رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فریده چطور فرهاد شد؟/ عکس
#1
در سال64 اولین بار امام خمینی(ره) در فتوایی تغییر جنسیت افراد مبتلا به اختلال هویت جنسی را بدون اشکال دانستند و بعد از آن بود که مریم خاتون ملک آرا به عنوان اولین ایرانی بعد از انقلاب تغییر جنسیت داد. او را اولین تراجنسی شناخته شده در ایران می دانند اما 32 سال پیش از مریم خاتون، پای یک دختر نوجوان شبستری به روزنامه های کشور باز شد تا به عنوان یک مورد عجیب معرفی شود. فریده 16ساله ای که می خواست فرهاد باشد.
تاریخ ایرانی با انتشار عکسی از بریده روزنامه اطلاعات تاریخ ۲۴ شهریور ۱۳۳۲ روایت ماجرا را از این روزنامه نقل کرده است. روزنامه اطلاعات نوشته بود: دو روز قبل یک دختر شانزده ساله به نام فریده نجفی با مادر خود به بیمارستان پهلوی مراجعه کرد. مادر فریده به پزشکان بیمارستان اظهار داشت که دخترم فریده مدتی است احساس می‌کند که مرد شده است و به همین جهت او را برای معاینه و معالجه از شبستر به تهران آورده‌ام. به دستور پزشکان فریده در بیمارستان بستری شد و دیروز برادرش به اتفاق یک آرایشگر نزد او آمد و گیسوان او را تراشید و اینک فریده شکل پسر بچه شانزده ساله‌ای درآمده است.
[عکس: IMG10003951.jpg]
امروز خبرنگار ما در بیمارستان با فریده که اینک به نام فرهاد خوانده می‌شود ملاقات کرد. فریده جریان زندگی خود را چنین تعریف کرد: من دو خواهر و دو برادر دارم. در دبستان دخترانه شبستر مشغول تحصیل شدم، در خلال سال‌های تحصیلی مرتب با مادرم نزاع داشتم زیرا من علاقمند بودم که با پسر‌ها بازی کنم ولی مادرم مرا دعوا می‌کرد و می‌گفت برای یک دختر خوب نیست که با پسر‌ها بازی کند.
 
اولین احساس
این جریان سال‌ها ادامه داشت تا اینکه من به سن رشد رسیدم ولی برخلاف سایر دختر‌ها کوچکترین تغییری که باید در یک دختر به وجود آید در من پیدا نشد و این موضوع بیشتر باعث ناراحتی من بود ولی جرات نمی‌کردم از این جریان با کسی صحبت کنم تا اینکه دو سال قبل احساس کردم که به معاشرت و نشست و برخاست با دخترهای همکلاس خود بیش از پسر‌ها راغب می‌باشم.
[عکس: IMG10055735.jpg]
[sup]تصویری از فتوای امام خمینی درباره سوال مریم خاتون ملک آرا برای تغییر جنسیت[/sup]
 
موضوع را به مادرم گفتم
مادرم که خیال می‌کرد من دختر هستم به چشم یک دختر به من نگاه می‌کرد. گوش‌هایم را سوراخ کرده بود و همیشه به من می‌گفت گوشواره گوشت کن. بالاخره دو ماه قبل ناگهان تغییر دیگری در من پیدا شد که مادرم را متوجه ساخت که ممکن است من دختر نباشم. این موضوع تغییر صدای من بود که شبیه یک پسربچه شانزده ساله بود نه یک دختر شانزده ساله.
چون مادرم نسبت به پسر بودن یا دختر بودن من مظنون شد من نیز آنچه در ضمیر داشتم برای او تعریف کردم و بالاخره به اتفاق مادرم جهت معاینه و معالجه به تهران آمدیم.
 
می‌خواهم سرباز شوم
هم اکنون فرهاد خان یا فریده خانم سابق در انتظار عمل جراحی است که قرار است هفته آینده صورت گیرد. فرهاد در خاتمه گفت خدا را شکر می‌کنم که پسر شدم و به زودی خود را برای انجام خدمت سربازی آماده خواهم کرد.


پاسخ }
#2
عجب...ای کاش جزییات بیشتری درج میشد!!!
یعنی اونموقع عمل انقدر پیشرفت داشته که عمل تغییر جنسیت مثل الان انجام بشه یا اینکه چطوری عمل آلت واسه این.پسر انجام شد!!!!
شایدم دو جنسه بود!!!!
خیلی جالب و کنجکاو کننده بود!!
ﻋﺎﺩﺕ ﻧﺪﺍﺭﻡ ﺩﺭﺩ ﺩﻟﻢ ﺭﺍ ،
ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﮐﺲ ﺑﮕﻮﯾﻢ !....
ﺑﮕﺬﺍﺭ ﻫﻤﻪ ﻓﮑﺮ ﮐﻨﻨﺪ ﻧﻪ ﺩﺭﺩﯼ ﺩﺍﺭﻡ ﻧﻪ ﺩﻟﯽ ....
پاسخ }
سپاس شده توسط: deldadeh ، فاطمه بانو ، Delsaa ، hesam
#3
ممنون آبجی مریم
والله مادر بنده با صدای بم و خشن منم نمیخواد قبول کنه... قبلنا از ترس اینکه مسخره ام کنن نمیتونستم جاهای عمومی حرف بزنم و خیلی ساکت ولی الان دیگه راحتم..
اما کیه که قبول کنه!!!!!!!!

بجنگ تا بجنگیم زندگی...!!


[عکس: 53405854593555859127.png]
پاسخ }
سپاس شده توسط: فاطمه بانو ، deldadeh ، Delsaa ، hesam
#4
داداش فرهان عسیسم،
نگران نباش قربونت برم،
ان شاالله قبول میکنن
من مطمئنم من دلم واسه تو خیای روشن خیلی
عسیسم.
بو گونین سحری ده وار داریخما بیرز گجی تزی وار داداش...
پاسخ }
سپاس شده توسط: farhan ، فاطمه بانو ، Delsaa ، hesam
#5
ممنون که بهم امید میدی آبجی...............................................

بجنگ تا بجنگیم زندگی...!!


[عکس: 53405854593555859127.png]
پاسخ }
سپاس شده توسط: فاطمه بانو ، deldadeh ، Delsaa ، hesam
#6
یکی میکه این فرهادخان همشهری من است و او را از بجگی میشناسم.
اوبعدازتغییرجنسیت در تهران اقامت گزیده و به شغل فروش لباس بچه گانه اشتغال دارد.سالهاست ازدواج نموده ولی دارای فرزند نمی باشد. اگررسانه ها بخواهند با او مصاحبه نمایند میتوانند نشانی مغازه اش را از طریق مسجد نور شبستر بدست اورند.

بجنگ تا بجنگیم زندگی...!!


[عکس: 53405854593555859127.png]
پاسخ }
سپاس شده توسط: فاطمه بانو ، deldadeh ، Delsaa ، hesam


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان