رتبه موضوع:
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیامدهای اجتماعی اختلال هویت جنسی: سرمایه ی اجتماعی و کیفیت زندگی تغییرجنس خواهان
#1
پیامدهای اجتماعی اختلال هویت جنسی: سرمایه ی اجتماعی و کیفیت زندگی تغییرجنس خواهان در ایران
پاسخ }
سپاس شده توسط: Melody ، nazi ، KING ، hesam ، Sina ، ahoo ، Farhad ، marjan_d ، deldadeh ، wolf_7 ، Anna Rojina
#2
اقا حمیدرضا (محمدسینا ) متشکرم از این ارسالتون هر جند با چند تشکر خشک خالی و اعتبار نمیشه ارزش این مقاله رو تعیین کرد .
 تعریف سرمایه اجتماعی و کیفیت زندگی خیلی خوب بود هر چند که من در فهم تاثیر این دو فاکتور بر یکدیگر مشکل داشتم ولی برداشتی که ازش داشتم کافی بود ....اول من باید یه ارسالیو تکرار کنم 
به گمان میشه گفت که هر فرد از ادمیان بر پایه ی سرشت خویش و هنجار های یک انسان ارمانی ,چونان سرنمونی از انسان را در خود دارد که وظیفه اش در زندگی هم سویی با وحدت تحول ناپذیر این ارمان به مدد تمامی دگرگونی در خود است .نمود این سرنمون ,که هر فرد باید بیش و کم به روشنی بدان پی ببرد , دولت ,غایت, گذشته و ... شکل اصیلی است که تمامی گوناگونی جداگانه در چار چوب ان به سوی وحدت یافتن گام بر میدارند. 
پس هر چه ما به سوی این وحدت گام برداریم ....کیفیت زندگی و ... بهبود پیدا میکنند این یه اصل فرهنگی/اجتماعیه در تایید مقاله با ارزش شما. 


اقا حمیدرضا(محمدسینا ) من یه سوال دارم ....همونطور که تو مقاله بود :بین دو فاکتور اعتماد اجتماعی و حمایت اجتماعی رابطه هم خطی وجود دارد ok . و گفته بود افزایش اعتماد اجتماعی =افزایش حمایت اجتماعی .....
بعدش اومده با تعریف انحراف استاندارد بیان کرده که عامله حمایت اجتماعی تاثیر قابل اعتنایی ندارد و با افزایش انحراف های استاندارد در ارتباط اجتماعی و اعتماد اجتماعی >انحراف استاندارد کیفیت زندگی افزایش می یابد ..... خب اینجا چی شد ؟؟؟؟ یعنی رابطه هم خطی بین اعتماد اجتماعی و حمایت اجتماعی در کیفیت زندگی تاثیر داره یا نداره ؟ 
خوده مقاله میگه که رابطه اینطوریه : حمايت اجتماعي اساساً پس از وجود رابطة اجتماعي قوي و وجود سطحي از اعتماد اجتماعي مي تواند تأثير خود را به جاي بگذارد .... مطمئن نیستم درست فهمیده باشم ؟؟!!!!:cf3f82:
[عکس: x200-q90.jpg]
پاسخ }
سپاس شده توسط: KING ، Melody ، Sina ، marjan_d ، حمیدرضا ، nik ، deldadeh
#3
اما در مقاله یه نکته ی خیلی جالب وجود داره که بد نیست گوشزد کنم ...: مقاله میگه که نظام فرهنگی جامعه هم پای نظام حقوقی و قضایی حرکت نکرده . !!!!! این جمله رو واقعا" باید با طلا نوشت 
در این باره باید در جهت مقاله یه توضیحی بدم : در جامعه مدنی افراد در موقعیت های رویاروی مزمن قرار دارند ,زاده تقابل منافع به سر میبرند اماااا
دولت حوزه ای است برتر که در ان باید این ضدیت ها با ملایمت راه اشتی به پیش بگیرند .دولت باید بیاید و این گونه کشمکش های انسانی رو از میان ببرد چه بسا ترنسکشوالیسم و مردم هم در این کشمکش ها قرار دارند ولی دولت این کارو نکرده ...دولت یه ارمانشهره تکامل نیافته ست که کشمکش ها رو در سطح خیالی از میان میبرد ...به نحوی که دیگر به حل و رفع ان در سطح سیاسی نیازی نباشد .دقیقا این مطلبو میشه بسط داد به کار ایران ...از نظرگاه قانونی ایران بهشته ترنسکشوال هاس ولی فقط در سطح سیاست دولت ...در نظام فرهنگی مردم ایران : جهنم ترنسکشوال هاس.
راجع به نتیجه ی مقاله در بابه تاثیر مرد و زن بودن در اجتماع باید بگم که درسته ....تصور مرد /زن بودن ما از خودمان تاثیر قابل توجهی در رفتار ما دارد ....در واقع اصلا بسیاری از نهاد ها مثل نظام اموزشی و رسانه های جمعی در جهت اجتماعی شدن مردم گام بر میدارند و مردم را وادار به فراگیری رفتار جنسیتی خود میکنند .
[عکس: x200-q90.jpg]
پاسخ }
سپاس شده توسط: Sina ، Melody ، KING ، marjan_d ، حمیدرضا ، nik ، deldadeh
#4
خواهش می کنم آهو خانوم....
جدیدا مطالعات جامعه شناسان در حیطه ی ترانس س.ک.سوالیتی بیشتر منو جذب می کنه تا مطالعات روانشناسها و روانپزشک ها. چرا که جامعه شناسان چندین قدم از روانشناس ها و روانپزشک ها جلوتر هستند: دیگه به علل و عوامل ایجاد این مسئله فکر نمی کنن و کاملا پذیرفتن که ناشی از عوامل زیستی و محیطیه و در واقع اتفاقیه که افتاده حالا باید در مورد بهبود شرایط زندگی اونها در جامعه چاره ای اندیشید.
این مقاله به ارتباط دو فاکتور مهم در زندگی اجتماعی می پردازه: سرمایه ی اجتماعی و کیفیت زندگی. این مطالعه در مورد افراد عادی هم صورت پذیرفته و در مطالعات گونان نشان داده شده که این دو متغیر با هم ارتباط دارن و همچنین در کشور ما هر دوی این متغیرها از سطح نرمال پایین تر هستن (دیگه وای به حال ما ترنسها)
حالا فاکتور سرمایه ی اجتماعی خودش سه خرده مقیاس داره: ارتباط اجتماعی، حمایت اجتماعی و اعتماد اجتماعی. در واقع تعامل این سه فاکتور، سرمایه ی اجتماعی رو میسازه.
در این مقاله ارتباط های متعددی گرفته شده هم سرمایه ی اجتماعی کُل (ترکیب سه خرده مقیاس بالا) با کیفیت زندگی، هم خرده مقیاس ها با هم (مثلا ارتباط اجتماعی با حمایت اجتماعی و ...) و هم ارتباط تک تک خرده مقیاسها با کیفیت زندگی (مثلا حمایت اجتماعی با کیفیت زندگی).
در این موردی که شما اشاره کردین، منظور اینه که حمایت اجتماعی و اعتماد اجتماعی با هم رابطه ی خطی دارن. اما با کنترل حمایت اجتماعی این اعتماد اجتماعیه که با کیفیت زندگی ارتباط معنادار داره. از طرفی هم حمایت اجتماعی وابسته با اعتماد اجتماعیه از همین روی میشه نتیجه گرفت که حمایت اجتماعی با واسطه ی اعتماد اجتماعی با کیفیت زندگی ارتباط داره و به تنهایی ارتباط معناداری با کیفیت زندگی نداره.
در نهایت این مقاله میگه که بیشترین ارتباط رو ارتباط اجتماعی و بعد اعتماد اجتماعی با کیفیت زندگی ترنسها دارن.
پاسخ }
سپاس شده توسط: KING ، nik ، marjan_d ، ahoo ، deldadeh ، Melody
#5
متشکرم ...توضیحات شما کامل بود .
من هم به مطالعات جامعه شناسی بیشتر علاقه دارم ...کلا کار جامعه شناس ها اینه که بفهمن زندگی هر فرد تا چه حد تحت تاثیر شرایطی است که در ان واقع شده است.البته من کار های جامعه شناسی جنسیت رو مطالعه کردم تا به حال در زمینه های دیگه مطالعه نداشتم. 
در اخر مقالتون به فرهنگ سازی اشاره شده بود ...به نظرم از همین ارسال های مقالس که میشه فرهنگ عموم رو تصحیح کرد .متاسفانه مردم ایران فرهنگ مدارند دوست دارند فکر کنند که هر انچه در فرهنگ ان ها هست طبیعی و درست است و اصولا تنها ترین و بهترین شیوه عمل همان است. 
تشکر >از این ارسال ها .
[عکس: x200-q90.jpg]
پاسخ }
سپاس شده توسط: KING ، marjan_d ، deldadeh ، Melody ، حمیدرضا


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اختلال هويت جنسي فقط يك بيماري است... فاطمه بانو 7 4,826 09-24-2017، 02:53 AM
آخرین ارسال: ZeroSparda
  بررسی تطابق نقش و هویت جنسی 12 بیمار ترنسسکشوال با جنسیت جدید خود پس از تغییر جنسیت پانی 13 6,826 05-11-2017، 07:09 PM
آخرین ارسال: BanooAlisaa
  آزادی , مهدی ندامی جوان دو جنسی از زندان Mahsa-B 5 1,785 10-12-2016، 10:27 PM
آخرین ارسال: Sina
  مراحل تشکیل هویت یک ترنس BanooAlisaa 3 2,619 04-21-2016، 04:48 PM
آخرین ارسال: فرهادفراهانی
  محکوم به مردانگی : دختری با زندگی پسرانه اجباری شاهرخ 8 1,802 09-23-2015، 02:26 AM
آخرین ارسال: شاهرخ
  ترانس سکچوال، اختلال هویت جنسی Aramesh 0 1,344 06-25-2015، 04:31 PM
آخرین ارسال: Aramesh
  اختلالات جنسی نادر رویا بانو 8 5,978 04-11-2015، 05:01 PM
آخرین ارسال: Mahsa-B
  این کودکان مشکل جنسی پیدا می کنن رویا بانو 5 2,657 04-05-2015، 09:43 PM
آخرین ارسال: R£ZÂ
Rainbow آینه­ های رو‌به‌رو، فیلمی جسورانه که به «اختلال هویت جنسی» می­پردازد Mahsa-B 0 992 01-14-2015، 12:37 PM
آخرین ارسال: Mahsa-B
  چکیده ای از زندگی نامه آیدا، ترنسکشوال مرد به زن Mahsa-B 0 1,624 01-14-2015، 03:28 AM
آخرین ارسال: Mahsa-B

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان