محتا
چرا باید فرش ماشینی بخریم؟ - نسخه قابل چاپ

+- محتا (http://www.forum.mahtaa.com)
+-- انجمن: بخش عمومی (http://www.forum.mahtaa.com/Forum-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C)
+--- انجمن: معرفی سایت ها و وبلاگ ها (http://www.forum.mahtaa.com/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%88%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%AF-%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: چرا باید فرش ماشینی بخریم؟ (/Thread-%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%85%D8%9F)چرا باید فرش ماشینی بخریم؟ - siminafz - 02-05-2019

نقل قول:[عکس: carpet-25-imerdas.com_-2-660x400.jpg]
فرش همیشه یک عضو اصلی در دکوراسیون خانه*های ایرانی بوده؛ خصوصا در گذشته که از مبلمان در دکوراسیون کمتر استفاده می*شد، فرش*ها اصلی*ترین فضا برای نشستن و استراحت محسوب می*شدند ولی باز هم با ورود مبلمان به دکوراسیون، فرش*ها جایگاه خود را از دست نداده و همچنان به عنوان وسیله*ای اساسی در منازل، پابرجا هستند. سلیقه مردم در هر زمینه*ای روزبه*روز در حال تغییر است و به همین دلیل تولیدکنندگان همیشه در فکر راضی نگه داشتن مشتری هستند، از این جهت طرح و مدل*های جدیدی را به بازار عرضه می*کنند تا جایی که دست مشتری را برای انتخاب باز می*گذارند و مطابق هر بودجه*ای می*توان فرش ماشینی زیبایی برای دکوراسیون خانه انتخاب کرد.

در گذشته خانواده*ها بیشتر علاقه داشتند که برای خانه خود از فرش دستباف استفاده کنند ولی امروزه قیمت زیاد فرش بزرگمهر دستباف، دلیل اصلی تمایل مردم به خرید فرش ماشینی شده است. تاثیر فرش در زیبایی خانه را نمی*توان انکار کرد اما به شرطی که فرش به درستی انتخاب شده باشد در غیر این*صورت تاثیری برعکس می*گذارد.

دو ویژگی* مهم فرش ماشینی را قبل از خرید بدانید

اولین ویژگی که لازم است در مورد آن اطلاعاتی داشته باشید،* تعداد شانه و تراکم فرش است که ریز بافتی و انسجام فرش را نشان می*دهد. تعداد گره در هر یک متر عرض فرش را شانه و تعداد گره در یک متر طول فرش را تراکم می*گویند که هرچه میزان شانه و تراکم فرش بیشتر باشد، فرش فشردگی بیشتری دارد و نقش*های آن واضح*تر می*شود این ویژگی علاوه بر زیبایی در کیفیت و دوام فرش و همین*طور قیمت آن نیز تاثیرگذار است.
فرش*های با شانه بالا مانند فرش ۱۵۰۰ شانه ضخامت کمتری دارند و ظریف*تر هستند که برای فضایی مانند پذیرایی مناسب*اند. اگر شما دنبال فرشی با ضخامت بیشتر هستید باید فرش* ۷۰۰ شانه را انتخاب کنید، *این فرش*ها برای نشستن و استراحت کردن مناسب هستند اما اگر عادت به نشستن روی زمین ندارید و از مبلمان استفاده می*کنید لازم نیست فرش ضخیم*تری داشته باشید؛ می*توانید فرش* ۱۰۰۰ شانه و یا فرش ۱۲۰۰ شانه انتخاب کنید که جزء زیبا*ترین فرش*های ماشینی هستند.

از برند مطمئن خرید کنید

انواع فرش ماشینی از نظر مدل و بافت شامل فرش*کلاسیک ، فرش مدرن ،* فرش فانتزی ، فرش لوکس و زیر مجموعه این گروه ها می*باشد. جنس هر کدام از این گروه فرش*ها و همین*طور نخ*های به کار رفته در آن*ها بایکدیگر متفاوت است و همین عامل مهمی در تعیین نوع فرش برای استفاده در فضاهای گوناگون می*باشد.

اکثر فرش*های ماشینی کلاسیک با نخ اکرولیک بافته می*شوند که معمولا در طی فرآیندی، استحکام و مقاوت آن*ها افزایش می*یابد و در فرش*های مدرن و فانتزی از نخ*های دیگری مانند نخ* پلی استر، پلی استر فیلامنت،* پلی پروپیلن و … استفاده می*شود.

نکته دیگری که در کنار جنس نخ اهمیت دارد،* شرکت تولید کننده فرش است. فرش کاشان به عنوان یک برند شناخته شده در میان مردم است البته به شرطی که از شرکت*های معتبر خریداری شود. پس نتیجه می*گیریم جنس فرش علاوه بر نخ*های استفاده شده در آن، به برند فرش نیز بستگی دارد.
همه طرح، همه مدل در فرش ماشینی

مزیت دیگر خرید فرش ماشینی تنوع زیاد در طرح و مدل آن است که یکی از عوامل موفقیت این فرش*ها محسوب می*شود. از طرح*های سنتی، شلوغ و پر نقش و نگار گرفته تا طرح*های ساده و مدرن امروزی و حتی فرش*های تک رنگ، همگی از مدل*هایی هستند که در میان فرش*های ماشینی یافت می*شوند.

چرا اینترنتی فرش بخریم؟

انسان در طول تاریخ سعی کرده تا شرایط و محیطی ایده*آل برای رفاه و آسایش خود فراهم کند و ظهور تکنولوژی*های پیشرفته از همین موضوع نشات می*گیرد. یکی از کارهایی که ممکن است ما را به چالش بیاندازد خرید وسایلی برای دکوراسیون خانه مانند فرش 6 متری است که معمولا زمان و حوصله زیادی می*خواهد و حتی خرید فرش، بعد از صرف زمان زیاد ممکن است نتیجه*ای رضایت*بخش نداشته باشد.

استفاده از تکنولوژی در این زمینه؛ یعنی خرید اینترنتی فرش راه دیگری است که به شما کمک می*کند. فروشگاه اینترنتی فرش مرداس در زمینه خرید انواع فرش، شرایط ویژه*ای را در نظر گرفته که شامل خرید اقساط، فروش فرش*های شناسنامه و ضمانت‎نامه دار، قیمت درب کارخانه، ارسال رایگان و پرداخت وجه در محل می*باشد.منبع:فرش بزرگمهر    RE: چرا باید فرش ماشینی بخریم؟ - missshabnam - 03-12-2019

من خودم چون سالی سه بار فرش میشورم باید فرش ماشینی بگیرم چون پدر فرش دستباف در میاد Big Grin