محتا
چرا های یک ترنس - نسخه قابل چاپ

+- محتا (http://www.forum.mahtaa.com)
+-- انجمن: بخش عمومی (http://www.forum.mahtaa.com/Forum-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C)
+--- انجمن: صحبت خودمونی (http://www.forum.mahtaa.com/Forum-%D8%B5%D8%AD%D8%A8%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C)
+--- موضوع: چرا های یک ترنس (/Thread-%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%B3)

صفحات 1 2

چرا های یک ترنس - BanooAlisaa - 03-05-2017

[عکس: www.roozgozar.com-2242.gif]
همیشه ما ترنس ها حتی بعد عمل (که سیسجندر شدیم) همیشه چرا هایی رو داریم که با خودمان میگیم
چرا مارو خدا از اول دختر پسرهای عادی خلق نکرد؟
چرا خانوادمون قبلمون نمیکنند؟(بعضی ها)
چرا ما باید این همه تحت فشار روحی باشی بخاطره ترنس بودنمون در صورتی که دختر پسرهای دیگه این همه آزادی دارند؟
چرا مردم راحت دلمون میشکونند؟
چرا نمیتونیم مثل مردم دیگه پدر یا مادر بشیم؟
و هزاران چرا های دیگه
حالا بعد از این همه فکر هممون میرسیم به نقطه اول یعنی ترنس ب دنیا نمی امدیم
من به نتیجه رسیدم که خدا مارو ترنس خلق کرده که خودمون و مردم و خانواده رو ب امتحان بزنه یعنی شدیم وسیله ای برای امتحان زدن
حالا شما به چه نتیجه ای رسیدید؟

RE: چرا های یک ترنس - almira - 03-05-2017

همه انسانها در این دنیا مورد ازمایش الهی قرار میگیرند. خداوند هرکسی رو با توجه به ظرفیت های ذاتی وفشدن.خودش مورد امتحان قرار میده حالابعضی هارو با معلولیت وناراحتی جسمی وروحی امتحان میکنه یکی روبا ثروت .یکی روبا فقر وووو .به نظر من خدا خواسته تا با ترنس افریدن ما رو امتحان کنه. خدا انسانها رو کامل خلق میکنه اگر هم در بعضی موارد فردی با مشکل جسمی و روحی افریده میشه از نظر من انسان ناقص دیده میشه چه بسا که همین معلویت ونقص لازمه پیشرفت همان فرد هستش به عنوان مثال میخوای بری مسافرت دقیقه نود یه اتفاق می افته تا تو نتونی بری مسافرت حالا ما به عنوان انسان این طرف مسئله رو میبینیم که سفر مون خراب شده ولی خدا با حکمت خودش این اتفاق رو رقم زده چه بسا که خیر ما در نرفتن به سفر بوده. پس نباید به چرایی های زندگی مون زیاد اهمیت بدیم باید به درست زندگی کردن وامید به خدا داشتن از دل این چرایی ها راز موفقیت وبهتر زیستن رو کشف کنیم. به جای اینکه ذهنمون رو با سوال هایی که فقط افکارمون رو درگیر میکنه بیایم ذهنمون رو به طرف بالیدن وشکوفا شدن سوق بدیم وتلاش برای رسیدن به مهم ترین هدف افرینش انسان یعنی کمال به انسان بودنمون ببالیم نه به چگونه افریده شدن.

RE: چرا های یک ترنس - BanooAlisaa - 03-05-2017

[عکس: www.roozgozar.com-2242.gif]
سلام المیرا جان
من با جمله اولت موافق نیستم من ظرفیت همچین چیزرو به هیچ عنوان نداشتم اصلا ابدا تنها جای ارامشم شده خوابم 35f500
نظر من اینکه که مارو افریده بیشتر که دیگران رو ازمایش بده اینجوری کمی ارامش پیدا میکنم

RE: چرا های یک ترنس - almira - 03-05-2017

سلام ابجی الیسا منظورم اینه که خدا با حکمت خودش هر کی رو به طریقی ازمایش میکنه نه این که خدا یکی روبرای ازمایش دیگران به ناراحتی مبتلا کنه .خدا خودش تو قران میگه ما انسان را در سختی افریدیم. پس همه در زندگی شون سختی دارند .به نظر من بهترین روش ارام شدن ما انسانها پناه بردن به همون خدایه که مارو اینطوری افریده. الا بذکر الله تطمعن القلوب. ذکر کنید خدارا تا دلهایتان ارامش یابد .همیشه ما  انسانها باید نیمه پر لیوان رو ببینم تا کمتر دچار ناراحتی بشیم قبول دارم شرایطمون سخته وازاون سخت تر برخورد خانواده هامون واطرافیان با ماست ولی اون خدایی که بالا سر ماست هوایه ما رو داره امید اول واخرت خدا باشه ِ

RE: چرا های یک ترنس - Mahsa-B - 03-06-2017

(03-05-2017، 04:57 PM)BanooAlisaa نوشته: [عکس: www.roozgozar.com-2242.gif]
همیشه ما ترنس ها حتی بعد عمل (که سیسجندر شدیم) همیشه چرا هایی رو داریم که با خودمان میگیم
چرا ما باید این همه تحت فشار روحی باشی بخاطره ترنس بودنمون در صورتی که دختر پسرهای دیگه این همه آزادی دارند؟
و هزاران چرا های دیگه
حالا بعد از این همه فکر هممون میرسیم به نقطه اول یعنی ترنس ب دنیا نمی امدیم
من به نتیجه رسیدم که خدا مارو ترنس خلق کرده که خودمون و مردم و خانواده رو ب امتحان بزنه یعنی شدیم وسیله ای برای امتحان زدن
حالا شما به چه نتیجه ای رسیدید؟

سلام آبجی آلیسا جان عزیزم 81 Huh 81

پاسخ سوال ها و چراهای شما تاج سر من از دید و نظر خودم :

من هم همچنان چنین سوالی در ذهنم هست و دلیلش تا به حال برای من روشن نشده دورت بگردم،ولی یک چیزی رو خوب می دونم که تمامی کارهای خدای بزرگ بی علت نبوده و نخواهد بود تمام وجود من،این یک شعار نیست و به خدای بزرگ از ته قلبم بهش ایمان دارم 81 Sdsf 81

1- در کل خانواده های نازنین ایرانی بسیار احساسی هستند و معمولا از روی عقل و منطق تصمیم نمی گیرند و نمی تونند تحمل بکنند که دختر نازنین شون پسر شده و یا برعکس 81 56 81

2- خانواده های نازنین ما (در کل ایران) برای خود نازنین شون زندگانی نمی کنند و همواره برای مردم (دوستان و اقوام و ...) زندگانی می کنند 81 56 81

1- رسانه یا ارگان به قول معروف درست و درمانی تا به حال وجود نداشته که بتونه واقعا بر افکار عموم تاثیر بگذاره و در کل در رابطه با این موضوع فرهنگ سازی بسزایی نشده 81 Huh 81

2- بدتر از دلیل اول این هست که خودمون هم با هم نیستیم و بسیار زیبا پشت هم رو خالی می کنیم،شما دقت بکن تمام وجود من چند نفر در این خانه مقدس از زمان شروع تا به حال عضو شدند؟؟ الان کجا هستند؟ یعنی واقعا همگی عزیزان دچار گرفتاری هستند که وقت این رو ندارند حتی چند دقیقه آنلاین بشند و برای دلخوشی عزیزان دیگر یکی دوتا پست درج بکنند؟ من که اصلا باور نمی کنم که چنین باشه آّبجی جانم 81 Huh 81

1-سطح فرهنگ مردم عزیز ما بسیار بسیار پائین هست (در همه زمینه ها،همگی نه ولی بیشتر مردم عزیز ما بسیار راحت طلب و بسیار تنبل هستند) 81 26 81

2-اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بسیار ضعیف 81 26 81

3-داشتن روحیه بسیار حساس و شکننده عزیزان ترنس (و حتی گرایش های دیگر به غیر از گرایش سیسجندرهای محترم) 81 26 81

واقعا این سوال پاسخی نداره قربون وجود با ارزشت بشم،البته ما می تونیم خودمون رو با سیسجندرهای محترمی مقایسه بکنیم که از همه لحاظ نرمال هستند (قوای جنسی و دستگاه تناسلی استاندارد) ولی تونایی بچه دار شدن ندارند،به امید خدای بزرگ روزی برسه که هم ما و هم این عزیزان به این توانایی دست پیدا بکنند 81 Huh 81

RE: چرا های یک ترنس - امیرم - 03-21-2017

ترنس بودن تو ایران یعنی مردن...یعنی مرده متحرک....ب اصرار پزشک با خانواده درمیون میگذاری..اما آخرش چی...یا دستت میاندازن...یا باورت ندارن...یا مسخره ات میکنن...تازه اگه متاهل باشی که دیگه هیچ بدبخت روزگاری...حالا هی قسم بخور که نمیدونستی...که اشتباهی راهنماییت کرده بودن مشاورها...که فکر میکردی ازدواج کنی درست میشه...که اون ۱۵ سال پیش تلگرامی نبود...اطلاعات الان نبود..که گوشی داشتن آرزوی خیلیا بود...که خانواده امروزی نبود.....چه فایده از این ترنس بودن...شاید برای اونایی که مجردن یا سنشون کمه دونستنش عالی باشه و ب پروانه شدن برسن...اما برای امسال من اخر خطه....برای ۳۵ ساله ایی که میگن جوون اما دلش پیر شده اخره خطه...اخرش...مخصوصا وقتی پای بچه ایی درمیون باشه...باید بسوزی...روزی هزار بار تحقیر بشی و زخم ببینی و دم نزنی....
یعنی من میگم ترنس بودن برای امسال من یعنی مردن....یعنی اخر خط....یعنی هروز مردن....
دوستای ترنس من انشاالله موفق باشید و به آرزوهاتون برسید...ببخشید که اینطوری گفتم...بدل نگیرید...من به ته خط رسیدم....??

RE: چرا های یک ترنس - -ewqasdju123 - 08-21-2017

سلام من پاسخ سئوال اول شما رو میدم و بقیه سئوالهایی که پرسیدید البته به جز سئوال آخر هم یک جواب داره که براتون ذکرش میکنم.
از نظر من ما ترنسا اتفاقا خیلی هم خوشبختیم ! اما چرا ؟ چون توی این زندگی در دو جنسزندگی کردیم و با چالش هایی که هردو جنسیت دارند رو به رو میشیم و اینکه بهتر میتونیم رسالتی که خدا برای ما مشخص کرده رو بهتر بشناسیم.به نظر من دنبال چرایی نباش دنبال چطور و چگونگی باش.به جایی اینکه بپرسی چرا خدا من رو اینطور آفرید واینطور سئوالهایی که جنبه فلسفی دارند وهیچ پایانی هم ندارندو پاسخ مشخصی دنبال این باش که خب حالا که من یک ترنسم چطور و چگونه میتونم رسالتم رو بشناسم و در مسیر اون قدم بزارم .
و در جواب به مابقی سئوال های شما هم باید بگم که همه چیز به این برمیگرده که شما چه قدر به حرف مردم اهمیت میدید.ما بسیاری از اهداف و خواسته های خودمون رو نادیده میگیریم ، خوشبختی خودمون رو نادیده میگریم و از همه مهمتر یادمون میره که ما بنده خدا هستیم و تکه ای از روح خداوند در ما دمیده شده پس ما قسمتی از یک انرژی بی نهایت به اسم خدا هستیم و کس دیگری به ما برتری نداره ما تمامیی این موضوعات رو فراموش کردیم که هیچ کس تو زندگی ما جز خودمان و خدای خودمون که اون هم قسمتی از ماست قدرتی نداره .
و قدرت رو دادیم به موجودی که مانند خودمون هست و بنا به دلایلی ممکنه برخی برتری ها نسبت به ما داشته باشه اما در نهایت هم اون و هم ما به یک منبع متصل هستیم و اون هم خداونده .
امیدوارم که منظورم رو درک کرده باشید که اگر همین موضوع برطرف بشه دیگه هیچ ناراحتی نخواهیم داشت که چرا بقیه منو اذیت میکنن ؟ چرا مردم راحت دلم رو میشکنن و ...
چون میدونید که اون هم مثل شماست و برتری خاصی در پیشگاه خدا از شما نداره پس چرا در جهانی که همه چیز آفریده خداست حتی خود شما قدرت رو بدیم دست شخصی دیگه ؟

RE: چرا های یک ترنس - _Sara - 08-22-2017

نقل قول:حالا شما به چه نتیجه ای رسیدید؟
به این نتیجه که ما جز اون درصد کمی از جمعیت هستیم که ترنسن، و اکثر مردمی که هنوز به رشد کافی عقلی نرسیدن (حتی بعضی از اون باهوشای نظریه پرداز) ترنس ستیز ان چون باهاشون فرق داریم و نمیتونن مارو درک کنن پس با عصبانیت تمام بهمون توهین میکنن و فکر میکنن خیلی منطقی ان، که همه جای دنیا اینطوره و همه جا فرهنگ میسازن که مردم با اقلیت ها کنار بیان یا حتی اگه اقلیت نیستن به زندگی شخصیشون کاری نداشته باشن و انتخاب هاشون احترام بذارن به جز ایران به خاطر محدودیت های فرهنگیمون.
و این که یکم زود تر از بقیه باید بزرگ شیم Smile

RE: چرا های یک ترنس - مصطفی - 08-22-2017

(08-22-2017، 10:45 AM)_Sara نوشته:
به این نتیجه که ما جز اون درصد کمی از جمعیت هستیم که ترنسن، و اکثر مردمی که هنوز به رشد کافی عقلی نرسیدن (حتی بعضی از اون باهوشای نظریه پرداز) ترنس ستیز ان چون باهاشون فرق داریم و نمیتونن مارو درک کنن پس با عصبانیت تمام بهمون توهین میکنن و فکر میکنن خیلی منطقی ان، که همه جای دنیا اینطوره و همه جا فرهنگ میسازن که مردم با اقلیت ها کنار بیان یا حتی اگه اقلیت نیستن به زندگی شخصیشون کاری نداشته باشن و انتخاب هاشون احترام بذارن به جز ایران به خاطر محدودیت های فرهنگیمون.

من چندتا مستند از ترنس های آمریکا دیدم. دوتا فیلم بر اساس واقعیت دیدم. چندتا از تی اسای اونورو فالو میکنم و پای حرفاشون بودم. و همشون یک چیزو میگن: اونها هم مثل ما مشکلات اجتماعی دارن. اونها هم مورد آزار قرار میگیرن. و حتی کشته میدن!! از بعضی جهات اونا اوضاعشون بدتر از ماست. از بعضی جهات هم ما اوضامون بدتر از اوناست.
اما اون بحثی که به فرهنگ اشاره کردید. همه جای دنیا فرهنگ رو چه کسی میسازه؟ خود اقلیت ها!! ما محدودیت فرهنگی نداریم. ما محدودیت در تعداد آدم هایی که قدم بردارن داریم. مردم اگه بفهمن ماجرا از چه قراره موضعشون عوض میشه.

RE: چرا های یک ترنس - _Sara - 08-22-2017

(08-22-2017، 01:46 PM)مصطفی نوشته:
(08-22-2017، 10:45 AM)_Sara نوشته:

من چندتا مستند از ترنس های آمریکا دیدم. دوتا فیلم بر اساس واقعیت دیدم. چندتا از تی اسای اونورو فالو میکنم و پای حرفاشون بودم. و همشون یک چیزو میگن: اونها هم مثل ما مشکلات اجتماعی دارن. اونها هم مورد آزار قرار میگیرن. و حتی کشته میدن!! از بعضی جهات اونا اوضاعشون بدتر از ماست. از بعضی جهات هم ما اوضامون بدتر از اوناست.
اما اون بحثی که به فرهنگ اشاره کردید. همه جای دنیا فرهنگ رو چه کسی میسازه؟ خود اقلیت ها!! ما محدودیت فرهنگی نداریم. ما محدودیت در تعداد آدم هایی که قدم بردارن داریم. مردم اگه بفهمن ماجرا از چه قراره موضعشون عوض میشه.

آره خب منم میگم همه جای دنیا این آدما هستن. بعد این که درباره فرهنگ گفتم، چون اینجا مثلا نمیتونن توی تلویزیون حتی چهره ی یه نان باینری رو مثلا نشون بدن، اصلا نمیتونن درباره ی اقلیت های جنسی حرف بزنن، ولی رسانه ها جاهای دیگه یه کارای کوچیکی دارن میکنن درباره اقلیت ها، فقط هم درباره ترنس حرف نمیرنم.
و البته یه چیزم بگم، هممون این مشکلاتو داریم به علاوه این که اینجا توی روند تغییر جنسیت به مشکلاتمون اضافه میشه و قشنگ عقبش میندازن : ))