رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هورمون درمانیMTF ترجمه مقالات خارجیBITA.MT
(09-08-2017، 05:49 PM)بانورزمشکی نوشته: چطورمگه عوارض جانبی زیادی داره
https://t.me/Mt_bta
سلام عوارض زیادی داره به این آسونی ها نیست البته هستند کسانی که سر خود هورمون درمانی میکنند ولی در کل کار اشتباهی هست.هورمون رو خیلی از عملکرد بدن تاثیر داره از جمله قند خون و فشارخون و تیروئید و کبد و کلیه و قلب و گلوبولهای قرمز خون و روحیات آدم
من یکی از کسایی هستم که سر خود ضد آندروژن (بلاکر) خوردم شاید سه یا چهار مرتبه شروع کردم اما بخاطر عوارضی که میدیدم دست از خوردن بلاکر می کشیدم ولی دوباره شروع کردم الان دارم سرخود بلاکر میخورم میدونم کار اشتباست ولی نمیدونم چرا بازم نمیتونم ترکش کنم در کل عوارضی که تو یکماه مصرف ضد آندروژن دیدم :
 افسردگی بسیار شدید در حدی که حتی دوست نداری رو پات وایسی و به کارهات برسی بقدری حساس میشی حتی تو مکان عمومی امکان داره گریه کنی جلو پدر و مادرت بی دلیل گریه میکنی گریه ات بند نمیاد هر کاری میکنی.سوزش سر سینه ها و پهن شدن هاله سینه احساس بر آمدگی سینه هات و تورمش و گاهی درد شدید بعضی وقتها دست چپم درد میگیره فکر میکنم مشکل قلبی دارم. از پله ها میام بالا جونم میخواد در بیاد از بس ضعیف شدم و خشکی پوست صورت وقتی میری حموم کل بدنت میسوزه چون چربی روی پوست خیلی کم میشه و باید از کرم مرطوب کننده استفاده کنی ولی ی تغییر خیلی جالب عرق میکنی اصلا بد نمیگیری و بوی عرقت تغییر میکنه. من هنوز استروژن اضافه نکردم گفته شده استروژن میتونه بدن رو بالانس کنه اخه بدنی که هورمون مردونه اش کم شده میتونه شاهد پوکی استخوان باشی عوارض بعدی اینکه وقتی راه میرم کل استخوان و  مفصلم صدا میده انگار مثل دری که روغن نزدی صدا میده وقتی اسپیرونولاکتون میخوری همش باید بری دستشویی چون ی دارویی هست که برای فشار خونم تجویز میشه فشار بعضی وقتها انقدر پایین میاد همش دوست داری بخوابی روی زمین شبها خوابت نمیبره و اختلال خواب داری ی دفعه از خواب میپری و سیپروترون استات داروی قوی هست اگه ده روز این قرص بخوری میل جنسی اصلا نداری و نغوظ از بین میره ی جایی احساس میکنی که بی جنسی و افسردگی سراغت میاد اگه سرت به چیزی گرم نباشه خیلی اذیت میشی این عوارض گفته شده بعد چند ماه استفاده از بین میره و اگه دارو رو ترک کنی تا چند ماه طول میکشه که کلیه عوارض از بدنت خارج بشه مثلا ممکنه قدرت اسپرم سازی تا مدتها طول بکشه تا برگرده اگه دارو خیلی استفاده بشه عقیم دائمی میشی ولی بعد قطع دارو عوارض قابل برگشته ولی امکان داره اسپرم سازی مثل قبل نرمال صورت نگیره از اسپرم صحبت میکنم شاید بعضها بخوان اسپرمشون ذخیره بشه قبل از مصرف هورمون بهتره ذخیره بشه این عوارضی بود که من دیدم معلوم نیست چه عوارضی از داخل  بوجود اومده مثل کبد کلیه از اونا خبر ندارم باید آزمایش بدم اینکه میگن زیر نظر پزشک برای اینه که دکتر همه چیز رو چک میکنه.
https://t.me/Mt_bt
پاسخ }
سپاس شده توسط: حنانه ، only_general ، simorgh

پیام‌های این موضوع
RE: هورمون درمانیMTF ترجمه مقالات خارجیBITA.MT - توسط Bita.mt - 09-10-2017، 03:43 AM

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان