امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
واژینوپلاستی زنانه
واژینوپلاستی : عمل جراحی ساختن دستگاه تناسلی خارجی زنانه: از روشهای مختلفی جهت ساختن واژن در افراد TS استفاده میشود که شامل استفاده از پوست آلت تناسلی مردانه، استفاده از روده ها، استفاده از پوست سایر قسمت های بدن و یا استفاده از پرده آمنیون جنینی میباشد.
در حال حاضر استفاده از پوست آلت تناسلی مردانه (penile inversion vaginoplasty ) روش ارجح در مراکز معتبر دنیا میباشد.
استفاده از روده ها به علت عوارض بالایی که برای بیمار دارد، تنها در مواردی که عمل اول با مشکل روبرو شود، در نظر گرفته میشود.
با توجه به اینکه تقریبا تمام افراد ترانس قبلا ختنه شده اند و قسمتی از پوست آلت تناسلی مردانه کم شده است، قسمتی از پوست کیسه بیضه نیز به ان اضافه میشود تا عمق مناسب برای واژن ایجاد شود.
همچنین با قرار دادن بخیه ها به شکل خاص در چربی زیر شکم شکلی ایجاد میشود که آلت تناسلی زنانه ایجاد شده در حالت ایستاده، از نمای روبرو ظاهری کاملا زنانه دارد.
در در این روش برای بیمار کلیتوریس ساخته میشود و همچنین قسمتی از پیشابراه مردانه حفظ میشود، که این دو قسمت مسئول انتقال حس جنسی می باشد و بنابراین بیمار میتواند در تماس جنسی به ارگاسم برسد.
همچنین در این روش لبهای بزرگ و کوچک در دو طرف واژن ایجاد و عمقی بین ۱۱ تا ۱۶ سانتیمتر برای واژن ایجاد می شود.
در این روش عمل با توجه به استفاده از بافت آلت تناسلی مردانه که خون رسانی خوبی دارد نیاز به دیلاتاسیون نسبت به سایر روشهای جراحی کمتر است و در صورتیکه فرد متاهل میباشد و نزدیکی مرتب بعد از عمل داشته باشد، نیازی به دیلاتاسیون نخواهد بود.
در این روش طول مدت عمل بین ۳ تا ۵ ساعت خواهد بود؛ معمولا لازم است که بیمار ۵ روز در بیمارستان بستری باشد وتا ۳ الی ۵ روز از سوند استفاده نماید.
بخیه های جراحی جذبی بوده و پس از عمل نیاز به کشیدن بخیه ها نمی باشد.
برگرفته از سایت دکتر توکلی
ترنس یعنی توانایی ترنس یعنی شوخی خداوند با انسان
پاسخ }
سلام به دختر پسرای خوب و مهربون
بعد از جراحی برای ام تو اف های عزیز سوند حداقل باید تا 14 روز وصل باشه و این مدت برای اف تو ام ها کمتره ( در حدود 1هفته )
بعد از عمل عمل هم تا 5 روز کوچکترین حرکتی نباید داشته باشین تا محل جراحی شده دچار مشکل نشه و انشاا... اگه مشکلی نباشین بعد از یه هفته مرخص میشین.127833
دوستای مهربونم توجه داشته باشین که بعد از عمل اون 5 روز رو باید مرتب انگشت های پاتون رو حرکت بدین تا پاتون به خاطر بی حرکتی دچار خون مردگی نشه.
دختر پسرای مهربون الهی که من فدای قلبای مهربون و دلای پاکتون بشم اگه تو یه شهر غریب جراحی کردین و کسی رو هم تو اون شهر ندارین 4 حتما بعد از مرخص شدن از بیمارستان یه جایی رو پیدا کنید و حداقل یک هفته استراحت کنید و بعد به شهرتون برگردید چون تو این شرایط مسافرت برابر هستش با ناقص شدن * مراقبت های بعد از جراحی رو کاملا جدی بگیرین تا دچار خون ریزی یا عفونت نشین .
در مورد بخیه ها هم بعد از گذشت یک ماه باید بخیه های باقی مونده کشیده بشه تا جای بخیه روی پوست باقی نمونه.
داروهای که بعد از مرخص شدن تجویز میشه کاملا ضروری و مهم هستن به خصوص آنتی بوتیک ها که حتما باید سر ساعت مصرف بشن تا هرچه زودتر خوب خوب بشین
با آرزوی تولدی دوباره برای کسایی که یه عمر دور از خودشون زندگی کردن و آرزو دارن که برای یک بار هم که شده لحظه ای خودشون باشن و براش تلاش میکنن
آرزوی قلبی من شادی دوستای مهربونم -  به یادت آرزو کردم که چشمانت اگر تر شد  به شوق آرزو باشد  نه تکرار غم دیروز
.......................................  
پاسخ }
یه سوال؟ این درسته که اگه طول آلت تناسلی مردانه کوتاه باشه نمییشه از این روش برای عمل اس آر اس استفاده کرد؟
پاسخ }
خیر اینطور نیست. در جراحی به روش پوستی چون پوست آلت تناسلی مردانه به سمت داخل برمیگرده بزرگتر بودن اون یک مزیت هست ولی کوچیک بودنش مانع جراحی نیست. در صورتی که آلت فعلی کوچیک باشه از پوست بیضه هم کمک گرفته میشه
محتا (مرکز حمایت از تراجنسی‌های ایرانی)
پاسخ }
یادمه وقتی که برای اولین بار توی اینترنت فیلم جراحی اس آر اس نگاه کردم تموم اون مدتی که پخش میشد تحمل کردم آخرای فیلم بشدت ضعف کردم طوری که روی زمین افتادم و غش کردم. نمیدونم چی بگم اما واسه من دیدنه اون فیلم خیلی سخت بود. با خودم گفتم خدایا چی میشد اگه مثه بقیه دخترای دیگه توی این دنیا یه دختر نچرال بدنیا میاومدم. خیلی به خون حساسم. خیلی آدم دلنازکیم. تحمل دیدنه صحنه های خشن اصلا ندارم.

