویند وقتی که تغییر جنسیت نداده بودند احساس رضایت بیشتری داشتند.
به گفته وی؛ در ایران هم عمل تغییر جنسیت جواب نداده است و افرادی که این عمل جراحی را انجام می‌دهند مشکلاتشان چند برابر می‌شود.
اقلیما با اشاره به اینکه این‌ها به دلیل فشارهای مختلفی که ازسوی جامعه به آن‌ها وارد می‌شود می‌روند و تغییر جنسیت می‌دهند، افزود: ‌اگر جامعه و پلیس آنها را بپذیرند خیلی از آن‌ها حاضر به تغییر جنسیت نیستند زیرا می‌گویند همین گونه به زندگی ادامه می‌دهیم. 
وی خاطرنشان کرد: اگر این افراد در جامعه پذیرفته شوند احتیاجی به عمل ندارند و این فشارهای اجتماعی است که موجب می‌شود عمل تغییر جنسیت بدهند تا بقیه دیگر اذیتشان نکنند.
اقلیما با تأکید بر اینکه هنوز در جامعه اسلامی ما این گروه از افراد پذیرفته نشده‌اند، افزود: باید در رادیو، تلویزیون و رسانه‌های جمعی در مورد این افراد صحبت بشود و صدا و سیما باید به مسائل آن‌ها بپردازد و آن‌ها را به برنامه‌های تلویزیونی بیاورد البته نه یک بار و دوبار بلکه باید به طور مداوم این اتفاق درصدا و سیما و همچنین مطبوعات رخ دهد تا این افراد و مشکلات آن‌ها به گوش و چشم مردم عادی شود.
اقلیما خاطرنشان کرد: هر چقدر ما برای این مسائل تابو قائل شویم و بگوییم در جامعه ما اصلاً از این چیز‌ها وجود ندارد، مشکل حل نمی‌شود.
این آسیب‌شناس با تاکید بر اینکه وقتی ما عملاً می‌گوییم که این افراد در جامعه نیستند درواقع صورت مسئله را پاک می‌کنیم، افزود: ‌وضعیت به گونه‌ای شده که کسی جرأت نمی‌کند بگوید من دچار اختلال هویت جنسیتی هستم.

منبع
پس چرا در کشورهای کاملآ آزاد هم این جراجی از طرف عده ایی خواهان داره و انجام می شه ؟ فشار اجتماعی هیچ ربطی به عمل کردن نداره . ترنسکشوال واقعی رو حتی اگر تشویق کنن به عمل نکردن و پوشیدن لباسی که می خواد و کاملآ هم در اون هویتی که خودش می خواد بپذیرننش باز هم عمل می کنه .

کسی که هسته هویتیش مثلا زنانه شکل گرفته چطور ممکنه ظاهر دخترانه و لباس و غیره رو بخواد دست و پای دخترانه بخواد اما آلت زنانه رو نخواد ؟ نمی دونم اینکه در هیییییچ کجای دنیا هیچ کس از بعد از جراجیش رضایت ندارد از کجا آمده ؟!!!!! من خودم عمل کردم و آرامش امروزم رو با صد بار قبل عملم عوض نمی کنم .
ممکنه از کیفیت عمل یا هر چیز دیگه راضی نباشیم اما نه اینکه از عمل پشیمان بشیم ، این دو تا اصلآ ربطی ندارن ، شرایط بد بعد از عمل ممکنه به خاطر برخورد اطرافیان باشه ، همون ترنسی که از عملش ناراضیه خواهوان ارتقای کیفیت عملش توسط پزشکان هستش نه برگشتن به قبل از عمل ، حتتتتی اگه تا آخر عمرش همونطور ناراضی از کیفیت عملش بمونه باز هم نمی خواد به قبل از عمل برگرده
پاسخ }
سپاس شده توسط: adrian 11 ، AmirAliA2 ، arash_123456789 ، مرد خدا
خب اگر فقط بحث پوشش بود که ترنس وستیت میشد،  بحث هویت و تغییر بدنه ولی حالا عمل واسه همه نباید اجبار باشه...
it is all a matter of perspective
پاسخ }
سپاس شده توسط: Sina ، AmirAliA2 ، arash_123456789
........
یکی از عقل می لافد،یکی طامات می بافد ،بیا اين داوری ها را به پیش داور اندازیم!
پاسخ }
(07-17-2016، 05:30 PM)Foetus نوشته: به قول یکی توی جامعه ای که حقیقت آزاد نيست،آزادی حقیقت ندارد .
یه عده ای چه در داخل و چه خارج از کشور سعی می کنن حقیقت ترنسکشواليتي و هرمافروديتي رو با چیزی مثل هم.جنس.گرایی نزدیک کنن.چرا که ه.گ اساسا در خیلی از جوامع و مکاتب و مذاهب مطرود و ناپسنده یه جورایی می خوان اونا رو هم موجه جلوه بدن .با توجه به اینکه ترنسکشواليتي حداقل از نظر قانونی و فقهی تحت حمایته و مردم هم با دید اغماض و بعضا دلسوزی بهش نگاه می کنن ،درست نیست که یه عده ای بخوان خلط مبحث کنن و این دو قشر رو یک کاسه کنن.ظلم در حق ترنسکشوال هاست.ترنسکشوال ها چه خواهان عمل تغییر یا چه بدون نیاز به اون،تمایل دارن با هویت دلخواه توی جامعه حضور داشته باشن ....از اونجایی که اتاق خواب هرکسی همه جای دنیا یه مسئله ی شخصی و خصوصیه اساسا نگاه به این قشر در هر مرحله ی درمانی یا پس از اعمال تغییرات باید بنا به میل شخص باشه....اما توی ایران متاسفانه فرهنگ پایین تر از اونيه که بشه همچین توقعی داشت.فضولی و سرک کشیدن در خصوصی ترین مسائل یه چیز کاملا طبیعیه.همه جای دنیا همچین چیزی وجود داره اما نه به این شدت که توی ایران می بینیم.حالا اضافه کنید به همه ی این معضلات اجتماعی،اجبار عمل برای تغییر مدارک و هویت از سوی قانون که تا جایش قابل درکه و از طرف دیگه یک کاسه کردن این قشر با ه.گ از طرف یه عده (علی الخصوص متاسفانه جامعه ی روشنفکری،فعالان حقوق بشر،صاحبین رسانه و ....)که هم دید جامعه رو منفی تر می کنه و هم اینکه باعث انحراف افکار میشه.نمونه هاش رو خیلی دیدیم.از مستند های غیر علمي تا صحبت های هدفمند یه عده روشنفکر نما که همه ی تقصیرات و مشکلات رو به گردن دولت و حکومت میندازن و از این قشر یه تصویر کج و معوج درب و داغون نشون میدن که همه بر فرض پشیمون و بدبخت بیچاره اند و اگه خارج بودن خوشبخت می شدن.از کیفیت عمل داخل کشور که بگذریم به نظر من اوضاع از تظر نگاه دولت و حکومت به این وخامت هم نیست.که حتی فکر می کنم شرایط مناسبی وجود داره.طوری سیاه نمایی میشه که اگه پدر و مادری ته دلشون با خواسته ی بچه شون همدل باشن هم از ترس شرایط و عواقبش مخالفت می کنن.درست نیست .... درست نیست این چنگ انداختن یه عده ای به طناب نازک و کم زور ترنسکشواليتي و هرمافروديتي برای تبرئه ی هم.جنس.گرایی. بهتره راه دیگه ای رو پیدا کنن .الان طوری شده که فرقی نمی کنه یه ه.گ ببینن یا یه پسری که بخاطر جلب توجه ابرو برداشته و نیمچه آرایشی کرده تا دختری که ظاهر نرم جامعه ی زنان رو نداره تا استاد دانشگاهی که صدای نازکی داره رو به تمسخر دو جنسه خطاب می کنن.و حالا چیزای بد تر که می دونیم وجود داره.

یه گله ای هم از دوستاي ترنس سایت دارم.وقتی برچسب دو جنسگي رو مواجه میشن انگار یه مسئله ی خیلی کريهه و دون شأن پروانگيه.هرمافروديت هم مثل بقیه ست که حالا اختلال جسمی جنسی شدید تری داره یحتمل و به این معنی نیست که هم مرده هم زن.هم فاعله هم مفعول.این دید درستی نیست.اکثر هرمافروديت ها هم بعد از رفع مشکلات جسمی دارای هویت جنسی یگانه اند.دیدم که میگم طرف ترنس بوده بهش گفته شده دو جنسه ،با عصبانیت و اکراهي منکر شده که انگار نجس خطابش کردن.
همه ی این مشکلات به این خاطره که چرخش آزاد اطلاعات توی جامعه وجود نداره وقتی حتی جامعه ی روانشناسان و روانپزشکان هم سر این قضیه محدودیت دارن و حتی توی این سایت هم که رویکرد اصلیش مسائل جنسی به صورت علمیه اجازه ی بحث باز وجود نداره.مشخصه که اشتباهات تلقيني و تشخیصی بوجود میاد.از طرف ديگه ملت هم در جستجوی اطلاعات صحیح نیستن.خدا شاهده این ملت اگه هم اطلاع رسانی صحیح وجود داشته باشه به قضیه به چشم یه قضیه ی س.ک.سی نگاه می کنن و نتیجه ش میشه گستاخی بیشتر،تمسخر و فضولی بیشتر.شعور ذاتی نیست اما این مملکت میلی به شعورمند شدن توی هیچ موضوعی از خودش نشون نداده و نمیده.دور از جون یه عده آدم "درست" که بیسواد و باسواد و پولدار و فقیر و روشنفکر و غیر روشنفکر نمی شناسه.سعی کنید این آدمها رو توی جامعه پیدا کنین که حال خوب کن های خوبی اند.وگرنه ...به قول اخوان به این زودی های زود:بگو آیا دگر با ما امید رستگاری نیست?صدا نالنده پاسخ داد آری نیست...

امان از این ویرایشگر هوشمند صفحه کلید.کشت ما رو.
ببخشید که انقدر کلامم پخش و پلاست.که ذهنم هزار را ميره بس که اینجا همه چی در همه !

من با یک بخش از صحبت هات مشکل داشتم فقط عزیزم. 
هرمافرودیت واقعا یک توهین هست و کلمه مناسبی نیست. 
هرمافرودیت برای گیاهان و حیوانات است و در انسان هرمافرودیتی وجود نداره. چیزی که در انسان هست اینترس.ک.س یا بیناجنسی هست. 
محتا (مرکز حمایت از تراجنسی‌های ایرانی)
پاسخ }
سپاس شده توسط: Foetus ، arash_123456789
.......
پاسخ }
سپاس شده توسط: arash_123456789
در همین ویکیپدیا نسخه کامل تر انگلیسیش بیان شده
The word intersex has come into preferred usage for humans, since the word hermaphrodite is considered to be misleading and stigmatizing

بهتره کلا از کلمه دوجنسه استفاده نشه چون بار منعنایی خوبی نداره و اجحاف در حق دوستان دیگری میشه
محتا (مرکز حمایت از تراجنسی‌های ایرانی)
پاسخ }
سپاس شده توسط: Foetus
.......
پاسخ }
سپاس شده توسط: Sina
(10-12-2014، 02:35 PM)Aydaa نوشته:
پریا جان تا حدودی باهات موافقم عزیزم
ولی یه نکاتی هم وجود داره! مثلا من خودم به شخصه بین بد و بدتر بد رو انتخاب میکنم! یعنی درسته بعد از عمل آل.ت طبیعی نمیشه ولی حداقل دخترونس یا شبیه دخترونس باز بهتر از اینه که هر بار میرم دستشویی یا حموم تا اخر عمرم با اینکه خودم خودمو دختر میدونم کاملا ولی یه آل.ت مردونه داشته باشم و حالم از خودم بهم بخوره.درست میگم؟ آره بعد از عمل آدم راضی نمیشه ۱۰۰٪ ولی حداقل یه چیز دلخوشکنکی هست یا یه چیزی نزدیک به اون چیزی که میخوایم هست قرار نیس ۱۰۰٪ راضی شیم قراره بهتر بشیم واسه خودمون و هویتمون و روحیه خودمون! نه فشار های جامعه یا مردم!

دوست عزیزتر از جانم. حرفاتون یکم کلیشه ایه و البته محترم . 
اما من هیچ وقت نتونستم به آلتم بگم مردونه. در هز صورت ب نظر من ماها خیلی از چیزی که بهش میگن نر فاصله داریم. من همیشه زیاد خواستم اونم فقط از خدای خودم. همیشه هم شکرش کردم و هیچوقت حالم از خودم به هم نخورده. به نظر من درست نیست من به جراحم بگم من حالم از خودم به هم میخوره. با این حرفم خب اونا هم حالشون از من بهم میخوره و هر بلایی که دلشون بخواد سرم میارم. من توصیه میکنم که خواهرای من به خاطر اینکه حالشون بهم میخوره نرن عمل کنن. برن قرص ضد تهوع بخورن  Wink . و بعدش ببینن چی میخوان به جراحشون هم همونو یگن و ازش بخوان و انتظار داشته باشن شوخی که نیست. زندگیه
در غم ما روزها بیگاه شد.............................روزها با سوزها همراه شد 
پاسخ }
سپاس شده توسط: artemis73
(10-05-2015، 05:21 PM)نیاز نوشته: سلام به همه
طبق نظریه هری بنجامین ترنسکشوال شاخه بندی داره و به سه دسته تقسیم میشن دسته اول کم و دسته دوم متوسط و  دسته سوم به شدت که معمولا گروه سوم مایل به تعقیر جنسیت هستن به هر دلیلی غیر منطقی و گروه دوم با توجه به موقیعت اجتماعی و ضربه نخوردنشان در جامعه حاضر به جراحی هستن  و با احتیاط پیش میرن و گروه اول نیازی به تعقیر نمی بینن و معتقند هویت انسانها رو آلت تعیین نمیکنه اما در اینجا هیچ دسته بندی وجود نداره همه ترنسها به زیر تیغ جراحی میرن چون دولت نمی پذیره به نظر شما این ظلم نیست؟ خواهش میکنم تعصبات الکی رو کنار بزارید لزوما همه ترنسها عمل نمیکنن و این یه اصل که نباید نادیده گرفت اگه در همین جامعه ای که ما درش زندگی میکنیم روزی قانونی گذاشته بشه که ترنسها حق زندگی دارن و میتونن با پوشش دلخواهشون زندگی کنن شغل داشته باشن و مانند یه زن یا یه مرد با آنها برخورد شو 90 درصد از ترنسهای عزیز جراحی نمیکنن و من اینو مطمئنم در کشورهای اروپایی آخرین راه برای ترنس جراحی اما در ایران اولین راه برای یه ترنس جراحی فردی که هنوز فیس مردونه داره و ریش داره بهش مجوز عمل میدن درسته همه چی به ظاهر نیست اما تو اجتماع ظاهر خیلی مهمه نباید نادیده گرفته بشه و کسانی که میگن ترنسی که عمل نکنه ترنس نیست بهتر بگم بره اطلاعات عمومی خودش رو بالا ببره و الکی از روی تعصبات خودش حرف نزنه
عزیزم خیلی مفید بود ممنون. و منم موافقم. موضوع فشار هم نیست. موضوع انتخاب آزادانه به عنوان یک انسان هست. جالبه به صورت اشاره کردی. خب اینا که میگن ظاهر خیلی مهمه مگه نمیدونن ترنس اصلا ربطی به ظاهر نداره. حالا اینها رو اگر در نظر نگیریم مگه اونجاییکه عمل روش انجام میشه جرو ظاهر اجتماعیه؟ آخرین باریکه یادمه عکس صورت رو روی شناسنامه مینداختن نه اونجارو Huh
ترنسشکوالها عمل میکنن چون اینطوری فقط آروم میشن. نباید به حاطر شناسنامه ، کسی مجبور به عمل بشه. فردا اگر از خودش بپرسه چرا عمل کردم نباید یادش بیاد که چیزی مجببورش کرده.
(02-19-2016، 09:48 PM)تینا آزاده نوشته: عجب حرف احمقانه‌ای! چه‌طور ممکنه علت جراحی تغییر جنس، فشار اجتماعی باشه؟! می‌دونم که بعضی از افراد غیر ترنس که به هم جنس خودشون گرا یش دارن، برای این‌که از زیر فشار اجتماعی خلاص بشن در جاهایی مثل ایران، حاضرن جراحی کنن که اغلب هم به پشیمونی شدید منجر میشه؛ اما این موضوع در مورد ما ترنس‌ها صدق نمی‌کنه. من خودم اعمال و رفتارم ترکیب پیچیده‌ای از رفتارهای دخترونه و پسرونه است، اما در ملأ عام سعی می‌کنم فقط جنبۀ پسرونه‌مو بروز بدم و فکر می‌کنم تاحالا تو این کار خیلی موفق بودم... من هنرپیشۀ خوبی‌ام! بنابراین فشار اجتماعی سنگینیو روی خودم حس نمی‌کنم... اما فکر می‌کنم اغلب ترنس‌های ام تو اف دیگه برخلاف من، شخصیت خیلی دخترونه‌تری دارن و واقعا تو جامعه عذاب می‌کشن، اما باز هم فکر نمی‌کنم فشار اجتماعی دلیل اصلی علاقه‌شون به جراحی باشه.

ما ترنس‌ها دوست داریم عمل کنیم، چون از اندام جنسی‌مون متنفریم! به همین سادگی! دوست داریم قیافه‌مون و جسممون عین جنس مخالف باشه... من آرزومه که صبح پاشم و ببینم که یه دختر معمولی هستم. شاید باورتون نشه، اما هر بار که ریش و سبیلمو با ریش‌تراش می‌زنم، بدون استثنا، یهو متوجه می‌شم که صورتم تماما خیس اشک شده... آخه چرا من باید اصلا ریش دربیارم؟ کدوم دختر مجبوره که از ریش‌تراش استفاده کنه؟ مرگ بر تستوسترون!

اتفاقا به نظر من عمل تغییر جنس، نه‌تنها فشار اجتماعی رو کم نمی‌کنه، بلکه چندین برابرش می‌کنه... قبل از عمل، آدم می‌تونه تو جامعه فیلم بازی کنه، ولی بعد از عمل دیگه آدم حتا اگه خودشو بکشه هم نمی‌تونه مثل یه زن/مرد استاندارد زندگی کنه و خیلیا (نه همه) به اون مثل یه آدم فضایی نگاه خواهند کرد... شانس موفقیت آدم تو زندگی اجتماعی شدیدا کم می‌شه و آدم انگشت‌نما می‌شه و به عنوان یه فرد منحرف شناخته می‌شه. فکر می‌کنم همۀ ترنس‌ها اینو بدونن. بنابراین این حرف که ترنس‌ها به‌خاطر فشار اجتماعی تغییر جنس می‌دن، نشانۀ کم‌سوادی عمیق یه فرده.
ایشون منظورشون به بعضی از ترنسکشوالها بوده نه همشون. در کل نباید اجباری باشه .
(02-20-2016، 12:29 PM)محمد رضا نوشته: فشار اجتماعی بر روی ترنس ها زیاد هست اما به نظر من باعث نمیشه که فردی بخواد تنها به خاطر فشار اجتماعی عمل کنه خیی از دوستانی که الان اینجا هستن از طرف خانواده و دوستان و بستگانشون به عنوان زن یا مرد مورد قبول واقع شدن و فشار زیادی رو تحمل نمیکنن پس اینجوری باید بگیم  اونا نیازی ندارن که عمل کنن در صورتی که اینطور نیست و همشون اصرار دارن به عمل کردن چون میخوان به خود واقعیشون برسن و عمل بهترین راه هست
عزیزم حتما هست و حتما هم  باعث شده که این گزارش اومده بیرون.عمل آخرین راهه نه بهترین راه.

(02-20-2016، 01:45 PM)arsalan2656 نوشته: ترنسکشوال با ترنسجندر دو موضوع متفاوت هستش.تبه طور مثال ترنسکشوال ها مغز مرد دارند و بر این باورند که در جسم اشتباهی قرار داده شدن.بنابراین با همه نشکلات میسازن که زودتر به جسم اصلی خود برگردند.اما ترنسجندرها اخلاق و رفتار مردانه دارند اما از جسم خود رضایت دارند.و حاضر به تغییر جنسیت نیستند.یا بلاعکس.
دوسته من اتفاقا کاملا مرتبط هستند و در واقع ترنسکشوال زیر مجموعه ترنسجندر هست. اون تعریفی که شما کردی ربطی به ترنسجندر نداره. ماها اول ترنسجندر هستیم بعد در شاخه های ترنسجندر جزو ترنسکشوال ها.مگه میشه کسی بگه دخترم بعد اسم و هویت دخترونه (جندر) نخواد داشته باشه Exclamation

(06-05-2016، 02:44 AM)farshid نوشته: خوب به مظر من این آسیب شناس هنوز ترنسهارو خوب نشناخته و ازاونهاس که میخاد ابروشو برداره چشماشم کور میکنه ..
و هرگز ایشون که اینهمه نظراتش از واقعیات درون ترنسها دور و تقریبا غیر واقعیه نمیتونن سیاست گذار یا نظریه پرداز خوبی باشن..
توی جامعه ما  اگه قرار باشه همه چیز رها بشه غیر ترنسها میان لباس دخترانه میپوشن و هزاران خلاف میکنن و به پای ترنسها نوشته میشه....خیلی بده خیلی
ممنون که نظر این آسیب شناسو گذاشتین که ما یهکم تحلیل کنیم و ببینیم اطرافمو چه خبره و چه چیزهایی میبافن..
صد البته که هدف هز جراحی رسیدن به خود واقعیه نه فشار جامعه... فشار جامعه که برای کسی که تغییر داده و عمل کرده بیشتره و مخاطرات زیادی داره  اگه این بود که کسی عمل نمیکرد
عزیزم همین الانشم دارن میکنن. من متوجه نشدم غیر ترنس چه نیازی داره لباس دخترونه بپوشه بعد بره خلاف کنه بعد بگه ترنسه Undecided  . به ما چه ربطی داره آخه. خلاف کرده برن دستگیرش کنن. مگه ترنس خلافکار نداریم؟؟؟ حالا چون یک ترنس خلاف کرده یعنی غیر ترنسه؟؟؟ توهم فرشته بودن نزنین لطفا. هر انسانی ممکنه گناه کنه. ترنسها هم انسانن احیانا.

(06-25-2016، 09:09 PM)مانلی نوشته:
(10-12-2014، 02:09 AM)deldadeh نوشته:
ایلنا: یک آسیب‌شناس گفت: اگر افرادی که دچار اختلالات هویت جنسی هستند از سوی اجتماع پذیرفته شوند؛ دیگر حاضر به تغییر جنسیت نیستند.
"مصطفی اقلیما" در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در مورد افرادی که در جامعه به اختلال هویت جنسی مبتلا هستند، گفت: این افراد بیمار نیستند و هیچ مشکل روحی و روانی ندارند.
اقلیما، بزرگ‌ترین مشکل این افراد را عدم پذیرفتنشان از سوی خانواده و اطرافیان و همین طور جامعه دانست و افزود: این افراد زمانی که می‌خواهند تغییر لباس بدهند برایشان دردسر ایجاد می‌شود به طوری که وقتی با پلیس برخورد می‌کنند به آن‌ها می‌گویند زن هستیم اما وقتی نگاه می‌کنند می‌بیند که این طور نیست و مشکلاتی برای آنها ایجاد می‌شود.
وی تصریح کرد: افراد دچار اختلال هویت جنسی تازه زمانی که از دست پلیس راحت می‌شوند بزرگ‌ترین مشکلشان خانواده و جامعه است.
اقلیما با تاکید براینکه والدین این افراد خجالت می‌کشند بگویند چنین فرزندی با اختلالات جنسی دارند، افزود: بزرگ‌ترین چالشی که در برخورد با چنین افرادی با آن مواجهیم این است که چگونه می‌شود این افراد بپذیرتد در این حالت بمانند و تغییر جنسیت ندهند و چالش بعدی فرهنگ و خصوصیات برخورد جامعه با آنهاست.
وی با اشاره به اینکه با اینگونه افراد برخورد پلیسی می‌شود، افزود: به دلیل عدم شناخت درست پلیس از مشکلات این افراد، این اشخاص که ظاهری مردانه اما خصوصیات و حالت زنانه دارند با پلیس دچار مشکل می‌شوند.
اقلیما اضافه کرد: کسی که زن هست اما لباس مردانه می‌پوشد بعداز آنکه افراد در برخورد با آنها می‌بینند که او، زن است خیلی مشکل پیدا خواهد کرد زیرا آن‌ها را برای معاینه به پزشک قانونی می‌فرستند و یک پروسه دو سه روزه در کلانتری را می‌گذرانند و فشارهای مختلفی به آن‌ها وارد می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برخی به این افراد حرفهای ناجور می‌زنند و آن‌ها را اذیت می‌کنند، افزود: هنوز در جامعه مردم قبول نکرده‌اند که فردی ممکن است نمایی مردانه ولی خصوصیات و حالت زنانه داشته باشد.
این آسیب‌شناس تصریح کرد: این موضوع را خانواده و جامعه نمی‌پذیرد چه برسد به اینکه پلیس بپذیرد و وقتی که اینگونه افراد وارد بازار کار می‌شوند هیچکس به آن‌ها اجازه فعالیت نمی‌دهد.
اقلیما همچنین درمورد تغییرجنسیت افرادی که دچار اختلالات هویت جنسی هستند، گفت: ‌ افرادی که مذکر هستند و با تغییر جنسیت به مونث تبدیل می‌شوند هیچ کدام در هیچ کجای دنیا از این عمل راضی نیستند و احساس رضایت نمی‌کنند.
این آسیب‌شناس ادامه داد: وقتی که با افراد تغییر جنسیت‌ داده صحبت می‌کنیم می‌گویند وقتی که تغییر جنسیت نداده بودند احساس رضایت بیشتری داشتند.
به گفته وی؛ در ایران هم عمل تغییر جنسیت جواب نداده است و افرادی که این عمل جراحی را انجام می‌دهند مشکلاتشان چند برابر می‌شود.
اقلیما با اشاره به اینکه این‌ها به دلیل فشارهای مختلفی که ازسوی جامعه به آن‌ها وارد می‌شود می‌روند و تغییر جنسیت می‌دهند، افزود: ‌اگر جامعه و پلیس آنها را بپذیرند خیلی از آن‌ها حاضر به تغییر جنسیت نیستند زیرا می‌گویند همین گونه به زندگی ادامه می‌دهیم. 
وی خاطرنشان کرد: اگر این افراد در جامعه پذیرفته شوند احتیاجی به عمل ندارند و این فشارهای اجتماعی است که موجب می‌شود عمل تغییر جنسیت بدهند تا بقیه دیگر اذیتشان نکنند.
اقلیما با تأکید بر اینکه هنوز در جامعه اسلامی ما این گروه از افراد پذیرفته نشده‌اند، افزود: باید در رادیو، تلویزیون و رسانه‌های جمعی در مورد این افراد صحبت بشود و صدا و سیما باید به مسائل آن‌ها بپردازد و آن‌ها را به برنامه‌های تلویزیونی بیاورد البته نه یک بار و دوبار بلکه باید به طور مداوم این اتفاق درصدا و سیما و همچنین مطبوعات رخ دهد تا این افراد و مشکلات آن‌ها به گوش و چشم مردم عادی شود.
اقلیما خاطرنشان کرد: هر چقدر ما برای این مسائل تابو قائل شویم و بگوییم در جامعه ما اصلاً از این چیز‌ها وجود ندارد، مشکل حل نمی‌شود.
این آسیب‌شناس با تاکید بر اینکه وقتی ما عملاً می‌گوییم که این افراد در جامعه نیستند درواقع صورت مسئله را پاک می‌کنیم، افزود: ‌وضعیت به گونه‌ای شده که کسی جرأت نمی‌کند بگوید من دچار اختلال هویت جنسیتی هستم.

منبع
پس چرا در کشورهای کاملآ آزاد هم این جراجی از طرف عده ایی خواهان داره و انجام می شه ؟ فشار اجتماعی هیچ ربطی به عمل کردن نداره . ترنسکشوال واقعی رو حتی اگر تشویق کنن به عمل نکردن و پوشیدن لباسی که می خواد و کاملآ هم در اون هویتی که خودش می خواد بپذیرننش باز هم عمل می کنه .

کسی که هسته هویتیش مثلا زنانه شکل گرفته چطور ممکنه ظاهر دخترانه و لباس و غیره رو بخواد دست و پای دخترانه بخواد اما آلت زنانه رو نخواد ؟ نمی دونم اینکه در هیییییچ کجای دنیا هیچ کس از بعد از جراجیش رضایت ندارد از کجا آمده ؟!!!!! من خودم عمل کردم و آرامش امروزم رو با صد بار قبل عملم عوض نمی کنم .
ممکنه از کیفیت عمل یا هر چیز دیگه راضی نباشیم اما نه اینکه از عمل پشیمان بشیم ، این دو تا اصلآ ربطی ندارن ، شرایط بد بعد از عمل ممکنه به خاطر برخورد اطرافیان باشه ، همون ترنسی که از عملش ناراضیه خواهوان ارتقای کیفیت عملش توسط پزشکان هستش نه برگشتن به قبل از عمل ، حتتتتی اگه تا آخر عمرش همونطور ناراضی از کیفیت عملش بمونه باز هم نمی خواد به قبل از عمل برگرده
عزیزم اولا دختر بودن ربطی به آلت نداره وگرنه الان همه ترنسهای مرد دختر بودن. اونم از اون گوگولیا Heart 
ثانیا دخترها مغره خیلی پیچیده ای دارن و اینکه چطوری از بدنشون لذت ببرن هم به خودشون مربوطه.
شما به آرامش رسیدی با عمل خدا رو شکر ولی خیلی های دیگه یجور دیگه راحتن. اجباری واسه کسی نیست. 
اونیکه نباید عمل میکرده خب بعده عمل اذیت میشه دیگه گلم . نه اینکه شما اینطوری باشی ولی بقیه ای هستن که با شما فرق دارن. همونطور که ماها حق حیات داریم اونها هم انسانن.

(07-17-2016، 01:08 PM)amir73 نوشته: خب اگر فقط بحث پوشش بود که ترنس وستیت میشد،  بحث هویت و تغییر بدنه ولی حالا عمل واسه همه نباید اجبار باشه...
منم مواقثم که عمل برای هیچکس نباید اجبار باشه. باید راهه چاره باشه و عزیزک ترنس وستیت یکمی  با پوشش معمولی که شما گفتی فرق داره . Wink
(07-18-2016، 01:33 PM)Mahtaa نوشته:
(07-17-2016، 05:30 PM)Foetus نوشته: به قول یکی توی جامعه ای که حقیقت آزاد نيست،آزادی حقیقت ندارد .
یه عده ای چه در داخل و چه خارج از کشور سعی می کنن حقیقت ترنسکشواليتي و هرمافروديتي رو با چیزی مثل هم.جنس.گرایی نزدیک کنن.چرا که ه.گ اساسا در خیلی از جوامع و مکاتب و مذاهب مطرود و ناپسنده یه جورایی می خوان اونا رو هم موجه جلوه بدن .با توجه به اینکه ترنسکشواليتي حداقل از نظر قانونی و فقهی تحت حمایته و مردم هم با دید اغماض و بعضا دلسوزی بهش نگاه می کنن ،درست نیست که یه عده ای بخوان خلط مبحث کنن و این دو قشر رو یک کاسه کنن.ظلم در حق ترنسکشوال هاست.ترنسکشوال ها چه خواهان عمل تغییر یا چه بدون نیاز به اون،تمایل دارن با هویت دلخواه توی جامعه حضور داشته باشن ....از اونجایی که اتاق خواب هرکسی همه جای دنیا یه مسئله ی شخصی و خصوصیه اساسا نگاه به این قشر در هر مرحله ی درمانی یا پس از اعمال تغییرات باید بنا به میل شخص باشه....اما توی ایران متاسفانه فرهنگ پایین تر از اونيه که بشه همچین توقعی داشت.فضولی و سرک کشیدن در خصوصی ترین مسائل یه چیز کاملا طبیعیه.همه جای دنیا همچین چیزی وجود داره اما نه به این شدت که توی ایران می بینیم.حالا اضافه کنید به همه ی این معضلات اجتماعی،اجبار عمل برای تغییر مدارک و هویت از سوی قانون که تا جایش قابل درکه و از طرف دیگه یک کاسه کردن این قشر با ه.گ از طرف یه عده (علی الخصوص متاسفانه جامعه ی روشنفکری،فعالان حقوق بشر،صاحبین رسانه و ....)که هم دید جامعه رو منفی تر می کنه و هم اینکه باعث انحراف افکار میشه.نمونه هاش رو خیلی دیدیم.از مستند های غیر علمي تا صحبت های هدفمند یه عده روشنفکر نما که همه ی تقصیرات و مشکلات رو به گردن دولت و حکومت میندازن و از این قشر یه تصویر کج و معوج درب و داغون نشون میدن که همه بر فرض پشیمون و بدبخت بیچاره اند و اگه خارج بودن خوشبخت می شدن.از کیفیت عمل داخل کشور که بگذریم به نظر من اوضاع از تظر نگاه دولت و حکومت به این وخامت هم نیست.که حتی فکر می کنم شرایط مناسبی وجود داره.طوری سیاه نمایی میشه که اگه پدر و مادری ته دلشون با خواسته ی بچه شون همدل باشن هم از ترس شرایط و عواقبش مخالفت می کنن.درست نیست .... درست نیست این چنگ انداختن یه عده ای به طناب نازک و کم زور ترنسکشواليتي و هرمافروديتي برای تبرئه ی هم.جنس.گرایی. بهتره راه دیگه ای رو پیدا کنن .الان طوری شده که فرقی نمی کنه یه ه.گ ببینن یا یه پسری که بخاطر جلب توجه ابرو برداشته و نیمچه آرایشی کرده تا دختری که ظاهر نرم جامعه ی زنان رو نداره تا استاد دانشگاهی که صدای نازکی داره رو به تمسخر دو جنسه خطاب می کنن.و حالا چیزای بد تر که می دونیم وجود داره.

یه گله ای هم از دوستاي ترنس سایت دارم.وقتی برچسب دو جنسگي رو مواجه میشن انگار یه مسئله ی خیلی کريهه و دون شأن پروانگيه.هرمافروديت هم مثل بقیه ست که حالا اختلال جسمی جنسی شدید تری داره یحتمل و به این معنی نیست که هم مرده هم زن.هم فاعله هم مفعول.این دید درستی نیست.اکثر هرمافروديت ها هم بعد از رفع مشکلات جسمی دارای هویت جنسی یگانه اند.دیدم که میگم طرف ترنس بوده بهش گفته شده دو جنسه ،با عصبانیت و اکراهي منکر شده که انگار نجس خطابش کردن.
همه ی این مشکلات به این خاطره که چرخش آزاد اطلاعات توی جامعه وجود نداره وقتی حتی جامعه ی روانشناسان و روانپزشکان هم سر این قضیه محدودیت دارن و حتی توی این سایت هم که رویکرد اصلیش مسائل جنسی به صورت علمیه اجازه ی بحث باز وجود نداره.مشخصه که اشتباهات تلقيني و تشخیصی بوجود میاد.از طرف ديگه ملت هم در جستجوی اطلاعات صحیح نیستن.خدا شاهده این ملت اگه هم اطلاع رسانی صحیح وجود داشته باشه به قضیه به چشم یه قضیه ی س.ک.سی نگاه می کنن و نتیجه ش میشه گستاخی بیشتر،تمسخر و فضولی بیشتر.شعور ذاتی نیست اما این مملکت میلی به شعورمند شدن توی هیچ موضوعی از خودش نشون نداده و نمیده.دور از جون یه عده آدم "درست" که بیسواد و باسواد و پولدار و فقیر و روشنفکر و غیر روشنفکر نمی شناسه.سعی کنید این آدمها رو توی جامعه پیدا کنین که حال خوب کن های خوبی اند.وگرنه ...به قول اخوان به این زودی های زود:بگو آیا دگر با ما امید رستگاری نیست?صدا نالنده پاسخ داد آری نیست...

امان از این ویرایشگر هوشمند صفحه کلید.کشت ما رو.
ببخشید که انقدر کلامم پخش و پلاست.که ذهنم هزار را ميره بس که اینجا همه چی در همه !

من با یک بخش از صحبت هات مشکل داشتم فقط عزیزم. 
هرمافرودیت واقعا یک توهین هست و کلمه مناسبی نیست. 
هرمافرودیت برای گیاهان و حیوانات است و در انسان هرمافرودیتی وجود نداره. چیزی که در انسان هست اینترس.ک.س یا بیناجنسی هست. 

مختا جان همافرودیت در گذشته در مورد انسان به کار میرفته و الان دیگه به همه این افراد میگن بینا جنس . همافرودیت هم یک مدل از اینترس.ک.س به حساب میاد و در انسانها هم هست ولی نکتش اینجاست که درون بدن نیست و بیرونه و دیده میشه .شاید برای آدرس دادن به این مدل خاص بشه ازش استفاده کرد. یکی از دوستام وقتی آدرس داد که همافرودیته کاملا موضوع رو فهمیدم.

Intersex describes a wide variety of combinations of what are considered male and female biology. Aside from having an ambiguous-looking external genitalia, true intersex in humans differs from pseudohermaphroditism in that the person's karyotype has both XX and XY chromosome pairs (46XX/46XY, 46XX/47XXY or 45X/XY mosaic). Some people who are intersex have both testicular and ovarian tissue. One possible pathophysiologic explanation of this rare phenomenon is a parthenogenetic division of a haploid ovum into two haploid ova. Upon fertilization of the two ova by two sperm cells (one carrying an X and the other carrying a Y chromosome), the two fertilized ova are then fused together resulting in a person having dual genitalial, gonadal (ovotestes) and genetic s.e.x.
Another common cause of being intersex is the crossing over of the SRY from the Y chromosome to the X chromosome 
during meiosis. The SRY is then activated in only certain areas, causing development of testes in some areas by beginning a series of events starting with the upregulation of SOX9, and in other areas not being active (causing the growth of ovarian tissues). Thus, testicular and ovarian tissues will both be present in the same individual

https://en.wikipedia.org/wiki/Hermaphrodite#Humans
در غم ما روزها بیگاه شد.............................روزها با سوزها همراه شد 
پاسخ }
سپاس شده توسط:
Persian marquetry (also known as Persian inlaid work and incrustation work) is one of the Iranian arts which involves decorating the surface of wooden or metallic artifacts with tiny pieces of wood, bone or metal. To produce a piece of handicrafts, the artist: 1- Produces the patterns with sticks of wood, brass, ivory, camel bones etc. 2-Then put the sticks together in triangular beams and joins in a strict order to form geometrical figures and finally 3- glue these patterns to the object. The smaller inlaid pieces the artwork contains, the higher value it has. Persian marquetry which is popular in different parts of Iran (especially in Shiraz and Isfahan) is used to decorate frames, pipes, jewel boxes and chessboards that is interesting to see in your travel to Iran.

https://www.journeytopersia.com/ExploreP...?pgindex=1

[عکس: 851378e8-60ed-4959-8183-f2a64f6be17b.jpg]
پاسخ }
سپاس شده توسط: