رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقد آثار(فیلم و موسیقی)با موضوع ترنس سکشوالیسم
سلام به دوستای خوبم
تا جایی که میدونم زیاد فیلم یا موسیقی در زمینه ی ترنس سکشوالیسم در ایران ساخته نشده و همه ی ما دلمون میخواد که از این به بعد توجه بیشتری به این موضوع بشه و ضرورتش هم احساس میشه.
من فکر میکنم اگه ما بتونیم کارهایی که تا الان ساخته شده(ایرانی و خارجی) رو نقد کنیم و نظرمون رو با دلیل بگیم، کمک بزرگی در این راه کردیم. اینطوری اگه کسی بخواد کاری با این مضمون بسازه و یه سرچ تو محتا بزنه با کلی نکته روبرو میشه،اونم از زبان کسایی که خودشون دارن با پوست و خونشون تجربش میکنن. اگه خوب پیش بریم این کار میتونه سطح کارهای بعدی رو بالا ببره...
پاسخ }
سپاس شده توسط: KING ، Mahroo ، حنانه ، Farhad ، Foetus ، binamegharib
:bbdd19:
پاسخ }
سپاس شده توسط: Mahroo ، حنانه ، KING ، Farhad ، Foetus ، binamegharib
خب به نظرم بهتره با فیلم« آینه های روبرو »شروع کنیم.
لطفا نظرات با دلیل باشه و قسمتی که از نظر ما ایرادی داره ،بگیم که اگه چطور بود بهتر بود!!
پاسخ }
سپاس شده توسط: KING ، حنانه ، Farhad ، Foetus ، Mahroo ، binamegharib
خیلی تاپیک خوبیه من حتما یه بار دیگه نگاه میکنم و نظرم توی همین ارسال ویرایش میکنم. چند روز سرم شلوغه...
[عکس: 81.gif][عکس: 81.gif][عکس: 81.gif]
پاسخ }
سپاس شده توسط: شاهد ، KING ، Farhad ، Foetus ، Mahroo ، binamegharib
خودم شروع میکنم، لطفاَ اگه اشتباه میکنم بگید.
خوب من فکر میکنم
1_ بازیگر نقش آدینه خیلی خوب بازی کرد یعنی نه مثل بعضی فیلما دختره لات بازی در میاورد و نه لوس بود،به نظرم کاملاَ عین یه پسر بازی کرد. مثلاَ صحنه ای که با لباس عروس میدوید حتی با وجود کفش و پوشش دخترونه تونست نوع دویدنشو پسرونه نگه داره.
2_ اونجا توی اون سفره خونه دلیلی نداشت ادی با پوشش دخترونه بره توالت مردونه، یعنی فکر نمیکنم ربطی به ترنس بودنش داشته باشه. داره؟؟؟؟
3-معنی ترنس رو خیلی بد تعریف کرد واسه رعنا،لطفاَ بگید بهتر بود چی میگفت؟؟
4- به نظرم دید عموم و مشکلاتی که ترنس ها با مردم دارن و همینطور درگیریهایی که ممکنه یه ترنس با خودش داشته باشه دیده نمیشد توی فیلم. اگه کسی پیشنهادی داره در این زمینه بگه لطفاَ.
پاسخ }
سپاس شده توسط: حنانه ، KING ، Farhad ، Foetus ، Mahroo
(11-13-2015، 08:15 PM)شاهد نوشته: خودم شروع میکنم، لطفاَ اگه اشتباه میکنم بگید.
خوب من فکر میکنم
1_ بازیگر نقش آدینه خیلی خوب بازی کرد یعنی نه مثل بعضی فیلما دختره لات بازی در میاورد و نه لوس بود،به نظرم کاملاَ عین یه پسر بازی کرد. مثلاَ صحنه ای که با لباس عروس میدوید حتی با وجود کفش و پوشش دخترونه تونست نوع دویدنشو پسرونه نگه داره.
2_ اونجا توی اون سفره خونه دلیلی نداشت ادی با پوشش دخترونه بره توالت مردونه، یعنی فکر نمیکنم ربطی به ترنس بودنش داشته باشه. داره؟؟؟؟
3-معنی ترنس رو خیلی بد تعریف کرد واسه رعنا،لطفاَ بگید بهتر بود چی میگفت؟؟
4- به نظرم دید عموم و مشکلاتی که ترنس ها با مردم دارن و همینطور درگیریهایی که ممکنه یه ترنس با خودش داشته باشه دیده نمیشد توی فیلم. اگه کسی پیشنهادی داره در این زمینه بگه لطفاَ.

آینه های روبرو یه "معرفی کلی" بود . اولین فیلمی بود که در مورد این موضوع ساخته میشد ... توی جامعه ای که مردم شناختی از ترنسکشوال ندارن . این ، کارو خیلی سخت میکنه ! 
وقتی کسی چیزی رو کلآ نمیدونه حالا شما بیا از جزئیاتش باهاش حرف بزن . اول باید یه تصویر کلی نشون بدی بعد کم کم جزئیاتم بگی . 

موافقم
همونطور که گفتم فیلم داره سعی میکنه یه مفهومی رو به مخاطب برسونه که اطلاعی ازش نداره گاهی مجبور میشه بزرگنمایی کنه ولی بعضیا بسته به درجه ی شدت ترنس بودنشون از این رفتارا دارن . یه سریا اسم شناسنامه شونو صدا کنی انگار بهشون فحش دادی ! یا همین استفاده از توالت و این جور مسائل .
4- به نظرم دید عموم و مشکلاتی که ترنس ها با مردم دارن و همینطور درگیریهایی که ممکنه یه ترنس با خودش داشته باشه دیده نمیشد توی فیلم.
این فیلم ترنسی رو نشون میده که زده به سیم آخر . ته خطه دیگه . تصمیمشو گرفته 1 قدمم حاظر نیست بره عقب ! بخاطر اینه که خیلی از مسائلی که ترنسا با خودشون دارن تا برسن به تصمیم نهایی توش نشون داده نمیشه . 

در کل به عنوان شروع کار خوبی بود و دوس ندارم به عنوان عیب و ایراد پیدا کردن چیزی بگم ولی اگه کار دومی بخواد ساخته بشه میتونه خـیـلـی بهتر از این باشه و مراحل پیدا کردن هویت رو هم به تصویر بکشه . 
پاسخ }
سپاس شده توسط: حنانه ، شاهد ، Farhad ، Foetus ، Mahroo ، binamegharib
کسی نظر دیگه ای درمورد این فیلم نداره؟؟
پاسخ }
سپاس شده توسط: Mahroo ، KING ، حنانه ، Farhad ، Foetus ، binamegharib
اول که شروع به نوشتن کردم هیچ چیزی از فیلم آینه های رو به رو به یادم نمیومد!
زیاد به ذهنم فشار نیاوردم و فیلمو دوباره پخش کردم. اما برام سوال شد که آیا شما در به یاد آوردن فیلم مشکل نداشتید :دي 
یک ربع ده دقیقهٔ اول هم ضربآهنگ و روایت داستان بسیار کسالت آور بود و اینکه داستان خیلی سَرسری با دیالوگ ها مطرح شد. خبری هم از بیان سینمایی و تصویری نبود. اصلا انگار فیلمو ساختن که حرفای آخرشو بزنن. نمیدونم چرا همه توی دهن ادی میزدن جوری که خون بپاشه!!!
وسط فیلم حرفای خوب شروع شد : 
"چجوری میشه به مردم گفت تو زنی یا مردی..." 
و بقال به عنوان نماینده ایی از تمام آدمهای فوزول دم در خونه سرک میکشه
چرا رعنا بچشو کتک زد؟ اگر رعنا با مشکلات ادی آشنا نبود چه رفتاری ازش سر میزد؟
بهتر نیست توی فیلمها مخاطب روش درست برخورد با کودکُ کشف کنه.
قربونش برم گفت مامان جون اصلا تقصیر خودم بود : (
"مرد که گریه نمیکنه" چقدر از این جمله بدم میا
ادی هم مثل من از اینکه بچه رعنا کتک خورد ناراحت شد: "...حرس منو سر بچت خالی کردی"
حرفای رعنا رو با بابای ادی زدم جلو چون واقعا خوب بود
6ae4d5
در آخر هم خوش به حال دایی ادی که آلمان عمل کرد.
پاسخ }
سپاس شده توسط: KING ، Mahroo ، Farhad ، Foetus ، شاهد ، binamegharib
مخاطب این فیلم جامعه بود
نه ترنسها
هیچ وجهه ی الهام بخش و مثبتی برای ترنسها نداشت، صرفا یه اطلاع رسانی برای افرادی بود که چیزی از ترنس نمیدونن، آدینه بازی خوبی داشت، انصافا هنرپیشه ی ایرانی مگه چقدر ظرفیت داره؟ در حد ایران خوب بود. ولی خوب برای من به شخصه شاید یکم کلیشه بود چون قبلا بازیشونو تو آفساید دیده بودم.
Make me your one and only

Make me your enemy
پاسخ }
سپاس شده توسط: Farhad ، KING ، حنانه ، شاهد ، binamegharib ، Mahroo
با توجه به خاطرات دوستان تو همین سایت، به نظرم میرسید که این فیلم مشکلات و مسائل یه ترنس رو بهتر از اینها میتونست به تصویر بکشه طوری که آدما به رفتارای خودشون بیشتر فکر کنن. مثلاَ وقتی یه پدر به بچه اش میگه توهم زدی چه درگیری هایی اون آدم با خودش و خانواده اش پیدا میکنه مثل اینکه به خودش میگه :شاید حق با اون باشه، پس بذار سعی کم رفتارامو دخترونه تر کنم و تلاشایی که تو این زمینه میکنه ،آسیب هایی که در این بین میبینه و تصوراتی که نسبت به خودش و بقیه پیدا میکنه و...
پاسخ }
سپاس شده توسط: Daniyal ، Mahroo ، Farhad ، KING ، حنانه ، binamegharib