محتا

نسخه‌ی کامل: مناظره-صحبت عمومی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4 5
با سلام. از امروز قراره بخش جدیدی به محتا اضافه بشه به نام مناظره. 

توی این بخش قراره هر ده روز یک موضوع مهم و چالش برانگیز رو به بحث بزاریم و در آخر ده روز دربارش نتیجه گیری کنیم. 

البته اگر مطلبی بیش از ده روز طول کشید و به نتیجه نرسید باز میمونه تا به نتیجه برسه و بعد از نتیجه گیری بسته میشه

موضوعات توسط محتا انتخاب میشه و پاسخ ها در دو گروه مخالفین و موافقین داده میشه. 

هر پیشنهاد، انتقاد، سوال یا مطلب مربوط دیگه ای دارید تنها در پاسخ به همین موضوع میتونید بپرسید و در موضوعاتی که ایجاد میشه نپرسید

• با اسپم به شدت برخورد میشه.

• رعایت ادب و احترام اولین اصل در این بخش هست

• اگر درخواست باز شدن موضوع بسته شده ای در قسمت مناظرات رو دارید در همین مطلب با ذکر دلیل اعلام کنید

• همسو نبودن عقاید دیگران با شما دلیل بر احترامی به آن ها نیست.

• بهتر است که موافقت و مخالفت هاتون رو با ذکر دلیل مستدل بیان کنید نه بر اساس شنیده ها یا تفکرات کلیشه ای. 

تا روز یکم اردیبهشت میتونید موضوعات خودتون رو پیشنهاد بدین و روز یکم اردیبهشت اولین موضوع برای مناظره قرار داده میشه. 

مسلما از پیشنهادات شما برای بهتر شدن بخش استقبال میکنیم. 
من دوتا پیشنهاد دارم
1-تغییر جنسیت صوری یا حقیقی
2-تغییر جنسیت بیشتر ظاهری هست تا باطنی
1- حس  جنسی   تمایل جنسی   هویت جنسی 
2- آیا ممکنه  رفتار جنسی مادرو پدر   در دوران حاملکی یا شیر دهی  بر  هویت جنسی فرزند تاثیر بزاره ؟
اخ جون بحث 40
من فکر میکنم بحث هویت های جنسی و تفاوتشون با گرایشهای جنسی برای شروع خوب باشه 
موضوع های دیگه پیشنهادی من :
- فیمینیسم نسل سوم
- تاثیر جامعه و خانواده بر نقشها و رفتارهای جنسیتی
- تاثیر رسانه در تغییر تابوهای جنسیتی
- ذهنیت جنسی و ذهنیت ضد جنسیتی
- مذهب،جنسیت و  تغییر جنسیت (میدونم که من تو این یک یمحرومم Tongue )
- زندگی ایده ال یا مناسب پس از تغییر جنسیت
- ایجاد چالشهای همگانی برای ترنسها (البته این بیشتر نظر سنجیه منظورم اینه مثلا 2 هفته بخوایم از همه مثلا در مورد حسرتهای بچگی یک ترنس با موبایل و خیلی ساده عکس بگیرن و با توضیح بفرستن بعد جمع بندی کنیم و انتشار بدیم به صورت البوم دیجیتال)
نظر من هم برای شروع تفاوت هویت جنسی و گرایش های جنسیهههههههههه
بچه ها سلام عضو تازه هستم مهرآوا چهارده سالمه از شیراز
بنظر من گرایش های جنسی بحث جدا از هویت جنسی نیست .این دو اتفاقا پیوند ظریفی دارن.
مشکل اینه که در ایران همه چیز باید عامیانه باشه تا کسی درست حرف بزنه میگن زیر دیپلم حرف بزن و حسابی مسخرش می کنن .
تو این جامعه همجنسگرا میشه همجنسباز.
 ترنسسکشوال میشه اواخواهر و دوجنسه .
 تن فروش اجباری میشه همون لفظ زشت ج....(با عرض پوزش)
 و در این جامعه هست که دولت از موقعیت ما استفاده می کنه تا به همجنسگرایان فشار بیاره و خارجی ها هم ما رو از سر مصلحت نادیده می گیرن تا بگن حکومت ایران ناقض حقوق بشره و ......
جریان مستند زیر تیغ جنسیت که از بی بی سی پخش شد مثال بارزشه که با اینکه انگلیسی ها خوب تفاوت ها رو میدونن از ما استفاده می کنن تا اذهان مردم رو علیه حکومت بگردونن و مردم هم که هر چی اینا بگن باور می کنن .
تو این جامعه نماینده زنان ما میشه تهمینه میلانی که دو تا تعریف از فمنیسم و انواعش رو بلد نیست ولی حرف از فمنیسم انسانی میزنه و بعد خودش حقوق انسانی ترنسسکشوال هارو زیر پا میزاره.
حالا این جا این سوال مهمه که ما ترنسسکشوال ها باید چه کنیم ؟
با اشتراک به یک سایت هرچند که بهترینه (محتا) ما هر کدوم یک نفریم توی خونه هامون .....پس برای سازماندهی یک حرکت چه باید کرد ؟جواب من رو بدید لطفا
مهرآوای عزیزم باهات کاملا موافقم چقدر خوبه که تو سن 14 سالگیت انقدر عاقلانه و پخته حرف میزنی.
عزیزم من خودم دیگه از این عقب موندگی جامعه واقعا دارم عذاب میکشم بنظر من ایران با دولتش حالا کاری ندارم مردمش شدیدن ترنس فوبیا و هوموفوبیا دارن یعنی اگر دولت هم اقلیتهای جنسی و LGBT رو کاملا به رسمیت میشناخت این ملت جاهل به رسمیت نمیشناختن...
ماها مهره سوخته هستیم تو کشوری مثل ایران
1.امادگی قبل جراحی و بعد جراحی و امادگی برای زندگی جدید
2.چالش راضی کردن خانواده و رهایی از افسردگی قبل عمل
خیلی خوبه که یک بخش هم مربوط به پروانه ها و بحث در مورد زندگی بعد از عمل باشه، خیلی راه‌گشاست، چون برای ما بسیار ناشناخته  و ناملموس هست، و نگاه بعضی هامون بسیار بدبینانه و بعضی ها فراتر از خوش بینانه هست.
من واقعا برام خیلی جالبه که نقش دین را در تغییر جنسیت متوجه بشم !. این مورد هم پیشنهادی ست
صفحات: 1 2 3 4 5