محتا
تغییر افرینش از دید قران - نسخه قابل چاپ

+- محتا (http://www.forum.mahtaa.com)
+-- انجمن: مذهب و تراجنسی (http://www.forum.mahtaa.com/Forum-%D9%85%D8%B0%D9%87%D8%A8-%D9%88-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C)
+--- انجمن: ادیان مختلف (http://www.forum.mahtaa.com/Forum-%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81)
+--- موضوع: تغییر افرینش از دید قران (/Thread-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2

تغییر افرینش از دید قران - edila - 04-14-2013

اعوذو با لله من الشیطان الرجیم

فَأَقِمْ وَجْهَكَ لِلدِّينِ حَنِيفًا فِطْرَةَ اللَّهِ الَّتِي فَطَرَ النَّاسَ عَلَيْهَا لَا تَبْدِيلَ لِخَلْقِ اللَّهِ ذَلِكَ الدِّينُ الْقَيِّمُ وَلَكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ
﴿۳۰﴾
پس روى خود را با گرايش تمام به حق به سوى اين دين كن با همان سرشتى كه خدا مردم را بر آن سرشته است آفرينش خداى تغييرپذير نيست اين است همان دين پايدار ولى بيشتر مردم نمى‏دانند (۳۰)
 در این ایه به وضوح هر انسان عاقلی میبیند که منظور از تغییر افرینش تغییر سرشت است

ایه 30 سوره الروم
ترجمه:برگرفته از سایت پارس قران

پس کسی اگر هم بخواهد نمیتواند افرینش(سرشت)را تغییر دهد.{طبيعت (سرشت)مشترك انسان به دليل آن كه تشكيل دهنده هويت و مايه هاى اوليه انسانيت اوست، از انسان جدايى ناپذير و زوال نايافتنى است.(noorportal.net )}پس این سرشت وطبیعت اصلی انسان جسم او نیست.

RE: تغییر افرینش از دید قران - Mahtaa - 04-14-2013

در ادامه صحبت های شما، مهمترین دلیل مخالفان تغییر جنسیت /جنس آیه شریفه زیر هست
«‏و لاضلنهم و لامنینهم و لامرنهم فلیبتکن اذان الانعامو لامرنهم فلیغیرن خلق الله | و آن‌ها را گمراه می‌کنم! و به آرزوها سرگرم می‌سازم! و به آنان دستور می‌دهم که گوش چهارپایان را بشکافند و آفرینش خدا را تغییر دهند» 119 نساء
البته روایتی هست از امام صادق (ع) و امام باقر (ع) مقصود از افرینش خدا را دین خدا می‌داند
در هر صورت علمای سنی هنوز هم مخالفت میکنند

RE: تغییر افرینش از دید قران - edila - 04-14-2013

شکافتن گوش چهارپایان از انجا که چهارپایان از خود اراده ای ندارند و این کار از روی جبر تحمیل شده از سوی انسان بر حیوان انجام شده همچنانکه همانند این کار را با انسان نیز انجام داده اند از جمله خواجه های سلطنتی که از انان برای محافظت حرمسرا استفاده میکردند که این عقیم وناقص کردن مردان وتبدیل انان به خواجه که در بسیاری از موارد بر خلاف میل این مردان بوده که یا از اسیران بوده یا از بیکسی وفقر به این کار تن داده  اند تا شکمشان سیر شود که این خود همان جبر عده ای قدرتمند بر عده ای ضعیف بوده وگناهی اشکار میباشد وبسیاری از مثالهای دیگر  اگرچه در مورد تغییر جنسیت در افرادی که ترنسچکوال هستند این تغییر در افرینش محسوب نمی شود زیرا سرشت وطبیعت انان با این کار تغییری نمیابد اما در مورد خواجگان چون با تغییر جسم انان روح و سرشت انان تسلیم جسم تغییر یافته انان می شود و عمری با حسرت و سرکوب کردن طبیعت وروح خود زندگی می کنند گناهی اشکار میباشد اما کسی که دچار اختلال هویت جنسی میباشد وجسمش با روح وسرشتش یکی نیست و از انجا که سرشت ادمی تغییر ناپذیر است پس نتیجه می گیریم تغییر جنسیت در انان حرام نبوده  مثل این است که بگوییم کسی که معلول به دنیا می اید حق ندارد در جهت درمان خود براید و باید همیشه روحش در عذاب نبود یا نقصان قسمتی از جسم خود باشد و از پیشرفت علم در جهت بهبود وضعش بهره ای نبرد.

RE: تغییر افرینش از دید قران - edila - 04-16-2013

با دانش اندکی که داشتم والبته با تحقیقات اندکی که در این چند روزه انجام دادم به نتیجه ی گفته شده در بالا رسیدم واقعاعذر می خواهم اگر کوتاهی کرده باشم چون احساس کردم بیشتر دوستانم نتیجه های من را از ایه 119 نسا,نپذیرفتند .اما من مناظره در این مورد را دوست دارم ولی می دانم امادگی اصلا ندارم به همین خاطر انچه از دستم برامد گفتم ولی انتظار داشتم شما دوستان هم نظر خود را در مورد ایه 119 نسا بگذارید تا به نظرات بهتری هم دست یابیم

RE: تغییر افرینش از دید قران - فاطمه بانو - 05-03-2013

بهتره همین جا سوالمو بپرسمو تاپیک جدید نذارم!:22
درسته که تو قرآن به ما ترنس ها اشاره شده؟127833
تو بهزیستی شهرمون، یکی از مسولان می گفتن که خداوند تو قرآن هم به ما ترنسکشوال ها اشاره کردن و فرمودن که بد برخورد کردن با این عده گناهه، درسته؟
اگه درسته، سوره و آیه شو کسی می دونه؟[عکس: thank-you-013.gif]

RE: تغییر افرینش از دید قران - Mahtaa - 05-03-2013

اين اولين بار هست اين موضوع رو ميشنوم. جايى در قران به ترنسکشوال اشاره نميکنه. ايت الله خمينى بر همين اساس که در قران نص صريحى از تراجنسى ها نبوده با پزشکان امينش مشورت ميکنه و فتوا صادر ميکنه. حالا جالبه کسى نص صريح در قران پيدا کرده! اونم ايه اى حکم صادر کرده!

RE: تغییر افرینش از دید قران - فاطمه بانو - 05-03-2013

چی بگم والا!
من از سختیام براشون گفتمو ایشون هم گفتن تو قرآن به این موضوع اشاره شده و...48
البته شاید حضرت امام(قربونش برم)جلد 2 قرآن رو مطالعه نکردن!6c4ebf

RE: تغییر افرینش از دید قران - BanooAlisaa - 05-30-2016

(04-14-2013، 09:45 AM)Mahtaa نوشته: در ادامه صحبت های شما، مهمترین دلیل مخالفان تغییر جنسیت /جنس آیه شریفه زیر هست
«‏و لاضلنهم و لامنینهم و لامرنهم فلیبتکن اذان الانعامو لامرنهم فلیغیرن خلق الله | و آن‌ها را گمراه می‌کنم! و به آرزوها سرگرم می‌سازم! و به آنان دستور می‌دهم که گوش چهارپایان را بشکافند و آفرینش خدا را تغییر دهند» 119 نساء
البته روایتی هست از امام صادق (ع) و امام باقر (ع) مقصود از افرینش خدا را دین خدا می‌داند
در هر صورت علمای سنی هنوز هم مخالفت میکنند
[عکس: www.roozgozar.com-2242.gif]
محتایی معنی آیه رو توجه کنیم معنیش رو میگه چهارپایان یعنی حیوانات نه انسان ها
فکر کنم منظورش بیشتر اینکه سگ هارو گوشاشون میبرن بعضی ها واین کارو نمیدونم برای چی میکنند

RE: تغییر افرینش از دید قران - Mahtaa - 05-30-2016

الیسای من سلام. 
خب تو ایه میگه خلق الله رو تغییر میدم. مهم زبان عربی ایه هست نه ترجمه. 
اما باید دید تغییر یعنی چی وگرنه تغییر بخش غیر قابل انکار زندگی روزمره هست. اگر تغییر وجود نداشت ما الان باید تو غار زندگی میکردیم وحیوانات رو خام میخوردیم. 
پس مسلما تغییر ظاهری منظور ایه نیست و منظور تغییر ماهیت و فلسفه وجودی خلقت هست.

RE: تغییر افرینش از دید قران - VENUS - 05-31-2016

(05-03-2013، 01:37 PM)فاطمه بانو نوشته: بهتره همین جا سوالمو بپرسمو تاپیک جدید نذارم!:22
درسته که تو قرآن به ما ترنس ها اشاره شده؟127833
تو بهزیستی شهرمون، یکی از مسولان می گفتن که خداوند تو قرآن هم به ما ترنسکشوال ها اشاره کردن و فرمودن که بد برخورد کردن با این عده گناهه، درسته؟
اگه درسته، سوره و آیه شو کسی می دونه؟[عکس: thank-you-013.gif]

سلام به فاطمه بانوی عزیزم

تا جایی که من میدونم بد رفتاری و بد خلقی با هر انسانی گناه هست

زن مرد سیاه سفید عرب عجم