(05-11-2013، 11:06 PM)Mahtaa نوشته است:  خیر اینطور نیست. در جراحی به روش پوستی چون پوست آلت تناسلی مردانه به سمت داخل برمیگرده بزرگتر بودن اون یک مزیت هست ولی کوچیک بودنش مانع جراحی نیست. در صورتی که آلت فعلی کوچیک باشه از پوست بیضه هم کمک گرفته میشه
چقدر عالیییییییییییی! الهی شکر. نوع عمل، با انتخاب بیماره درسته؟
Penile Skin Inversion
یا Colon Vaginoplasty
 کدومش بهتره محتا جون!
حق انتخاب با بیماره درسته؟
پاسخ }
سپاس شده توسط: Mahtaa ، Sarah ، Iman ، فاطمه بانو ، kamisat ، Delsaa ، Setareh ، باران
دوستانی که روش پوستی رو انتخاب میکنند در صورت عدم رضایت و یا مشکلات دیگر   میتونند بعدا از روش روده ای هم استفاده کنند ولی در صورتیکه بار اول از روش روده ای استفاده بشه در صورت نارضایتی دیگه نمیشه از روش پوستی استفاده کرد... ولی بهتره راجع بهش از دوستانی که عمل کرده اند بپرسی...
[تصویر:  SARAHSIGN2.jpg] 
پاسخ }
(05-12-2013، 09:59 PM)Sarah نوشته است:  دوستانی که روش پوستی رو انتخاب میکنند در صورت عدم رضایت و یا مشکلات دیگر   میتونند بعدا از روش روده ای هم استفاده کنند ولی در صورتیکه بار اول از روش روده ای استفاده بشه در صورت نارضایتی دیگه نمیشه از روش پوستی استفاده کرد... ولی بهتره راجع بهش از دوستانی که عمل کرده اند بپرسی...
سارا خانوم شما توی سایت کسی میشناسین که عمل کرده باشه؟ بنظر من این موضوع برای هر ترانسی باید خیلی مهم باشه. واقعیت اینه که نمیشه با زندگی قمار کرد. بنظر میاد که Penile Skin Inversion بهتره اما جالبه که هزینه های جراحیش پایین تره راستش نمیدونم. من مصاحبه های خارجی زیادی در این باره خوندم خیلیا از روش Penile Skin Inversion راضی بودند حتی ظاهرا چهره ظاهری الت تناسلی بعد از جراحی بهتره البته اینو از مقایسه عکس ها استنباط کردم اما واقعا نمیدونم.
پاسخ }
سپاس شده توسط: Sarah ، فاطمه بانو ، kamisat ، Delsaa ، Setareh ، باران
Colon Vaginoplasty ظاهرا با برش قسمت های هلالی روده ( sigmoid colon) انجام میشه که به عنوان دیواره مهبل عمل میکنه. این روش، بخاطر مشکلات عدیده ای که داره یک روش التراناتیو به حساب میآد چون ظاهرا تا یه جراح مجبور نباشه از این روش استفاده نمیکنه.
امادر روش Penile Skin Inversion از خود Penis برای ساخت مهبل استفاده میشه در این روش بافت سیخ شونده آلت ( Erectile Tissue ) حذف میشه. بعبارتی Corpora Cavernosa کاملا حذف میشه.در حالی که هنوز پوست، رگهای خونی و نرون ها سر جاشون میمونن و با استفاده از این موارد ناحیه هشتی ( Vestibule area) و Labia Minora ایجاد میشه. در نهایت آلت تبدیل به یک حفره (cavity) در بافت لگنی میشه. از Glans مربوط به Penis به همراه رگهای خونی و نرونها برای ساخت کلیتوریس  مخروطی شکل استفاده میشه. مجاری خروجی مثانه( urethra) کوتاهتر میشه و در جایی خاتمه پیدا میکنه که برای آناتومی جنس مونث مناسبه.  و در نتیجه قسمت مخاطی مهبل جدید رو تشکیل میده. مجاری خروجی مثانه در ایجاد حساسیت و لزج سازی مهبل در موقع نزدیکی میتونه تاثیر بسزایی داشته باشه. در این روش فقط بعضی از خانمهای ترانس به مقادیر متوسط از ترشحات لزج پروستات دست پیدا میکنن.
برعکس اونهایی که از روش Colon Vaginoplasty استفاده کردند به دلیل ترشحات بیش از حد mucus از قطعه روده ای داخل آلت باید در تمام مدت از pad های maxi استفاده کنند. ضمن اینکه برای یکی دو سال اول بعد از جراحی این ترشحات بوی بدی میدن. در نتیجه تا زمانی که بافتهای استفاده شده این قطعه روده ای کاملا تمیز نشه خانم ترانس از بوی بد خلاصی نداره.
حدود 95 درصد خانمهای ترانس از روش Penile Skin Inversion استفاده میکنند. تنها اشکال روش Penile Skin Inversion ترشحات لزجی شاید کم باشه. شاید بعضیاز خانمها بعد از عمل در نتیجه س ک س با شوهراشون بتوننن به خود لزجی کافی دست پیدا کنن اما متاسفانه بیشتر خانمهای ترانس به خود لزجی کافی (Adequate Self Lubrication) دست پیدا نمیکنن. البته این مشکل برای خانومهای معمولی (Natal) هم وجود داره. و چیزی نیست که قابل درمان نباشه. Clitoral Hood, Labia Minora, Labia Majora با تغییر شکل و استفاده از بافتهای اسکروتومی آلت بوجود می آیند.

http://www.genitalsurgerybelgrade.com/mtf_surgery_detail.php?Sigmoid-colon-technique-2

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100327160332AA0vldd

پاسخ }
نمیدونستم این سوالمو کجا بپرسم !فکر کنم این قسمت مناسب باشه!بعد از این که عمل کردیم. حالا از هر کددم راه چه پوستی چه روده ای برامون پرده بکارت میزارن ?!در هر حال اینجا ایرانه و برای ازدواج باید پرده بکارت داشته باشیم وگرنه معلوم نیست چی دربارمون فکر میکنن!
1b1g2ts.blogfa.com
امید وارم امید وار به دختر درونم!!!!!
پاسخ }
سپاس شده توسط: فاطمه بانو ، Sarah ، kamisat ، Delsaa ، Setareh
[تصویر:  1956378b6pnwj7ug5.gif]
پانته آ ی عزیزم، از اونجایی که ما ترنس ها پرده بکارت نداریم، از طرف پزشکی قانونی می تونیم یه نامه ای بگیریم مبنی بر اینکه چون ترنس بودیم، پرده نداریم و دلیل قانونی داریم...
اما در خصوص پرده بکارت هم باید بگم که تا اونجایی که اطلاع دارم، قابل درمان و ترمیم هست، اما در مورد خودمون(تی اس ها) نمی دونم!
ولی احساسم میگه که برامون می تونن شبیه سازی کنن...
[تصویر:  fairy.gif]پروانگی تو آرزوی من است ای هم قبیله...[تصویر:  07.gif]
پاسخ }
سپاس شده توسط: Sarah ، Mahtaa ، Maryam Banoo ، Delsaa ، Setareh

برای بروزرسانی موضوع کلیک کنیدMy-BB.Ir

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  هورمون زنانه استروژن،توانايي کليه براي دفع نمک را افزايش ميدهد Maryam Banoo 0 83 07-25-2014، 12:38 PM
آخرین ارسال: Maryam Banoo

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان