رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محکوم به مردانگی : دختری با زندگی پسرانه اجباری
( از دانشجویانم خواسته بودم تا کیسهای جالب را در درس درمان به کلاس بیاورند تا مصاحبه حضوری زنده با آنها داشته باشم . مورد زیر را یکی از دانشجویان ساعی ام از بند کارگری زندان آورده بود .نوشته زیرخلاصه مصاحبه تشخیصی است که با او داشتم. یافته بدست آمده می تواند به عنوان مبنایی برای سبب شناسی روانی رفتارها و آسیبهای جنسی در پژ‌‌وهشهای آتی استفاده شود.)    

صورتش فاقد مو بود . چهره ای کاملا" زنانه. قد بلندی داشت. اما لباسهای مردانه پوشیده بود. اشتباه نشود ! او نه ترانس بود و نه گی ! بلکه زنی بود که از کودکی توسط مادر به اشتباه محکوم شده بود که در قالب یک پسر لباس بپوشد و زندگی کند و بازی کند  و بعدها با مردها دمخور شود. چنین موردی را در طول سالیان طولانی کار کلینیکالم نه دیده بودم و نه شنیده بودم. شاید در تاریخ آسیب شناسی روانی هم چنین حکایتی تابحال روایت نشده است. ماجرایش از لحظه تولد آغاز شده بود. در بیمارستان پرستاران به مادر گفته بودند که دخترش زائده کوچکی در ناحیه تناسلی دارد که در نگاه اول آلت ناقص و رشد نایافته مردانه است اما باید جراحی شود و برداشته شود چون فرزندش دختر است با تمامی بخشهای زنانه نظیر رحم و تخمدان و مجرای تناسلی . مادر نوزاد به خانه می برد ولی به دلیل علاقه زیادی که به پسر داشته و همچنین ترس شدید از شوهر موضوع را از همه پنهان ساخته و بر طفلش لباس پسرانه پوشانده و به هیچ کس اجازه نمی دهد از این راز سر به مهر مطلع شود.در چهارده سالگی اولین پریودش را پسرک ! تجربه می کند و موضوع را با مادر در میان می گذارد و مادر عملا" سعی می کند او را هم با خود همراه سازد. مادر مانع درس خواندن وی می شود و همیشه مثل سایه با او همراه می ماند. همواره مادر را می دیده که اشک در چشم دارد و با نگرانی بر او می نگرد و از او می خواهد که در پوشیده نگه داشتن رازش بکوشد.  

می گفت از بلوغم به بعد وقتی دستم به بدن پسرها می خورد مور مورم می شد احساس عجیبی به من دست می داد. دوست داشتم آنها را در آغوش بگیرم و بدنم را به بدنشان فشار دهم. دوست داشتم لباس دخترانه بپوشم اما هیچ احساس خاصی نسبت به دخترها نداشتم اما از هم صحبتی با آنها لذت می بردم ولی بدنشان برایم هیچ جاذبه ای نداشت.

در اوایل بیست سالگی گذارم به پزشکی قانونی افتاد و همه متخصصان نظرشان به دختر بودن من بود اما خانواده ام دیگر نمی توانستند بپذیرند که عوض شوم. به ناچار در همان لباس مردانه وادارم کردند با دختری ازدواج کنم اما مشکلاتم تازه شروع شد. از او بدم می آمد و حتی نمی توانستم برای لحظه ای تصور کنم که او همسرم است. برای خودم یک دوست پسر پیدا کردم و حتی با او رابطه جنسی نیز داشتم. در دادگاه به دلیل شکایت همسرم و درخواست مهریه اش محکوم به زندان شدم و هر چه به قاضی گفتم که من یک زنم باور نکرد و به تمسخرم پرداخت. رئیس زندان ماجرایم را باور کرد و به بند باز انتقالم داد چرا که اگر زندانیان مرد از ماجرا آگاه می شدند تکه بزرگم گوشم بود!!. سه بار اقدام به خودکشی و بیست و چهار  ماه اقامت در بیمارستان روانی و یک زندگی پراز درد و رنج و ملالت حاصل این اشتباه مادرم بوده است.

یافته پژوهشی ما با این کیس به این واقعیت اشاره دارد که محیط به تنهایی نمی تواند خصوصیات ذاتی و درونی هویت جنسی را مورد تغییر قرار دهد حتی اگر فرد از دوران کودکی در معرض دائمی فشارهای محیطی برای الزام به تغییرقرار داشته باشد.

منبع: وب سایت دکتر ابراهیمی

feel.blogsky.com

reouse 

[عکس: Nature___Other_Old_wooden_house_042417_.jpg]

پاسخ }
بدبخت دختره ... بعضی مادرا چیکارا که نمیکنن:fd0f68:
پاسخ }
سپاس شده توسط: AmirAliA2 ، باران ، Mahsa-B ، شاهرخ ، یاسین ، امید
برای این دختر خانمی که به خاطر اشتباه مادرش پسرونه بزرگش کردن متاسفم  و بابت مشکلاتی که براش به وجود آودرن

خدا بعضی از خانواده هارو عقل بده Sad

و اما خوشحالم که این چنین کیس هایی به داد ما ترنس ها میرسن و تحقیقات بر روی آنها ثابت میکنه که ترنس بودن هیچ ارتباطی به محیط اطراف و یا رفتارها و یا تربیت خانواده ندارد و ترنس بودن ناشی از تاثیر گذاری محیط افراد بر فرد نیست

همونطوری که این دختر خانم از موقع تولد باهاش پسرونه رفتار شده و لباس پسرونه بهش پوشانده شده فقط به خاطر خودخواهی مادری که دوست داشته پسر داشته باشه
ولی باز این دختر خانم یک دختر باقی مانده و ماندن در وضعیت پسرانه رنج میبرده 

خدا به همه ما صبر بده 6ae4d5

[عکس: Silvermist_sm01.jpg]

تنها برخی از مردم باران را حس میکنند
بقیه فقط خیس میشوند
پاسخ }
سپاس شده توسط: Daniyal ، Mahsa-B ، AmirAliA2 ، شاهرخ ، یاسین ، Delaram ، امید
[عکس: www.roozgozar.com-2242.gif]
عالی بود81
یکجورایی این دختر خانوم رنجی که ترنسها دارن میکشن رو حالا میتونه درک کنه
ولی دلم برای خودمون سوخت که ماها داریم یک زندگی خیلی شدیدتر با جنسیت اشتباه زندگی میکنیم
بذار مردم
فکر کنند من دردی نه دلی دارم Sleepy
پاسخ }
سپاس شده توسط: Delaram ، امید ، AmirAliA2 ، شاهرخ
مگه جسمش دخترونه نبوده؟خب خانواده وادارش کنن!چجوری با دختره ازدواج کرده؟هاه؟
o_O
تقدیر ما همینه، بی ریشه قد کشیدن...
پاسخ }
سپاس شده توسط: امید
(09-21-2015، 05:57 PM)فردین نوشته: مگه جسمش دخترونه نبوده؟خب خانواده وادارش کنن!چجوری با دختره ازدواج کرده؟هاه؟
o_O
[عکس: www.roozgozar.com-2242.gif]
اقا فردین خوب مطلب نخواندی

نقل قول:دخترش زائده کوچکی در ناحیه تناسلی دارد که در نگاه اول آلت ناقص و رشد نایافته مردانه است اما باید جراحی شود و برداشته شود
 یکجورای دوجنسه بوده......
بذار مردم
فکر کنند من دردی نه دلی دارم Sleepy
پاسخ }
سپاس شده توسط: فردین ، شاهرخ ، امید ، AmirAliA2
هاااا..فکر کردم عملش کرده بودن.
Big Grin
تقدیر ما همینه، بی ریشه قد کشیدن...
پاسخ }
سپاس شده توسط: BanooAlisaa ، شاهرخ ، امید ، AmirAliA2
یه سوال:بیمارستان توی برگه تولد که به خانواده بچه میده تاباهاش شناسنامه بگیرن جنسیت رودختراعلام میکنه و مطمئننا توی شناسنامه باید جنسیت دخترمی بوده
ودوم اینکه پرستارا مشکل بچه رو به همراه بیمارهم میگن مگه این زنه یه همراه هم نداشته که ازدکترا بعداززایمان حال مادر وبچه روبپرسه واونا هم موضوع روبهش بگن.
ماجراش یه جوری بود همش واقعیت نبود.
پاسخ }
سپاس شده توسط: فردین ، امید ، AmirAliA2
خب من منبع این مطلب رو زیرش نوشتم میتونید به وب سایت دکتر ابراهیمی برید و از خودش بپرسید.

reouse 

[عکس: Nature___Other_Old_wooden_house_042417_.jpg]

پاسخ }
سپاس شده توسط: AmirAliA2