رتبه موضوع:
  • 1 رای - 1 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فراخوان همکاری برای روز مبارزه با تراجنسی ستیزی
[عکس: no-trans-phobia-mahtaa.jpg]
اگر از خوانندگان محتا باشید می دانید که تراجنسی ها در ایران توسط شرع و قانون به رسمیت شناخته شده اند.
تراجنسی ها در ایران روند قانونی و شرعی مشخص خود را دارند و برای طی کردن این مراحل مشکل خاصی ندارند شاید برخی حفره های قانونی در این زمینه وجود داشته باشد اما مهمترین مشکل این گروه در جامعه ایران عدم پذیرش عرف و جامعه از این افراد است.

این عدم پذیرش در اکثر موقع به سمت مبارزه با تراجنسی ها و پس زدن آن ها پیش می رود و تبدیل به تراجنسی ستیزی می شود. موضوعی که باعث می شود تراجنسی ها از خانواده و جامعه طرد شوند و دچار مشکلاتی زیادی شوند. این مساله باعث لطمه شدیدی به جامعه تراجنسی شده و فرصت بروز استعداد ها را از این افراد گرفته است.
تغییر در نگرش عرف و جامعه کاری نیست که قوانین دولتی و یا شرعی قادر به انجام آن باشد و تنها با آموزش و اطلاع رسانی می توان این تغییر را در جامعه ایجاد کرد.

حدود یک ماه دیگر، هفدهم می روز مبارزه با تراجنسی ستیزی است. روزی که در آن قرار است درباره مبارزه با تراجنسی ستیزی صحبت کنیم.
اکنون محتا از شما دعوت می کند تا برای یک کار فرهنگی در این روز همکاری کنید.
محتا قصد دارد تا در این روز تصاویر، ویدئو یا فایل صوتی را از افراد منتشر کند تا نشان دهد تراجنسی ها انسان هایی معمولی هستند و چیزی برای نفرت از آن ها وجود ندارد.

اگر شما نیز مایل هستید تا در این حرکت فرهنگی شرکت کنید به نکات زیر توجه کنید.
۱-  در این اقدام افراد تراجنسی و غیر تراجنسی می توانند شرکت کنند و محدودیتی وجود ندارد
۲-  وجود چهره، نام و یا نشانی در این حرکت فرهنگی الزامی نیست و شما می توانید با نام مستعار، بدون چهره و با هویت پنهان در آن شرکت کنید
۳- اگر مایل نیستید در تصاویر از خودتان استفاده کنید می توانید از هر سوژه دیگری که نشانی از دوستی و همبستگی است نیز استفاده کنید مانند یک شاخه گل.
۴-  برای ارسال عکس، ویدئو یا صدای ظبط شده می توانید آثارتان را به ایمیل notransphobia@mahtaa.com  ارسال و فایل های خودتان را پیوست کنید
۵-  برای هماهنگی و تاثیر گذاری بیشتر در این مجموعه لطفا در تصاویر، ویدئو ها و فایل های صوتی خود از جمله ‘من یک تراجنسی هستم، از من متنفر نباش’ برای افراد تراجنسی و جمله ‘من یک تراجنسی نیستم، من از تو متنفر نیستم’ برای افراد غیر تراجنسی استفاده کنید. تنها آثاری منتشر می شوند که این جمله بر روی آن درج شده و یا گفته شده باشد
۶-  بدیهی است که تصاویر، ویدئو ها و یا صدای شما باید شرایط پخش در وبسایت را داشته باشید و شئونات جمهوری اسلامی در آن رعایت شده باشد. محتا از قرار دادن فایل های مشکل دار معذور است
۷- مهلت ارسال آثار تا ۲۰ اردیبهشت می باشد و زمان انتشار آن نیز همزمان با روز بین المللی مبارزه با تراجنسی ستیزی می باشد
محتا (مرکز حمایت از تراجنسی‌های ایرانی)
پاسخ }
چقد فکر خوبی
چقد خوشحالم
بنظرم گروه طراحی باید خیلی فعالیت کنه
پوسترها بسیار تاثیرگذارند
ای کاش تلویزون و جامعه انقد بالیده میشد که تو این روز برنامه داشت

بنظرم انعکاس خبر این اقدام فرهنگی در رسانه ها خیلی خوب و موثر خواهد بود. 
بنظرم اگه بشه تو این روز داخل بُرد بهزیستی استان ها و معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی یا حتی بیمارستان ها هم پوستری زده میشد
اگر به خانه من آمدی،
برایم ای مهربان
چراغ بیاور و
یک دریچه که از آن
به ازدحام کوچه خوشبخت بنگرم... 
پاسخ }
بچه ها انگار اصلا مشتاق نبودین درباره این موضوع نه؟ 
درصد مشارکت خیلی خیلی خیلی پایینه و شاید مجبور به کنسل کردنش بشیم
پاسخ }
یعنی فقط باید اون جمله رو بگیم ضبط کنیم و بفرستیم؟
پاسخ }
مامان محتا من باید چه کار کنم ؟
شما بگین
من هستم
احساس خوبی دارم
همه چیز درست می شود
تو خواهی امد
دهان تاریک باد را خواهی دوخت .
مهدی جان(عج)
پاسخ }
منم خيلي دوس دارم شرکت کنم ولي نميدونم چجوري!!!!!
پاسخ }
ما هم نمی دانیم باید چه کنیم ؟؟  Huh
پاسخ }
ببینید میتونید یه عکس از خودتون (حالا با چهره یا بی چهره)  یه فیلم از خودتون(با چهره یا بدون چهره) یا اصلا عکسی از طبیعت، یه اسلایدی که توش توضیحی هست و... هر جیز دیگه که به نظرتون میرسه بفرستید و توش هرچی خواستید بگین و بنویسین فقط یه جنله واحد توش باشه. 
اگر ترنسید بگین من یک تراجنسی هستم از من متنفر نباش و اگر ترنس نیستید بگین من یک تراجنسی نیستم من از تو متنفر نیستم. 
بعد فایلتون رو به ادرس notransphobia@mahtaacom بفرستین. همین
پاسخ }
تا امروز فقط دو فایل ارسال شده. تا پس فردا اگر حداقل به ده تا نرسه این فراخوان منتفی خواهد بود
پاسخ }
ما هم فرستادیم محتا جان 81

[عکس: dje6o5s8e2fhygnnbltp.jpg]
پاسخ }