محتا

نسخه‌ی کامل: پرسش و پاسخ درباره روند تغییر مدارک
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
سلام از دوستان عزیز که کارهای عمل شون رو انجام داده و مدارکشون رو تعویض کردن چند تا سوال دارم :

1. برای تعویض مدارک که باید به دادگاه مراجعه کرد آیا دادگاه فقط برای تغییر شناسنامه نامه میده یا برای کل مدارک (شناسنامه ، مدارک تحصیلی، گواهینامه) یک نامه کلی میده ...منظورم این هستش که اگه فقط برای شناسنامه میده برای بقیه باید چکار کرد برای بقیه هم باید یکی یکی دادخواست داد ؟
  2. برای تعویض مدارک هویتی و مدارک تحصیلی آیا میشه از یه شهر دیگه اقدام کرد یا باید حتما از شهر صادره اقدام کرد ؟
سلام

تا آنجا که من در وب یچه هایی که عمل کردن خواندم قاضی یک نامه میدهد اصل را پیش خود تان نگه می دارید و از آن چند کپی می گیرید کپی  رو برای تعویض مدارک ارائه می دهید.
1-زمان تشکیل پرونده خواهان پرونده شما اداره ثبت احوال می باشد که بالطبع رای برای ثبت احوال صاد خواهد شد.پس از تایید پزشک قانونی و تایید جنسیت جدید شما رای در قالب دادنامه ی تنظیم خواهد شد که خواهان پرونده تا بیست روز زمان دارند اعتراض بزنند درصورتی که اعتراض بزنند دادگاه تجدید نظر تشکیل میشود (درهرصورت رای تایید خواهد شد اما با وقفه بیشتری) و در صورت عدم اعتراض نامه ای با عنوان ثبت رای و اجرای رای صادر خواهد شد که ضمیمه ی دادنامه خواهد شد و به شما تحویل می دهند.زمانی که به اداره ثبت احوال مراجعه میکنید اصل نامه ای ثبت رای تحویل اداره ثبت داده میشود و اصل دادنامه نزد خودتان!!وقتی شناسنامه جدید بدستتون رسید برای تغییر تمامی مدارک اصل شناسنامه و کپی دادنامه کافی می باشد و نیازی به هیچ گونه نامه ی خاصی که خطاب به اداره ی مذکور باشد نیست!!!
2-بله میشود اینکار را انجام داد اما شما تنهادر شهر دیگه درخواست میدهید و تمامی مدارک و درخواست های شما به بایگانی شهر خودتان ارجاع داده میشود که تایید بشوند و مجددا با نام جدید صادر میشوند!اینکا تنها اتلاف وقت و هزینه اس چرا که تمامی مراحل در شهر خود انجام میشود و باعث میشود تغییر مدارک مدت زمان بیشتری طول بکشد!!!
رای دادگاه که پس از تایید پزشک قانونی به ما داده می شود و باید منتظر اعتراض طرف خوانده شده بمونیم!

[عکس: 20925774747814394146.jpg]

و این نامه ای هست که در صورت عدن اعتراض به اداره ثبت احوال ارائه داده میشود و قطعیت حکم را اعلام میکند و شناسنامه شما تعویض!

[عکس: 90747434795637090619.jpg]
از لحظه درخواست تا صدرو حدودا چقدر طول میکشه روند اخذ شناسنامه؟

منظورم از وقتیه که میری دادگاه درخواست میدی ، بعدش باید نوبت بدن بفرستن پزشکی قانونی ، بعدش پزشکی قانونی باید نوبت بده و کلی زمان دیگه داره ، همه اینا روی هم چقدره حدودا؟

اینارو میگم چون طفلی یکی از بچه ها خیلی طول کشیده هنوز شناسنامش صادر نشده از مرداد که درخواست داده تا الان طول کشیده
سلام
امروز من دادگاه داشتم واسه شناسنامم.
خداروشکر قاضیش خیلی مرد فهمیده و مودبی بود و بهم گفت سعی میکنه سریعتر حکمو صادر کنه که زودتر برم دنبال ثبت احوال و شناسنامه.
1358126041GreenstarsHeart
زمانی ک میرید دادگاه و درخواست میدهید یک هفته طول میکشه تا پرونده شما ثبت بشود و بعد از آن شعبه ای ک باید مراجعه کنید مشخص میشود و باید نسبت به شلوغی شعبه منتظر نوبت دادگاه بمونید که شاید 1تا5ماه هم طول بکشه!!وقتی نوبت دادگاهتون شد قاضی نامه ی میده به پ.ق ک تعیین جنسیت بشه ک تو یک روز انجام میشه!!و بعد از اونم یکماه طول میکشه تا رای به قطعیت برسه!!وقتی به اداره ثبت احوال مراحعه میکنید معمولا یکماه بعد شناسنامه جدید میدهند!اما اگر توزیع بدهید زودتر میدن!!!
من شخصا یک هفته ثبت پروندم طول کشید و بعدش بخاطر پیگیری شدید خیلی سریع (یک روز بعدش ) نوبت دادگاه بهم دادن و فقط یکماه قطعیت رای طول کشید وقتی هم به ثبت احوال رفتم بعد از 48ساعت شناسنامه جدید بهم دادن!!
سیناجان توتوضیحات شناسنامه چیزی مینویسن؟؟؟
امیرعلی جان این مورد کاملا سلیقه ای هست!!یکی اصلا چیزی نمینویسه یکی مینویسه "این شناسنامه به رای دادگاه صادر شده"
واسه من نوشته به رای دادگاه نام به علیرضا اعتبار داده شده
ولی اگر چیزی بنویسن همونموقع اعتراض کنید براتون تصحیح میکنند البته بازم میگم هر شهری به یک صورت عمل میکند!
سینا
اینطوری که من فهمیدم
اونجا تو شناسنامه فقط تغییرنام رو اعلام میکنن
نه تغییر جنسیت رو
مثلا اگه فردا روزی کسی ازت بپرسه این چیه تو صفحه توضیحاتت
میتونی بگی اسمتو عوض کردی
خوبه
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32