رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قیمت ساندویچ پانل
#1
قیمت ساندویچ پانل                                                                                                                                                             
قیمت ساندویچ پانل سقفی و دیواری بستگی به نوع مواد مصرفی در ساختار ساندویچ پانل مانند نوع ورق های لایه بیرون و داخل ، نوع عایق فوم پلی اورتان معمولی ، پلی اورتان(کند سوز PIR ) و ضخامت ساندویچ پانل بشرح ذیل ارزش گذاری می گردد.
1) نوع ساندویچ پانل : ساندویچ پانل سقفی / ساندویچ پانل دیواری 
ساندویچ پانل به دو صورت ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری با اشکال و فرم خاص خود تولید میگردد ، ساندویچ پانل سقفی بصورت استانداردجهت استحکام فشار بار برف و باد دارای 5 عدد گام ذوزنقه ای شکل و اورلپ نری و مادگی جهت هم پوشانی و آب بندی بعرض 07/1 متر ( مفید 00/1 متر ) و طول 2 الی 12 متر به دلخواه مشتری در سقف مورد استفاده و ساندویچ پانل دیواری دارای شیارهای ریز و ظریف و فاق و زبانه کشویی یو شکل بعرض 16/1 متر ( مفید 14/1 متر ) و در طول 2 الی 12 متر دلخواه مشتری جهت نصب در دیواره ها میباشد،با این حال در برخی از موارد از ساندویچ پانل سقفی دراجرای دیواره ها نیز استفاده میکنند.                                                                                                                                                
قیمت ساندویچ پانل دیواری نوع معمولی و ساندویچ پانل سقفی با قیمت واحد بفروش میرسد ، ولی ساندویچ پانل دیواری مدل پیچ مخفی با فوم پلی اورتان بضخامت 5 سانت و با فاق و زبانه خاص تولید میشود به همین دلیل قیمت آن کمی گرانتر از ساندویچ پانل دیواری معمولی و ساندویچ پانل سقفی بفروش میرسد.

2)ضخامت و جنس ورق ساندویچ پانل
نوع و جنس ورق ساندویچ پانل آلوزینک(آلومینیوم و روی) یا گالوانیزه پیش رنگ شده و ضخامت ورق مصرفی در قیمت ساندویچ پانل تعیین کننده میباشد. در همه ساندویچ پانلهای سقفی و دیواری جنس ورق های بکار رفته در تولید ساندویچ پانل ها از نوع گالوانیزه پیش رنگ شده و یا آلوزینک (آلومینیوم و روی) ماموت با ضخامت حداقل 40/0 میلیمتر و حداکثر 70/0 میلیمتر می باشد، ساندویچ پانل با دو رو ورق آلوزینک ، دو رو ورق گالوانیزه رنگی یا یک رو آلوزینگ و یکرو ورق گالوانیزه رنگی با ضخامت 5/0 میلیمتر و 4/0 میلیمتر تولید میگردد. ساندویچ پانل با ورق آلوزینک کمی گرانتر از ساندویچ پانل با ورق گالوانیزه است می توان جهت صرفه جویی در خرید ورق داخلی ضخامت 40/0 میلیمتر و ورق بیرونی 50/0 میلیمتر سفارش داده شود، ولی در اماکن مخصوص مانند اتاق های تمیز به علت صاف بودن ورق های ساندویچ پانل جهت استحکام آن باید از ورق های پیش رنگ ضخامت 70/0 میلیمتر ساخته شود. اما بصورت معمول و استاندارد یک ساندویچ پانل دارای دو لایه ورق پیش رنگ شده بضخامت 50/0 میلیمتر می باشد.

3)نوع عایق ساندویچ پانل                                                                                                                                                           
یکی دیگر از مواردی که در قیمت ساندویچ پانل تعیین کننده میباشد نوع عایق مصرفی و دانسیته آن است ،  که بصورت معمول عایق ساندویچ پانل از دو نوع فوم پلی اورتان معمولیB3  و پلی اورتان (کند سوز PIR ) با دانسیته 30 و 40 کیلوگرم در مترمکعب و پلی استایرن تشکیل می شود. ساندویچ پانل با ایزوله پلی اورتان به ضخامت 4-5-6-8-10-12و 15 سانت تولید و روانه بازار مصرف می گردد.حال ضخامت فوم در ساندویچ پانل بسته به درخواست مشتری و خریدار با توجه به شرایط کاربری محل پروژه و همچنین مکان جغرافیایی همان منطقه تعیین می گردد. بطور مثال برای یک سوله معمولی در استان تهران و حومه یک ساندویچ پانل سقفی و دیواری با 4 سانت ایزوله پلی اورتان براحتی یک پوشش استاندارد و دلخواه را ایجاد می نماید. در سردخانه های با درجه سرمایش بالای صفر ساندویچ پانل 10 سانت و سرمایش زیر صفر 5/12 تا 15 سانت مورد استفاده قرار می گیرد. در اتاق های تمیزساندویچ پانل دیواری با دولایه ورق صاف بدون شیار بضخامت 70/0 میلیمتر و عایق پلی اورتان بضخامت 6 سانت استاندارد میباشد. 

مزایای استفاده از ساندویچ پانل در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی :

1.      سبکی دیوارهای ساخته شده از ساندویچ پانل در قیاس با سایر مصالح ساختمانی
2.      سرعت حمل و نقل و سهولت ساندویچ پانل در ارتفاع
3.      مقاومت زیاد در برابر نیروهای برشی ناشی از زلزله
4.      عایق در مقابل حرارت ، برودت، رطوبت و صدا
5.      مقاوم در برابر آتش سوزی بعلت وجود قشرهای بتونی طرفین پانل ساندویچی
6.      نفوذناپذیری ساختمان در مقابل حشرات
7.      امکان حمل و بکارگیری ساندویچ پانل در مناطق صعب العبور جهت ساخت ساختمان بدون نیاز به کارگران متخصص
8.      دستیابی به فضای مفید بیشتر به علت ضخامت ناچیز دیوارهای ساندویچ پانلی
9.      آزادی عمل در اجرای طرح های متنوع به علت انعطاف پذیری قطعات پیش ساخته ساندویچ پانل
10. صرفه جویی در هزینه پی سازی و اسکلت ساختمان های بلندمرتبه به دلیل وزن اندک قطعات سقف و دیوار ساندویچ پانلی
11. صرفه جویی در هزینه تهویه مطبوع ساختمان در تابستان و یا زمستان بدلیل جلوگیری از تبادل حرارت و یا برودت و در نتیجه صرف انرژی کمتر
12. افزایش عمر مفید ساختمان و دستگاههای تأسیساتی آن
13. عدم نفوذ نسبی آلودگی صوتی و ایجاد آرامش برای ساکنین ساختمان در شهرهای بزرگ
14. بازگشت سرمایه گذاری در امور ساختمان سازی در کوتاه ترین زمان
15. عبور دادن لوله های آب و فاضلاب و برق و تلفن به سادگی از زیر شبکه پانل و نصب چهارچوب درب ها و کلاف فلزی پنجره ها قبل از بتن پاشی و کلاً اجرای تأسیسات ساختمان با کمترین هزینه
16. عدم نیاز به کنده کاری و تخریب تأسیساتی دیوارها و سقف و در نتیجه عدم ایجاد نخاله های انباشته که صرفه جویی در هزینه و وقت را بدنبال دارد .
17. پس از بتن پاشی طرفین پانل ها با ضخامت حداقل ۴ سانتیمتر، پانل ها بی نیاز از ملات گچ و خاک میباشد و با اجرای پلاستر گچ (سفیدکاری)، دیوارها و سقف آماده برای نقاشی خواهد بود.
18. حذف نعل درگاه در سیستم پیشرفته ساندویچ پانلی.
19. حمل و نقل ساندویچ پانل ها با هزینه اندک صورت می گیرد. بطور مثال یک دستگاه تریلر قادر است حدود ۱۰۰۰ متر مربع ساندویچ پانل را حمل کند .
20. استفاده از ساندویچ پانل سقفی در سقف و ساندویچ پانل دیواری، برای ساخت دیوار در ساختمان سازی، بهره وری مناسب آهن آلات مصرفی را موجب میگردد. بطور مثال باصرف ۱۷ کیلوگرم در متر مربع فولاد بصورت مفتول و میلگرد می توان یک واحد مسکونی یک طبقه را بنا کرد.                                                                                                                                             
 
بهترین روش جهت خرید ساندویچ پانل سقفی و دیواری مشاوره با کارشناسان امر در این زمینه می باشد.  جهت اطلاع و آگاهی با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمائید.
4394-182-0912
33660426-028
33663784-028
پاسخ }
سپاس شده توسط:


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان